Skocz do zawartości

Jak z opryskiwacza ciśnieniowego zrobić pianownicę.


faraon3021

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dasz mniej chemii to i na 3 filcach będzie ładna piana z tym, że spada wtedy skuteczność mycia, bo jest gorszy roztwór. W swoim marolexie mam tylko 1 filc i wolę dać więcej chemii ( piana i tak wychodzi bomba ) a domywanie jest na wysokim poziomie. Sprawdzałem jeszcze samą piane to gdy jest zbyt sucha, taka jak mocna pianka do golenia gillette to domywanie jest gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dasz mniej chemii to i na 3 filcach będzie ładna piana z tym, że spada wtedy skuteczność mycia, bo jest gorszy roztwór. W swoim marolexie mam tylko 1 filc i wolę dać więcej chemii ( piana i tak wychodzi bomba ) a domywanie jest na wysokim poziomie. Sprawdzałem jeszcze samą piane to gdy jest zbyt sucha, taka jak mocna pianka do golenia gillette to domywanie jest gorsze.

Nie ma więc najmniejszego sensu wkładać trzech filcy kosztem gorszego domywania.

 

Teraz przy wkładce z dwoma filcami daje 50ml/1l Shiny Garage

Przy jednym filcu o ile mniej więcej może wzrosnąć ilość chemii na litr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

688365 Ale jak będzie mniej chemii to skuteczność mycia nie spadnie?

Ilosc chemii i filcu to regulacja pianownicy. Czasem robimy odszczurzanie z zimowej soli, czasem plukanie z kurzu.

Przy aucie potrzebne sa rozne roztwory i rozne stezenia. Przy pewnym doswiadczeniu sam dojdziesz co i kiedy Ci potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli przyświeca nam skuteczność i oszczędność piany, to chyba bardzo dobry efekt Axelem - taka cienka warstwa?

 

- dodatkowe warstwy pogrubiały by pianę i tak nie mając styczności z brudem - a tylko obciążają pianę powodując szybsze spłynięcie i krótsze działanie.

 

Dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie do konca.

Do brudu ma przenikac chemia. Musi miec na to czas i oczywiscie musi byc jej odpowiednia ilosc.

Trzeba wiec to wyposrodkowac tak aby piana zadzialala i jednoczesnie zeby nie splynela(tak jak wspomniales), ani nie przyschala na lakierze.

Czyli jak ze wszystkim, potrzebna odrobina doswiadczenia.

Wazny jest tez rodzaj piany, stopien zabrudzenia i utrwalenia zanieczyszczen, temperatura otoczenia, itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamontowałem do Marolexa Axel wkładkę z jednym filcem i zwiększyłem stopniowo stężenie chemii (Shiny Garage).

Moja cierpliwość skończyła się kiedy doszedłem do 100ml/1l i dalej nie leciała taka fajna piana!

Jak to w ogóle pianą można nazwać, taka lekko rozwodniona jakby.

 

No i co w takiej sytuacji można zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi filc skoro na 1 nie daje rady

Na dwóch filcach i 50-60ml chemii na 1l jest OK piana, ale myślałem że uda mi się wygenerować mocniejsze stężenie na jednym filcu ale lipa...

 

Oglądałem u siebie w pianownicy AXEL jak jest rozwiązana ta dziurka w rurce zasysającej chemie i jest taka plastikowa złączka i w niej są dwie dziurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe kiedy Będą dostępne w sprzedaży wkladki orginalne marolexa

 

Dajcie ktos fotki rozebranego AXELA jak wyglada rurka zasysajaca, końcówka bez dyszy nakreconej, i wkładki spełniające

 

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Axele dostępne!

 

https://egarden24.pl/index.php?fc=modul ... query=axel

 

w ramach zamówienia grupowego, dla forum zniżka, kod do wpisania w koszyku: kosmetykaAUT

 

przepraszają za opóźnienia - Marolex nie wyrobił się z dostarczeniem Axelów wcześniej, dojadą dopiero dzisiaj, dlatego sklep da radę realizować zakupy w poniedziałek i wtorek - ale udostępnili już teraz aby przyspieszyć sprawę [:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio problem z Marolexem. Po napompowaniu podczas pianowania zaczyna pluć spod końcówki, widoczne na zdjęciu. Dodam, że dobrze wszystko jest dokręcone. Mam pytanie szczególnie do Kolegi [ref]faraon3021[/ref], czym to może być spowodowane?

 

 

60d658e46f3629a0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.