Skocz do zawartości

Polerka felg aluminiowych


Gość koggi

Rekomendowane odpowiedzi

a swoją wypowiedzą tak zasugerowałeś.

 

Wiem, jak przeczytałem jeszcze raz swoją wypowiedź to jako osoba bezstronna też bym tak zrozumiał ze kolektory są z aluminium :cry:

Ale musisz ( albo nie musisz) mi uwierzyć że na myśli mialem coś innego, poprostu chodziło mi o przykład w celu zobrazowania jak wygląda przegrzany metal, bo myślałem że alu tak samo wygląda :oops: Gapa ze mnie więc lepiej już nic pisać nie będę w tym temacie :P ( chociaż troszke lusterek mam za sobą :D a projekt na maszyne do zakręcenia felunkiem już czeka )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 956
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

..............., zauważ sobie nie raz na kolektory wydechowe jakie mają ładne kolory tęczy na sobie od wysokiej temperatury

 

ariello01 od kiedy kolatory wydechowe są wykonane z aluminium?. 8-)

a tu cię zaskoczę, już do fiata 125p były kolektory aluminiowe, moja mazda też ma takowy, a oto dowód

P1050315_800x535.jpg

wiele aut ma kolektory z aluminium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialem zapytać czy ta szlifierka oscylacyjna bedzie w miare dobra do szlifowania felg z resztek podkładu USUNIĘTO ZE WZGLĘDU NA NARUSZENIE 17. PUNTU REGULAMINU Felgi mam z 5 ramionami i chodzi mi o to czy ta szilfierka idealnie dojdzie mi w narożnik na łączeniu Ramienia z rantem felgi. Czy ktoś uzywał takiego czegos kiedys ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialem zapytać czy ta szlifierka oscylacyjna bedzie w miare dobra do szlifowania felg z resztek podkładu http://allegro.pl/szlifierka-oscylacyjn ... 85127.html Felgi mam z 5 ramionami i chodzi mi o to czy ta szilfierka idealnie dojdzie mi w narożnik na łączeniu Ramienia z rantem felgi. Czy ktoś uzywał takiego czegos kiedys ?

 

 

zalezy jakie masz felgi, 99% felg wymaga uzycia palców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze 3 felgi i finito ;) ciężko w zakamarki dojechać szlifierkami, czesto zrobią one wiecej szkody niz pożytku. tego typu polerowanie wykonuje sie w specjalnej maszynie. raz że meczy sie maszyna a nie człowiek, dwa utrzymanie w nalezytym stanie takiej felgi po polerowaniu ręcznym to nie lada wyzwanie. felgi po polerowaniu o którym mówie są zabezpieczone chemicznie, nie posiadają tez porów jak felgi po szlifowaniu papieremi. tak czy siak, szacun za wytrwałość ;)

 

[ Dodano: 6 Luty 2012, 09:38 ]

kafarszczak, a że tak spytam - czemu ta felga ma tyle otworów na śruby?

 

Są dwa rozstawy, pewnie 4x98 i 4x100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz tutaj też gosciu ma takie same fele ta firma "EMR" robi takie felgi wlasnie

http://daewooforum.pl/temat40718.html a rozstaw tak jak kolega mowi 4x100 i 108

 

[ Dodano: 6 Luty 2012, 19:16 ]

no to jeszcze 3 felgi i finito ;) ciężko w zakamarki dojechać szlifierkami, czesto zrobią one wiecej szkody niz pożytku. tego typu polerowanie wykonuje sie w specjalnej maszynie. raz że meczy sie maszyna a nie człowiek, dwa utrzymanie w nalezytym stanie takiej felgi po polerowaniu ręcznym to nie lada wyzwanie. felgi po polerowaniu o którym mówie są zabezpieczone chemicznie, nie posiadają tez porów jak felgi po szlifowaniu papieremi. tak czy siak, szacun za wytrwałość ;)

 

[ Dodano: 6 Luty 2012, 09:38 ]

kafarszczak, a że tak spytam - czemu ta felga ma tyle otworów na śruby?

 

Są dwa rozstawy, pewnie 4x98 i 4x100[/quote

 

pory które zostaną po szlifowaniu zjezdzam do papieru wodnego 2500 i potem pastą autosol poleruje je i mam nadzieje ze bedzie w miare git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko musisz jeszcze pomalować tył felgi szkoda aby tam korodowało i robiły się wżery

 

Tył felgi to tylko ten pierwszy pasek maluje który odchodzi od ramion a reszte zostawiam jak jest. Felg nie mam zamiaru użytkować zimą przez zimowy czas własnie chcę je zrobic wszystkie na lato ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak spytam z ciekawości - serio te dwa rozstawy są zrobione przez producenta??

 

Bo jak tak co strasznie blisko je wykonali.

 

Sam posiadam miedzy innymi felgi z dwoma rozstawami (właśnie 4x100/108) i we wszystkich fabrycznych kołach gdzie występują dwa rozstawy śrub otwory są w większych odstępach od siebie.

 

Jest przecież miejsce pomiedzy jednym rozstawem a drugim aby zrobić to symetrycznie.

 

Jak to jest fabryka a nie czyjś prywatny nawiert to naprawdę człowiek uczy się całe życie :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S3ci0r, nie koniecznie, patrz na to:

 

Felgi BK Racing, otwór nachodzi na otwór, a to namierty fabryczne. Widziałem nawet na żywo, swojego czasu znajomy miał takie felgi w e30. Odziwo auto służyło to szybkiej jazdy i nic sie z tymi felgami nie działo

 

 

d8bc08132df2f77b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bałbym się na czymś takim jeździć, wygląda to jak druciarstwo, ale to tylko taka moja luźna opinia

 

Nie ma obaw na felgach jeżdżone juz dlugo bylo i jest ok a moze tak tylko źle wyglada na pierwszy rzut oka ale jest wporządku wszystko jest oryginal tylko teraz musze pomyśleć gdzie dostane dekielki do nich... bo stare sie nie nadają juz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.