Skocz do zawartości

Najlepsza Mikrofibra do Wosków


Stefan-16

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 lata później...

Witam Panowie

a co byscie wybrali(mikrofibre) do wytarcia soft99 fusso lub coli 476 na czarnej mazdzie(lakier delikatny)

Mam dylemat miedzy:

CHEMICAL GUYS MAX

CHEMICAL GUYS ULTRA PLUSH

EUROW SHAG

COBRA Gold Plush Jr

Sonus der Wunder Microfiber Polishing

Meguiar's Supreme Shine

PROFI POLISH Super Soft LINE

 

A moze jest cos lepszego od moich faworytów????

 

A tak zapytam chce jedną wytrzec wosk((soft99 lub coli476 lub 915)

A pozniej nastepną polerować jest sens???

Czy tylko wziąsć jedna i wystarczy do wytarcia i polerowania na GLANC

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej a z tych czterech ktory wybrałbys dla siebie NAJLEPSZY(jeden mi wystarczy na wytarcie wosku i polerke na Glanc ?) :o Delikatnty czarny lakier Mazdy :o

MM Summit 800

WWL Alladin

PROFI POLISH Super Soft LINE

CHEMICAL GUYS MAX

pozdarwiam i dzieki ;)

ps.aha wosk na jaki sie zdecyduje to prawdopodobnie Soft99 Fusso 12 month

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dasior10, MM Summit 800, WWL Alladin, SV Micro-Fluffy Wax Towel

 

SV Micro-Fluffy Wax Towel -> podpisuję się "rękami i nogami"

WWL Alladin- duże TAK, ale nie do każdego wosku/QD :) Strasznie gruby i przy "mocniejszym" docieraniu robi się niewygodny. Do delikatnych w docieraniu woskach idealny :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam MM Summit 800 i WWL Alladin i z tych dwóch wole pracować Summit'em. Ogólnie lubię fibry które nie są obszyte na krajach. Dodatkowo pierwszego Summit'a którego kupiłem mam już ponad 1,5 roku i pracuje nim z QD co tydzień a co za tym idzie co tydzień go piorę i trzyma się bardzo dobrze. Co do Alladin'a jakoś po kilku razach pracy z nim zatęskniłem do Summit'a. Na pewno jest to subiektywna opinia ale mnie pasuje bardfziej Summit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dasior10, MM Summit 800, WWL Alladin, SV Micro-Fluffy Wax Towel

 

SV Micro-Fluffy Wax Towel -> podpisuję się "rękami i nogami"

WWL Alladin- duże TAK, ale nie do każdego wosku/QD :) Strasznie gruby i przy "mocniejszym" docieraniu robi się niewygodny. Do delikatnych w docieraniu woskach idealny :-]

 

Alladin przy docieraniu coli czy fk to masakra, a Jasminem myk myk i dotarte.

Jednak Alladin to mega fajny ręczniki i super sprawdza się do delikatniejszych wosków czy qd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. A ja używam do clenerów i wosków obu Micro-Fluffy Wax Towel od SV.

 

http://sklep.swissvax-detailing.pl/inde ... towel.html

 

http://sklep.swissvax-detailing.pl/inde ... luffy.html

 

Potem kończę niebieskim Micropolish Blue od SV

 

http://sklep.swissvax-detailing.pl/inde ... -blue.html

 

albo Meguiars Supreme

 

 

http://www.meguiars.pl/shop/product_inf ... cts_id=337

 

Czy polecacie coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PANOWIE PROSZE O PORADY CZY:

 

znaczy tak:DO CZARNEJ MAZDY 6

 

1.Do mycia rekawica MEGUIARS MICROFIBER WASH MITT to bedzie OKEJ??? :o

2.Do osuszania SHOWCARSHINE FLUFFY DRYER 90X60CM(jeden wystarczy???) :o

3.Do mycia SHINY GARAGE Strawberry Car Shampoo

 

4.Wosk SOFT99 - FUSSO COAT 12 MONTHS

 

5.Jak wybiore WWL ALLADIN do docierania wosku SOFT99 FUSSO to bedzie OKEj???(jednym dam rade wetrzec wosk i wypolerowac na GLANC??? :o

6 MEGUIARS ULTIMATE QUIK DETAILER mikrofibra PROFI POLISH Super Soft to bedzie OKEJ??? :o

A do czego byłby dobry WWL JASMIN

lub

PROFI POLISH Super Soft (coś byscie zamienili???) :o:o

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasmin jest super do wosków.

