Gość szeryf

Generator ozonu

383 postów w tym temacie

Sprawdzałeś temperaturę płytek po 15-20 minutach? Brak wentylatora może skrócić ich żywotność jeśli nie będą odpowiednio chłodzone. Ja bym go zamontował na zewnątrz obudowy aby dmuchał do środka ;-)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Do ozonowania włącza się sprężarka, najniższa temp, mocny nawiew. W aucie było prawie lodowato ( jak ktoś ma sprawną klimę) więc o przegrzewaniu nie ma mowy. Dlatego też zrezygnowałem z tego wentyla. Generatorek jest tak zamontowany, żeby powietrze uderzało w niego optymalnie. Obie płytki są pod ciągłym mocnym lodowatym nawiewem, więc nie martwię się ich temp.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

I po paru minutach na parowniku pojawia się woda która zalewa grzyby/pleśń i ozonowanie nie wiele daję, bo wodę np ozonuje się dostarczając bezpośrednio ozon do wody przy użyciu wężyka z kamieniem/gąbką a nie działając na nią powierzchownie (poprostu to jest mało skuteczne), wg mnie lepiej zrobić 2x po 15-20min bez klimy z 30 min przerwą na rozpad ozonu niż włączać klimę (choć niższa temp=lepsze działanie ozonu) i ozonować 30 min.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No bo nie ozonuje się na włączone klimie O.o Tak za pierwszym razem robili mi w warsztacie i tak sam ozonowalem późnej. Załaczając klimatyzacje żeby chlodzilo urządzenia bez wentylatora jest jak chłodzenie wódki przy otwartych drzwiach lodówki, teoretycznie powinno być chłodniej

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Każdy się chwali swoimi samoróbkami to i ja się pochwalę.

xQ8YL-7fK0vL.jpg?v=2

xQ8YL-kEDXfd.jpg?v=2

Teoretycznie płytki 2x5g.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, zabiello napisał:

Każdy się chwali swoimi samoróbkami to i ja się pochwalę.

Skąd taka ładna skrzyneczka?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, Tafla napisał:

Skąd taka ładna skrzyneczka?

Sam zrobiłem z pleksy o grubości 5mm, wymiary zewnętrzne to 30x20x16. Uprzedzając pytania to skrzyneczka jest sklejona oraz w rogach są prostopadłościany z wałka/prętu kwadratowego aluminiowego 10mm, wywiercone otwory i nagwintowane dzięki czemu jest sztywna i mam do czego dokręcić górną część.;)

Ikkca-bsJFYe.jpg?v=2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta