Skocz do zawartości

Jakie opony polecamy?


Rekomendowane odpowiedzi

Uniroyal MS Plus 77 mają ponadprzeciętne zdolności w swojej klasie. Moja dziewczyna takie ma (produkcja wrzesień 2015) i są :good: Mokro bajka, śnieg bardzo ok, minus że miękkie (ale profil 80), sto razy cichsze od Dębicy Frigo 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę Citroenem C2 w wersji VTS. Mam obecnie na oem alu 16' założone Continentale ContiSportContact 3 w rozmiarze 195/45/16. Bieżnik jest już na ograniczniki więc nadszedł czas by się z nimi pożegnać.

 

Szukam opon klasy średniej/premium w takim samym rozmiarze i przyzwoitych właściwościach, za jakimi warto się rozejrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nokian jest półką premuim i tu nie można zaprzeczać, zwłaszcza jesli o opony zimowe. O letnich Nokianach się nie wypowiadam, a jesli chodzi o Contiego to nie wierzę, że nic im nie dorównuje. Biorąc pod uwagę WRD4 to TS850 jest jednak trochę słabsza i sam się przekonałem. Wydaje mi się, ze letni Nokian też może namieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad TS 850 i cieszę się że kupiłem wrd 4. Nie ma takiej drugiej opony zimowej. Polecam Ci jeżeli będziesz miał możliwość się przejechać to wtedy się wypowiedz ja na Conti jeździłem i właśnie na mokrym jest lepiej. Choć nie uważam że Continental jest do bani, bo tak absolutnie nie jest. Podejrzewam że na letnich Nokianach nie jeździłeś to skąd wiesz jak jest. Koniec tematu.

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do testów opon polecam b. dobrą i dosyć dobrze odzwierciedlającą jakość opon, stronkę ( należy zwrócić uwagę na "półkę opon"/ i "cenę" i porównywać najlepiej opony z podobnej półki/ceny ):

Nokian

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Nokian/WR-D4.htm

 

Oraz Conti:

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Conti ... TS-850.htm

 

Warto też zwrócić uwagę kiedy wyszedł na rynek Nokian WR D4 i Conti TS850, i odpowiedzieć sobie dlaczego w wieelu testach i opiniach Conti jest ciągle na szczycie :)

Nokian aspiruje do marki premium i czołówką swoich opon jak najbardziej robi małe zamieszanie czy też jest ciekawą konkurencją ale w dalszym ciągu można Nokian'a porównywać "do" ( Mich,Cont,GoodY ) a nie odwrotnie.

I moja opinia jest dokładnie taka sama co do porównania tych dwóch zimówek :) ( ja miałem okazję je porównywać w rozmiarze 205/55r16) na tylnonapędowym samochodzie -> mokra nawierzchnia.

 

Testy już przeglądałem ale ciekawi mnie cz ktoś testował na własnej skórze z forumowiczów: Michałki Pilot Sport 4 i ew/vs GY F1 Asymnetryc 3 ?

I jakie odczucia ? ( Zależy mi na info m.innymi co do trzymania bocznego / zakręty ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na nokianach letnich jezdziłem w poprzednim aucie wiec co nie co wiem. Co do Conti to ma być jesienią model TS860 :) sam mam TS830P i jak dotąd na niczym lepszym nie jezdziłem, Raczej w tym roku kupie nowe i będą to TS850P albo o ile wyjdą TS860P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę Citroenem C2 w wersji VTS. Mam obecnie na oem alu 16' założone Continentale ContiSportContact 3 w rozmiarze 195/45/16. Bieżnik jest już na ograniczniki więc nadszedł czas by się z nimi pożegnać.

 

Szukam opon klasy średniej/premium w takim samym rozmiarze i przyzwoitych właściwościach, za jakimi warto się rozejrzeć?

Za przyzwoite pieniądze:

 

- przede wszystkim Uniroyal Rainsport 3,

- wiele osób chwali nowe Hankooki Ventus Prime 3,

- trochę egzotyka, ale zwłaszcza biorąc pod uwagę cenę, zastanowiłbym się nad Barumami Bravuris.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z powyższych hankook zdecydowanie jak jezdził na Sport Contact 3 i założy Bravurisy to raczej krok w tyl.....barumy to w budżetowej klasie opony na pewno lepsze niż jakieś matadory czy typowe chińczyki ale umówmy sie że koło opon premium to one nawet nie leżały, mimo że pare lat przelatałem na zimowych i były w miare ok i nic nie mam do baruma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiele osób chwali nowe Hankooki Ventus Prime 3

Wiele modeli zjeżdża fabrycznie na Honkook'ach. Pomijam koreańskie koncerny motoryzacyjne bo to oczywista oczywistość ale widziałem, że fabrycznie nowy VW Golf, Tiguan i Touareg stały na Hankook'ach. Cieżarowe Mercedesy też na nich zjeżdżają. Od tego sezonu najnowszy model BMW serii 7 też będzie zjeżdżał z fabryki na Hoankook'ach. Docelowo inne modele BMW też mają być sprzedawne z tymi oponami. Nie jeździłem nigdy na tej oponie ale raczej nie jest to byle co skoro tyle marek decyduje się na podpisanie z nimi umów na dostawy a jak do tej pory nie było z tumi gumami żadnych cyrków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy owak Hankook w BMW to jakaś porażka, choćby przez sławetny niemiecki patriotyzm gospodarczy powinien być Continental...

 

I to oznacza, że mój ojciec w VW CC dostał coś lepszego niż w BMW :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu kupiłem nowe gumy do mojej M6 :)

Zdecydowałem sie na Uniroyal RainSport 3 215/50 R17, kupiłem komplet za 1620zł + 50zl montaż.

W porównaniu z moimi łyskami jedzie się bajka :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.