Softa dociera się dużo łatwiej niż coli, więc zarówno Jasmin jak i Alladin będzie ok.

ręcznik do osuszania lepiej zainwestować w TaoTao albo Mamuta, flufy po roku nadaje się do felg.

Rękawica, chyba jednak lepsza będzie CarPro

 

Wiem, że to wszystko tanie nie jest, ale też kiedyś zaczynałem, testowałem i uczyłem się na własnych błędach, ba dalej się uczę :mrgreen:

 

Co istotne mikrofibr nigdy nie jest za dużo, a nawet często jest tak, że ile byś ich nie miał to i tak będzie brakowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie ciężko zastanawiam czy ten jasmin do japonskiego czarnego lakieru nie bedzie zbyt agresywny(japonczycy maja takie miekkie lakiery i tak powiem czy nie wypadałoby już dołożyć do zakupu tych 30pln aby pózniej nie żałować a moze nie warto dokładać? )dlatego pytam czy np PROFI POLISH Super Soft lub Summit 800 nie bedzie bardziej delikatny do docierania niż Jasmin wosku Fusso a na glanc wykorzystał bym WWL Aladdina którego pozniej wykorzystywał bym do QD MEGUIARS ULTIMATE QUIK DETAILER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dasior10, czegoś tutaj nie rozumiem. Boisz się fibry przy docieraniu wosku a nie bierzesz pod uwagę faktu że więcej "biedy" możesz sobie narobić przed nakładaniem/docieraniem.

Lecąc od początku Twoich rozterek:

1. Fibra Megsa jest jak najbardziej ok (swoją wykorzystuję już tylko do felg), ale tak jak napisał croochy, ja bym doinwestował do CarPro. (zakładam że myjesz już na dwa wiadra i masz GritGuardy)

2. Fluffy to dość fajny ręcznik jak na początek. Możesz rozważyć też TAO/TAO Junior lub Mamutha od CG jeśli nie przeszkadza Ci cena, za którą idzie jakość tych produktów

3. Nie testowałem - nie wiem. Sudz jest bardzo fajny i tanio wychodzi.

4. Fajnie się dociera ten wosk. Jak z trwałością? Nie wiem, dopiero testuje.

5. Generalnie im więcej fibr masz w arsenale tym lepiej. Jeśli jesteś pewien że fibra nie spadnie Ci na glebę to jeden wystarczy i spokojnie oblecisz nim całe auto - o ile nie dowalisz wosku na lakier jak żarcia świniom do koryta. :D

6. Nie wiem - nie miałem styczności

 

Odpowiadając na Twój post wyżej.

Krążą legendy o lakierach rysujących się od samego patrzenia na nie, ale może nie popadajmy w paranoje. ZAKŁADAJĄC, że wszystkie czynność przed nałożeniem wosku wykonasz starannie, to samo docieranie powinno być Twoim najmniejszym zmartwieniem, nawet jakąś tańszą fibrą (niż jasmin oczywiście)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki Wszystkim za porady :good:

Teraz coś mi już świta w tym temacie :

ale zastanawia mnie taka rzecz:

czy jak kupie WWL ALLADIN(narazie 1 sztuke bo troszke kasy brakuje na wszystko) jakoś ta mikrofibra przemawia do mnie najbardziej to chciałbym jej używać do"Wszystkiego"wytarcia wosku i wypolerowania na GLANC lakieru(może jednym jestem w stanie te 2 czynności wykonać???-może nie spadnie mi na glebę :) )

pózniej go wyprać i przy nastepnym myciu auta wykorzystać go do wytarcia/spolerowania MEGUIARS ULTIMATE QUICK DETAILER

po użyciu do QUICK DETAILERA wyprac i znowu od poczatku w razie potrzeby:

wosk-wytarcie/glancowania->PRANIE->QD i tak wkółko :song:

Zatem zapytam Was czy taka teoria/praktyka jest dobra aby używać tego samego recznika do polerowania/glancowania wosku a potem do Quick Detailera?

Wosk to SOFT99 - FUSSO COAT 12 MONTHS

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.