Skocz do zawartości

Twój arsenał


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 8,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Hehe, nie, lepiej nie... :mrgreen:

I tak jutro muszę do C po kilo S3 i essensa i już tysiak pęka :roll:

 

Po "Sonax Flex Day at MrCleaner" update arsenalu:

[/img]

 

Podziel się kolego spostrzeżeniami na temat kutmaksa i polisza od Sonaxa. Ja mam tylko Perfect Finish wziąłem małą tubkę na próbę i co tu dużo mówić, przy następnej okazji biorę kilo lub dwa.

Będę próbował korygować czarne uni Audi schollem S3 i na to PF Sonaxa zobaczymy co z tego wyjdzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany ten Perfect Finish nadał by się jako one step na średnim padzie? Siła cięcia podobna do PF2500? :o

 

632271 No robiłem "testing testing" na masce i byłem pod niemałym wrażeniem wyników Sonaksa po S3 właśnie. Nie żeby to było jakoś specjalnie trudne ale dużo krócej zajęło niż antiholo. W zasadzie jeden przejazd tylko.

 

Na jakiej maszynie robiłeś? Ile przejść i jaki docisk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany ten Perfect Finish nadał by się jako one step na średnim padzie? Siła cięcia podobna do PF2500? :o

 

Na jakiej maszynie robiłeś? Ile przejść i jaki docisk?

 

Z tego co słyszałem to można się nieźle ucieszyć z tą pastą ;)

 

Co do siły nie wiem. Nie sprawdzałem na gąbce polish albo cut, ale mam teraz gąbeczki Detailing Mafia i mam zamiar sprawdzić to też.

 

Jechałem małą rotacją fleksa, pad wafel niebieski 3M, chciałem później sprawdzić Sonus niebieski ale nie trzeba było. Talerz żółty flexi. Na przejazd zużyłem cienki pasek pasty o długości około 5cm.

 

Jeden przejazd na minimum rozprowadzając czyli u mnie koło 800-900 o/m później koło 1200 i nieco docisku, mimo że ten 3m jest miękki to można go nieco pocisnąć ;)

Przejazdów 4 wolne oraz na koniec dwa szybsze bez nacisku i na wolnych obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommy Lee jakie odczucia maszyny? Jaka jakość? Tak myślę nad ich rotacją ale się waham czy nie uderzać w dużego fleksa? :o

 

 

OK ogarnąłem się na tyle że mogę nawrzucać zdjęcia całości ;)

 

Dzisiejsze dodatki

 

DSCN4362_zpsgj0kemp2.jpg

 

No i od prawej do lewej

 

DSCN4355_zpss4y17dd7.jpg

 

DSCN4356_zpskperuec7.jpg

 

DSCN4357_zpskkjgxohs.jpg

 

DSCN4372_zps4sv1sjnb.jpg

 

DSCN4358_zpsz7bkti7h.jpg

 

Toreba do wnętrza

 

DSCN4359_zpsezwj0xgc.jpg

 

DSCN4361_zpsdjlkl2s9.jpg

 

DSCN4364_zps2a16um9p.jpg

 

DSCN4365_zpsegmk0jnc.jpg

 

DSCN4366_zpscdnkbsyo.jpg

 

DSCN4371_zpsgas6tgzt.jpg

 

 

W domu leży takie pudełko, bo boję sie przymrozków

 

DSCN4379_zpslihjxqc4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

632544 Tommy Lee jakie odczucia maszyny? Jaka jakość? Tak myślę nad ich rotacją ale się waham czy nie uderzać w dużego fleksa?

Maszyny jeszcze nie używałem, bo kupiłem ją w przedsprzedaży i paczkę dostałem dziś. Ogólnie jak na produkcję chińską to jest dobrze wykonana, po włączeniu jest w miarę cicha, a na pewno jest bardziej cicha niż Lare EPL-61 ze skokiem 21mm, której wcześniej używałem. Jest też od niej lżejsza. Nie podoba mi się z kolei czołowy uchwyt, w EPL 61 był taki w stylu Rupesa i był na prawdę wygodny, tutaj wydaje się być mało poręczny. Jak jej trochę poużywam to napiszę coś więcej jak się sprawuje. Trochę się boje że moc 500W może być za mała, w EPL 61 było 900W.

Na początku miałem kupować Lare ze skokiem 12mm, ale znajomy mi doradził 15 bo jest bardziej wszechstronna (cięcie/wykończenie), a 12mm to maszyna zrobiona bardziej na potrzeby rynku niż do konkretnych zadań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czaję. Mam tylko małego stresa jak ktoś na wstępie pisze, że jak na Chińczyka to jakość OK :kox:

 

632549 mbieniek, robi wrażenie.

 

E tam, nie mam ani żadnych wosków :) I jakoś wygląda na to że nie będę miał możliwości lansu ze słoikami SV :P

 

 

632551 meeega zestaw

 

Da się coś podziałać :-]

 

632552 Grubo! Jednak nie jestem taki ***** jak mo sie czasami wydaje

 

Hehehe tak na to teraz patrze to też mam nieco mieszane uczucia :lol: Dobrze że żona mi nie zagląda na konto bo bym miał tyle zębów co ten: :D

 

632559 Zestaw z przytupem, ale koła na ścianie to dość brudne są

 

Zdjęte przed zimą i nawet nie spłukane. Czekają na swoją kolej :) Stoi pół flachy CCPW i czeka aż się ogarnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

632564 Trochę się boje że moc 500W może być za mała, w EPL 61 było 900W.

Też jestem ciekaw porównania pod tym względem :o Na co dzień pracuję na Rupes 15 mark I i właśnie na EPL 61 ale na talerzu 125 i jest moc, maszynę ciężko zatrzymać. Rupes mark II też niby 500W a według opinii jakie znam nie staje na krzywiznach i generalnie kozak maszyna :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady ciasny brudny garaż to jest. Nie mam startu do Garażu poniektórych tutaj albo jeszcze lepiej DCN.

ESENCJA będzie użyta jako one step na golfika sąsiadki który zaczynam dzisiaj, jak tylko wyskoczę z autobusu. Może będzie W&W?

 

@dante05 no niby nie staje :D ale ja tam nie kupuję tego agresywnego marketingu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dante05, Z tą mocą to tak troche dziwnie wg. mnie, bo na stronie producenta jest napisane moc pobrana 750W i moc oddana 500W, a na samej maszynie tylko 500W. Co do EPL 61 to faktycznie siła cięcia była duża, no ale tam skok robi swoje. Z wad jakie zauważyłem to EPL 61 bardzo szybko się grzała i dość szybko rozwaliła się blokada spustu. Zobaczymy czy w linii PRO wyeliminowali te wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.