Skocz do zawartości

Polerka felg aluminiowych


Gość koggi

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałby odnowić moje alufelgi i tak zastanawiam się nad ich wypolerowaniem. Z różnych powodów chciałbym to zrobić ręcznie.

Jaki środek polecacie do dokładnego usunięcia lakieru z felg?

Od jakiego papieru zacząć, jeśli felgi są w dość dobrym stanie - bez rys, wżerów itp.?

Co zastosować na wykończenie?

Jak zabezpieczyć wypolerowane aluminium? Kiedyś z kolegą malowałem to klarem, ale traciliśmy w ten sposób min. 30% efektu już na starcie a do tego klar i tak odłaził po pewnym czasie.

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 956
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

jak wyzej do lakieu scansol, naloz odczekaj kilkanascie minut i sciagaj drewniana lopatka. jak sa w dobrym stanie to od 800 do 2500 papiery wodne, ja kiedys uzywalem firmy mirka. Uzywaj duzo wody a papiery najpierw namocz w w odzie, ok 15 min. Do wykonczenia (polerowania) uzyj autosol i tarczki materialowej okraglej (mozna dostac na allegro lub zrobic samemu). Pokaz te felgi to wiecej cos podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!

Felgi wyglądają następująco (wszystkie są w podobnym stanie):

 

4d2ba52b5301e39bm.jpg

 

Przymierzam się do 17", ale te też chcę odświeżyć.

Nie mam do nich dekielków więc zastanawiam się, czy środków nie pomalować na czarny mat, coś na wzór ATS Cup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tych felgach proponuje sam rant zrobic bo w calosci w polerce slabo wygladaja, ten stop sie slabo poleruje, w ogole to mi osobiscie sie nie podbaja cale felgi w polerce. .Srodki na czarno dobry pomysl. Tu masz foto, troche mniejszy rozmiar ale zawsze jakis poglad jest:

 

dsc06733kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ten rant jest dość wąski i sam nie wiem jak to będzie wyglądało. Ponadto i tak muszę zregenerować środki, bo ktoś miał problemy z trafieniem kluczem do kół. Ciekawe jakby wyszło gdybym tylko rant wypolerował a resztę całąna czarno (nie tylko te gniazda śrub) - ale teraz czy, czy mat czy połysk. Bardzo podoba mi się taki kolor antracyt, ale nie mogę jakoś trafić na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś A8 na 18 seryjnych chyba Bolero. Wypolerowałem tam tez ranty, mimo, iż były malutkie, ale efekt był o tyle zajebisty, że nagle cała felga "odłączyła" się od opony.

A jeszcze jeżeli pomalujesz środki na czarno i będziesz pielęgnował opony, to naprawdę będziesz miał ekstra odcięcie felgi od opony (coś na wzór cieniutkiego białego paska w oponach w amerykańskich furach. Też to chcę zastosować w moim Spiderze (felgi Revolution 4 spoke ( http://www.revolutionwheels.com/4-spoke/# )).

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Prace na polerką w pełni, ale efekt mizerny :oops: . Nie wiem co z tym zrobić - a mianowicie: za pomocą Scansol'a zdjąłem z felg lakier i to co zobaczyłem przeszło moje oczekiwania. Felgi miały wżery większe niż taki plastikowy łepek od szpilki. Cała powierzchnia była poszpachlowana. Mimo to wziąłem się do roboty. Zacząłem od papieru 20 i kolejno co 100 aż do 2500. Począwszy od papieru 1000 wszystko robione na mokro. Następnie pasta polerska do aluminium w kostce i na koniec AUTOMAX. Przez ponad tydzień zrobiłem 2 felgi, ale efekt nawet nie jest zbliżony do lustra. Uzyskałem coś "na kształt" takiego ciemnego blasku, a w feldze można zobaczyć jedynie mocno rozmyte kontury i kolor zbliżanego do niej przedmiotu.

Co można z tym zrobić, bo już nie mam sił na kolejną :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koggi, zrobił bym ci to tylko bardzo daleko, wstaw fotkę to może coś doradzę, kilka felg w życiu już wypolerowałem, właśnie mam zamiar wziąć się za poprawkę swoich, przez lato przybyło im kilka rysek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koggi:

 

- po pierwsze kup autosol,

- po drugie polerowales recznie czy tarcza na wiertarce,

- a po trzecie na lustro nie kazda felge sie da, ale slabe stopy mozna zrobic jak w tym temacie, potrzeba tylko troszke wprawy

 

http://forum.kosmetykaaut.info/viewtopi ... ight=#7225.

 

Papier 20.. bardzo gruby, moga pozostac rysy ktorych sie nie da usunac, lepiej zaczac od 320 a troche dluzej popracowac, metal to nie drewno. Z takimi wzerami bym olal, chyba ze felgi jakies rarytasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

papier od 20 do 800
chyba 200??

 

weź papier 500 wodny i wyczyść wszystkie rysy, musi być idealnie gładko, nie możesz pozostać rysy po papierze grubszym, później 800 i tak samo, i tak do 2500.

nie może pozostać żadna rysa po wcześniej używanym papierze,

czy ktoś polerował aluminium auto glymem PR?? ostatnio próbowałem i całkiem obiecująco to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.