Skocz do zawartości

Generator ozonu


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Troszkę związane z generatorem to napiszę tutaj, podczas ozonowania wiadomo musi chodzić nadmuch, który wymaga przekręconego kluczyka w pozycję zapłon, bądź odpalonego silnika.

Przy 30min ozonowania trochę paliwa idzie w powietrze, a bez odpalonego silnika wentylator rozładowuje akumulator, czy ktoś próbował i czy to jest bezpieczne podpiąć na czas ozonowania prostownik np. CTEK i bez odpalonego silnika włączać nadmuch w kabinie?

Pytam bo jak ostatnio zrobiłem sesję 2 razy po 15 min to silnik tak zagotował w garażu że ciągle mi się włączały wentylatory, a pod rurą wydechową była kałuża z wody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę związane z generatorem to napiszę tutaj, podczas ozonowania wiadomo musi chodzić nadmuch, który wymaga przekręconego kluczyka w pozycję zapłon, bądź odpalonego silnika.

Przy 30min ozonowania trochę paliwa idzie w powietrze, a bez odpalonego silnika wentylator rozładowuje akumulator, czy ktoś próbował i czy to jest bezpieczne podpiąć na czas ozonowania prostownik np. CTEK i bez odpalonego silnika włączać nadmuch w kabinie?

Pytam bo jak ostatnio zrobiłem sesję 2 razy po 15 min to silnik tak zagotował w garażu że ciągle mi się włączały wentylatory, a pod rurą wydechową była kałuża z wody...

 

Odpalać do ozonowania nie ma sensu, ale żeby nie zamordować akumulatora to warto podpiąć prostownik np.: procesorowy, nieduży prąd ładowania bałaganu nie zrobi. Wiatrak wystarczy uruchomić na minimalnym biegu, koniecznie wyjąć filtr kabinowy :)

Bez maksymalnej wentylacji w garażu lepiej nie włączać silnika na dłużej, bo jest to szkodliwe i niebezpieczne dla zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę żeby filtr kabinowy wyciągnąć. Nie czytałem o tym nigdzie indziej. Natomiast zaś nadmuch to wyczytałem na max i obieg wewnętrzny ale to wiadomo. Pół godziny odpalony silnik czy to naprawdę aż tyle kubikow tej benzyny łyka? Ja mam akurat lpg więc choćby 2litry znikło to tragedii nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę żeby filtr kabinowy wyciągnąć. Nie czytałem o tym nigdzie indziej. Natomiast zaś nadmuch to wyczytałem na max i obieg wewnętrzny ale to wiadomo. Pół godziny odpalony silnik czy to naprawdę aż tyle kubikow tej benzyny łyka? Ja mam akurat lpg więc choćby 2litry znikło to tragedii nie ma

 

Wyciągam stary filtr bo wymieniam na nowy po ozonowaniu :mrgreen:, poza tym wentylator bez filtra, na 1-szym biegu łatwiej przegania powietrze podczas ozonowania.

Nadmuch na max to, moim zdaniem, przesada bo wyprodukowany ozon wentylatory ozonatora i auta spokojnie rozprowadzą po kabinie i kanałach.

Z odpalaniem auta to może nawet nie o koszty paliwa chodzi, a o ekologię, przepisy i bezpieczeństwo.

 

A czy przetwornica musi być chłodzona czy tylko biała cześć płytek? Jak wy lutujecie te płytki z przewodem.Nacinacie izolacje przewodu i lutujecie?

 

14 stron i takie pytania?...

tak, chłodzimy wszystko, szczególnie płytki bo im chłodniej tym więcej wytworzonego ozonu

 

lutujemy skutecznie... można nacinać, przecinać, ciąć, rąbać, szarpać mniej byleby trwałe połączyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, myślę żeby zbudować sobie własny generator ozonu.

Zastanawiam się nad generatorami:

http://www.aliexpress.com/item/NEW-220V ... 56c0682b7d

 

Zakupiłem dwa te zestawy, obudowy od UPS też ogarnę - mam dojście do starych jakby coś

jak przyjdzie mogę jeden oddać po kosztach plus uścisk dłoni osobiście region Wrocław-Świdnica ( pocztę też mam blisko :) )

 

Dobrze, że do was trafiłem bo prawie zamówiłem na słynnym naszym portalu aukcyjnym, a konto na ali... by się marnowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu zmajstrowałem ozonator 7g w obudowie od UPSa firmy APC (trzeba ciąć w metalu więc tej obudowy w sumie nie polecam).

 

Powiedzcie mi ile czasu ozonować auto Toyota Yaris I i gdzie go postawić?

