Skocz do zawartości

Generator ozonu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

:kox:

kicaj, odpuść. Optima 500 wytwarza 500mg/h, a tutaj ludzie rozważają czy 3,5g to nie mało... Sam mam 10g ;)

 

No to mnie nie pocieszyłes. Mimo wszyztko kupiłem bo w cenie dobrej flaszki postanowiłem zaryzykowac. Musze dorwac jakiegoś śmierdziela i sprawdzić czy cokolwiek zadziała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakiej średnicy przewodów użyć do połączenia gniazda zasilania z włącznikiem 1/0 ? Generalnie patrząc po średnicy przewodów w wentylatorze i przetwornicy nie musi być to nie wiadomo jak grube ale wolę się dopytać. Jestem w trakcie tworzenia swojego ozonatora a chcę dopracować każdy szczegół.

 

Zostało pospawać/zgrzać, pomalować, poskładać i będe mógł odstąpić jedną gotową sztukę.

2i225gw.jpg

 

nq5lz5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem po konsultacji z dwiema osobami będącymi po szkoleniach m.in. z ozonowania. Pierwsza typowy detailing z ogarnianiem wnętrza, szkolenie w jednej z większych firm, ozonator 14g/h. Druga to mechanik, który wprowadził do oferty serwis klimatyzacji wraz z ozonowaniem, nie wiem jakiej firmy sprzęt i szkolenie ale ozonator mocy 10g/h. Po tym info atrakcyjny wydaje się model 7+7 (otwarty) od Paruszewskiego. Pisałem czy istnieje możliwość zakupu takiego modelu w wersji zamkniętej, w odpowiedzi dostałem link do wersji zamkniętej 15g/h, i brak odpowiedzi na kolejne pytanie o możliwość zamówienia ozonatora 7+7 takiego jak model zy-h170e :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem generator ozonu 7g/h i teraz mam parę pytań do osób które miały z tym do czynienia

1. Gdzie najlepiej postawić generator tył przód , na podłodze itd ?

2. Jak wyprowadzić kabel mam 230V , uchylić lekko okno a szpare zakleić ?

3. Ile czasu ozonować auto wielkości lexa is mk2 ?

4. Czy wyjmować filtr przeciwpyłkowy i zostawić otwarty schowek pasażera ? Akurat tam jest ukryty filtr

5. Czy robić to na odpalonym czy zgaszonym aucie ?

6. Czy robić to na odpalonej czy zgaszonej klimatyzacji ?

7. Obieg w aucie ustawić na zamknięty ? Co z funkcją "filtrowania pyłków" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

venomGD, Pewnie kupiłeś z komorą otwartą, trochę mało bezpieczny moim zdaniem, ale raczej standardowo musisz postępować, wyciągasz filtr idzie do kosza, ustawiasz obieg zamknięty, ustawił bym na podłodze przy schowku lub na siedzisku pasażera, kabel przez drzwi lub okno ja izoluje wężyk ręcznikiem gdzie jest szpara, możesz zrobic to na zgaszonym lecz niekiedy rozładuje się akumulator jak jest słaby, robisz to na wyłączonej klimatyzacji, ile czasu półgodzinki jak mocno nie śmierdzi, możesz pierw jeszcze zrobić granatem np. LOCTITE Hygiene Spray trochę chemii tez nie zaszkodzi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę bałbym się zostawić w czyimś aucie urządzenie elektryczne, jeszcze na tapicerce, nigdy nie wiadomo co się stanie :dontknow: We wszystkich serwisach co widziałem to był doprowadzany wężyk, tym bardziej takie urządzenie wykorzystuje tlen który w większej ilości znajduje się poza autem :) Sam p Paruszewski polecał najbardziej zamkniętą komorę po rozmowie z nim, jest ciut droższy ale warty ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wiem jaki to jest , ja prądu nie tykam bo nie mam o tym zielonego pojęcia ;) Kupiłem takie coś :

 

385043015_5_644x461_generator-ozonu-ozonator-7000mg-h-podlaskie_rev009.jpg

 

385043015_3_644x461_generator-ozonu-ozonator-7000mg-h-sprzet-agd_rev009.jpg

 

Opis :

7g/h 7000mg/h + 2 płyty każda po 3500mg/h

z powłoką antystatyczną

KOMPLETNY MODUŁ Z PŁYTAMI i obudową

Pracuje na 230v pobór mocy 85-90W przez co duża wydajność 7g/h

Metoda generowania ozonu: WYŁADOWANIA KORONOWE

Napięcie wyjściowe: ~3.1kV 18kHz

 

Mam nadzieje że problemów z nim nie będzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę do domu zdejmuje chińskie buty , siadam na chińskim krześle przy chińskim stole włączam chiński komputer i czytam na chińskim ekranie że trafił mi się chiński produkt ... nie załamuj mnie , toć chyba z 90% rzeczy, które mamy dookoła siebie to pochodzi od azjatów. Zresztą nawet auto mam od skośnookich, tyle że ponoć od tych lepszych. Nie prowadzę żadnej działalności i rocznie użyje tego z pare razy tylko do własnych potrzeb... A to że to samoróbka na gratach dostępnych z allegro to wiedziałem przed zakupem. Ja po prostu nie mam takiej wiedzy żeby nawet coś takiego ulepić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba miałeś zły dzień bo mój komentarz nie miał w żaden sposób zdyskredytowac twój produkt.

Owszem są rzeczy robione w Chinach na licencji znanych firm oraz produkty chińskie które nie podlegają tak rygorystycznym normom narzucomym przez cenione znane marki.

Faktem jest ze kupiłeś ozonator zrobiony przez kogoś w garażu na podzespołach typowo chińskich ( działających, bo sam takie mam)

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień jak co dzień , może małe nieporozumienie z każdej ze stron i tyle ;) Wrzucę chyba na 20 min do auta , najwyżej powtórzę to jeszcze raz. Granata używałem ostatnio i to x2 i niestety długo nie podziałał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja swój już też skompletowałem i złożyłem teraz czas na testy. Wydajność wg opisu 7g, koszt ok. 250zł z czego najdroższa obudowa, ponieważ nie miałem żadnej o odpowiednich wymiarach pod ręką

12f2d3b6d3fd7672med.jpg

c7ec27b15af1a5fbmed.jpg

 

I teraz pytanie do fachowców, ozonowanie przeprowadza się na włączonej klimie czy nie, bo co instrukcja to inne zdanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem na serwisie klimy w "SpeedCar" to na włączonej klimatyzacji i obiegu zamkniętym (nawiew ustawiony możliwie w każdej pozycji). Oczywiście filtr kabinowy wymieniony przed zabiegiem, choć słyszałem opinie, że filtr wyrzucamy a nowy zakładamy dopiero po ozonowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja finalnie kupiłem otwarty od Paruszewskiego 7+7 z możliwością sterowania z pilota. Trafiłem na fachowy artykuł gdzie był opisany i obliczony stosunek przetwarzanego tlenu do jego zawartości w powietrzu, NIE MA MOŻLIWOŚCI ABY NAM GO ZABRAKŁO :). Strach przed stawianiem urządzenia na tapicerce też można sobie darować. Jedyna ważna zaleta konstrukcji zamkniętej to możliwość pracy do wilgotności 95%, więc do wykonywania usług na dużą skalę będzie to istotna różnica.

Jestem po kilku zabiegach aut/pomieszczeń zarówno na mocy 7 jak i 14gr. Z urządzenia jestem zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.