Skocz do zawartości

Generator ozonu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym po co ozonować np. Filtr węglowy?

 

ozonowanie filtra nie jest dla mnie celem samym w sobie. Jedynie zastanawiam się czy nie prościej byłoby ozonować bez konieczności wyciągania filtra. Demontaż schowka (żeby dostać się do filtra) nie jest bardzo uciążliwy, ale jednak zajmuje trochę czasu.

 

A tak przy pełnym "zabudowaniu" z filtrem, włączam ozonator (mam własny) profilaktycznie kiedy zechcę.

 

Wydaje mi się, że takie regularne ozonowanie (np. co miesiąc) pozwoliłoby skutecznie wyeliminować zagrzybienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym po co ozonować np. Filtr węglowy?

 

ozonowanie filtra nie jest dla mnie celem samym w sobie. Jedynie zastanawiam się czy nie prościej byłoby ozonować bez konieczności wyciągania filtra. Demontaż schowka (żeby dostać się do filtra) nie jest bardzo uciążliwy, ale jednak zajmuje trochę czasu.

 

A tak przy pełnym "zabudowaniu" z filtrem, włączam ozonator (mam własny) profilaktycznie kiedy zechcę.

 

Wydaje mi się, że takie regularne ozonowanie (np. co miesiąc) pozwoliłoby skutecznie wyeliminować zagrzybienie.

 

Nie jestem chemikiem, ale wydaje mi się, że filtr węglowy ma za zadanie blokować szkodliwe gazy, w tym ozon... więc bez wyciągania filtra skuteczność ozonowania może być niska i spadnie skuteczność działania filtra.

Czy jest na sali chemik, żeby rozwiać wątpliwości? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr węglowy wylapuje raczej związki organiczne w tym przypadku ma wyłapywac lotne nie przyjemne zapachy. Ozon co najwyżej może wejść w reakcję z tym co na tym filtrze jest poprzez utlenianie. Ale po pełnym nasycenie ozon powinien przechodzi przez filtr bez problemu.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak jakby filtr miał łapać tlen? trochę śmieszne to :)

 

a kto pisze o tlenie? piszemy o ozonie, nieśmiesznie.

 

 

Filtr węglowy wylapuje raczej związki organiczne w tym przypadku ma wyłapywac lotne nie przyjemne zapachy. Ozon co najwyżej może wejść w reakcję z tym co na tym filtrze jest poprzez utlenianie. Ale po pełnym nasycenie ozon powinien przechodzi przez filtr bez problemu.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

pisałem o filtrach z warstwą aktywnego węgla... które "zatrzymują" nieprzyjemne i szkodliwe zapachy w postaci gazów. A czy przy "pełnym nasyceniu" skuteczność filtra zmaleje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze tak. Skoro się nasyci więcej już nie weźmie. Nie wiem jak jest powietrzem ale filtr węglowy do wody mało tego ze po nasyceniu juz nie wylapuje to na dodatek powoli zaczyna oddawać to co wy łapał.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem od znajomego generator ozonu, na tabliczce znamionowej jest napisane wydajność 12-14g/h. Na ile go wsadzić do samochodu? Raczej profilaktycznie to robie ( tylko przy zmianie z klimy na eco chwile czuć ). Mówił mi 30 min na chłodzeniu i 15min na grzaniu w samochodzie. Oczywiście obieg wewnętrzny, cały czas klimatyzacja włączona. Czy będzie OK?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Właśnie nad tym modelem się zastanawiałem. Kto mi wyjaśni jaka jest różnica pomiędzy tym, czy komora jest otwarta, czy zamknięta?

 

Z komorą zamknięta stawiasz ozonator poza obszarem ozonowania (poza autem), z otwartą ozonator znajduje się w obszarze ozonowanie ( w aucie) i w wielu innych zastosowaniach np do szafy z ubraniami wystarczy włożyć wężyk, do pojemnika z owocami/wodą itp itd, a z komorą otwartą nie włożysz ozonatora do wody ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych testach, generator działa, na próbę uruchomiłem go w takim pomieszczeniu gospodarczym w którym nieźle śmierdziało na godzinę, pomieszczenie jakieś 3x5, no i naprawdę dał rade zabił zapach i nic nie czuć. Jeśli chodzi o ozonowanie aut to działa także poprawnie, trzeba znaleźć jakieś z nieprzyjemnym zapachem z klimy na testy. Do ozonowania powinno się także włączać klime czy tylko wyciągnąć filtr i włączyć obieg zamknięty? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tą "odpowiednią" mocą, po przeczytaniu tematu byłem zdecydowany na wersję 7gr polecaną kilka postów wyżej, natomiast po konsultacji z producentem otrzymałem informację, że do aut zdecydowanie wersja 3,5gr a wersja 7gr jest urządzeniem przemysłowym z przeznaczeniem do ozonowania 2 aut jednocześnie. Mowa o modelach zy-h135/170. Pytanie do użytkowników modelu zy-h170, korzystacie z pełnej mocy urządzenia ozonując jedno auto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im większa wydajność ozonatora tym czas ozonowania można skrócić, ozon jest gazem nie trwałym i ulega rozpadowi. Więc mając wersje 3,5g możesz zapomnieć o ozonowaniu większej objętości powietrza, bo zanim dobrze się wypełni ozonem to część cząstek już będzie ulegać rozpadowi. Lepiej mieć zawsze zapas niż ma braknąć, a w przypadku 7g można ustawić połowę wartości jeżeli nie ma potrzeby na większe ozonowanie. Ja też konsultowałem trochę i zdecydowałem się za wersję 7g bo ma "zapas" na przyszłość jakby przyszło np ozonować jakieś pomieszczenia, duże busy itp itd ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.