Skocz do zawartości

Generator ozonu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Starczy , robotę i tak robi wentylator dmuchawy samochodowej.Ja miałem dwa za friko więc założyłem.

 

czytalem twoje posty na forum swiatelka.pl masz zajebistą obudowę, gdzie taką mozna dostac i jaki koszt?

 

Obudowy na wymiar wykonuje użytkownik Swider32 z portalu na literę A. Ma gotowce, ale jest w stanie zrobić każdą wg szkicu. Koszt, tak jak napisał Bolsblue ok. 100 biletów NBP.

Alternatywnie zaadoptować możesz obudowę od UPSa lub skrzynkę narzędziową, zalezy od kosztów i poziomu look'a :)

Do sterowania czasem, "polscy" producenci stosują wyłączniki czasowe mera-poltik serii 600 - koszt ok. 60 zł +przesyłka, to tak jakbyś chciał mieć ozonator przypominający te z aukcji A...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje płytki właśnie wczoraj dotarły :D Czyli miesiąc czekania wyszło.

Wiatraczek mam z komp rozkminiam jeszcze obudowę. Pomiarowcy i elektryki w firmie nic nie znaleźli.

Do tego znajoma pielęgniarka załatwiła środek do dezynfekcji ze szpitala,zamiennik tego polecanego na forum :) Także mam nadzieje ze wkoncu klima odzyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiednik Velox/incidur Mikrozid.Raz mi już lecieli chemia po parowniku ale pomogło na chwile.Także obstawiam że coś tam siedzi.

Mikrozid jest środkiem na dziadostwo owszem- ale do delikatnego odkażania.. Ale musiałbyś zastosować jakiś mocniejszy zajzajer jeśli już idziesz w tą stronę - choć niewiem czy jest sens, lepiej kupić coś dedykowanego. Zrobisz raz i będziesz miał spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środki dedykowane do dezynfekcji klimatyzacji (Wurth, Atas czy inne) oparte są podobnie jak odkażacze medyczne typu: Velox czy Microzid na izopropanolu. Śmiem twierdzić, że "dedykowane" są słabsze od medycznych (brak podanego składu), ale wygrywają łatwością aplikacji w samochodzie bo są w aerozolu. Kompresor + ropownica z wężem i IPA lub medyczny odkażacz = efekt identyczny i tańszy. Ozonowanie skuteczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozonowanie skuteczniejsze.

 

Ozonowanie nigdy nie było i nie będzie skuteczniejsze od mycia okolic parownika chemią pod ciśnieniem :-)

 

Pod warunkiem skutecznego mycia parownika.... bo okolice to można...

Niestety w większości aut parownika nawet nie widać, kawałek użebrowania co najwyżej gdzieś z kanału wentylatora... i czyszczenie jest, co najwyżej, loteryjne. Zapuszczony przypadek klimy jest praktycznie nie do wyczyszczenia bez wyszarpania i chemiczno-mechanicznego mycia parownika.

Oczywiście ozonowanie nie jest lekarstwem na grzyba, moim zdaniem, wykonywane cyklicznie skuteczniejsze niż "psikacze" z rozcieńczonym pachnącym izopropanolem.

Nie mniej jednak, w czyszczeniu/dezynfekcji klimatyzacji warto próbować wszystkiego co przynosi zamierzony efekt. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.