Jak długo ozonować pokój w mieszkaniu i również gdzie umieścić urządzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam doświadczenia zbyt dużego, ale ja bym postawił na miejscu pod nogami pasażera, wyciągnął filtr pyłkowy, zamknął obieg i praca ok. 20-30 minut

A temat pokoju to pewnie kubatura ma znaczenie więc dopisz zanim ktoś podejmie się to obliczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już metodą prób i błędów odpaliłem na 1,5h. Po godzinie od wyłączenia jak wszedłem testowo do pokoju żeby otworzyć okna, to nie było czuć już ozonu :)

 

Ozonowanie pokoju: max 30 minut. Po 30 minutach następuje rozkład ozonu. Dłuższe ozonowanie jest bez sensu.

(wynosimy wszystkie kwiatki...chyba że ich nie lubimy.

 

Ozonowanie auta: Toyota Yaris (mała kubatura),

1. Wyciągamy filtr przeciwpyłkowy.

2. Włączamy nawiew na środek skali przy obiegu zamkniętym. Nie włączamy klimatyzacji (jej działanie powoduje skraplanie - ozon działa mniej skutecznie)

3. Ozonator stawiamy np. przed przednim fotelem pasażera lub na fotelu pasażera.

4. Ozonowanie takiego auta ozonatorem 7 g (od 10 - max 20 min).

5. Długie ozonowanie ozonatorem 7g -> może utlenić delikatne plastiki, utleniona wierzchnia warstwa stanie się "lepka".

 

(Używam ozonatora 7g, po 10 minutach nie da się wejść do pokoju 20 mkw, tak silny zapach ozonu)

 

6. Po ozonowaniu wietrzymy pomieszczenie/auto. Nie wolno wdychać ozonu. Ozon zabija wszystko co organiczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chat, a co w przypadku ozonatorów wyposażonych w rurkę, z możliwością ustawienia urządzenia na zewnątrz albo wewnątrz pojazdu/pomieszczenia?

Czy jest jakaś różnica w "jakości" ozonowania w zależności od umieszczenia urządzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chat, a co w przypadku ozonatorów wyposażonych w rurkę, z możliwością ustawienia urządzenia na zewnątrz albo wewnątrz pojazdu/pomieszczenia?

Czy jest jakaś różnica w "jakości" ozonowania w zależności od umieszczenia urządzenia?

 

O skuteczności ozonowania decyduje ilość ozonu jaką jest w stanie wytworzyć ozonator w w danym czasie (do 30 min) i kubatura pomieszczenia\auta.

 

Co do ozonatorów z rurką to zależy jaka to średnica tej rurki, i ile nią wdmucha ozonator do wnętrza auta. Analogicznie do tego co wyżej, jaki stężenie ozonu jest w stanie wytworzyć w jak najkrótszym czasie.

 

Z mojego doświadczenia wszystki te ozonatory 500 mg, 700 mg. ...to sie nadają do ozonowania ale lodówki, zmywarki, wody wiadrze (zresztą zazwyczaj w takim celu dodawany jest wężyk z kulką).

 

Coś co działa to od 3,5 g w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ozonowanie auta: Toyota Yaris (mała kubatura),

1. Wyciągamy filtr przeciwpyłkowy.

2. Włączamy nawiew na środek skali przy obiegu zamkniętym. Nie włączamy klimatyzacji (jej działanie powoduje skraplanie - ozon działa mniej skutecznie)

3. Ozonator stawiamy np. przed przednim fotelem pasażera lub na fotelu pasażera.

4. Ozonowanie takiego auta ozonatorem 7 g (od 10 - max 20 min).

5. Długie ozonowanie ozonatorem 7g -> może utlenić delikatne plastiki, utleniona wierzchnia warstwa stanie się "lepka".

 

To chyba muszę powtórzyć, bo u mnie ozonowanie trwało ciut ponad 1h w aucie. Plastiki całe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wyciągamy filtr przeciwpyłkowy.

 

Chat dlaczego trzeba wyciągać filtr? Jeśli coś organicznego już zdążyło osiąść , to może warto też go poddać dezynfekcji. Bo chyba materiał z którego filtr jest zrobiony, nie jest jakoś szczególnie wrażliwy na ozon?

 

Gdyby nie było sensownych przeciwwskazań i filtr mógłby pozostawać na swoim miejscu, to bardzo by to uprościło operację ozonowania - ja nie musiałbym demontować schowka.

 

ps. nie mówię o starym filtrze, który oczywiście należy wymienić, co najmniej raz w roku. Mam na myśli ozonowanie prewencyjne np. miesiąc, dwa po wymianie filtra. Wówczas odpadałaby konieczność demontażu schowka, a tylko od czasu do czasu ozonowanie, żeby wytruć grzyby w zarodku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.