Skocz do zawartości

Polerka felg aluminiowych


Gość koggi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 956
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

u6806s7bp7ka_t.jpg

 

Nie wiem czy komuś to pomoże, ale...

Praca rotacją na padzie 80mm i pastą autosol... Obroty 600-900-600... Celem było jako takie odświeżenie profilu felgi bez papierowania ściernego, usuwania wżerów itp - cztery koła zajęły mi godzinę nie licząc mycia (felg nie demontowałem). Wiem, że jakość wykonania ugodzi w niektóre założenia forum, ale samochód szedł na sprzedaż i właściciel nie za bardzo był skory inwestować w pełen treatment felg - miało się błyszczeć, więc zrobiłem co się dało... Można było wyciągnąć znacznie więcej, jednak ograniczał mnie znacznie czas i jeszcze bardziej "ustalenia z klientem"...

 

tak to wyglądało "z dalsza"

6ozvrvz4r5mq_t.jpg

 

tutaj jeszcze fifty/fifty

twm0fl1hpczi_t.jpg

 

i całe koło

l6ooiexvi0sj_t.jpg

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

toja też cos napiszę

jeżeli chodzi o polerkę można robić na kilka sposobów

ja np znam dwa sprawdzone sposoby

1 papierami od 100 - zalezy od rys wżerów do papieru 2500 i koncowo pasta autosol metal polish i na to autosol alu polish. pierwsza pasta nakładana filcem na wiertarce a druga bawełniakiem na wiertarce.

2 papiery od 100 do 600 następnie pasty twarde rożnej gradacji na filcach i koncowo bawełniak i pasta zielona jak się nie mylę - na allegro jest drpampero (chyba dobrze napisałem) od niego kiedyś brałem komplety do polerek alu, chłop doradzi jak zapytacie i jest ok

 

ja zrobiłem u mnie 1 sposobem felgi i po wszystkim dbam pastą z megsa do alu

efekt :

45e46e4b58f7ab53med.jpg

aad2e9e70845e8camed.jpg

01d05677f6a3bcafmed.jpg

a pokrywę silnika i rozpórkę robiłem pastami twardymi i blue b gone ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja polerowałem felgę w moim moto. Nie używałem do tego Autosolu, jak wiele osób w tym wątku. Z własnych doświadczeń mogę powiedzieć, że Autosol daje świetne rezultaty, ale na kolektorach wydechowych, stali w motocyklach. Na aluminium lepsze rezultaty uzyskałem chociażby dzięki Meguiars NXT All Metal Polysh. Do polerowania felg użyłem specjalnych past w kostkach do polerowania aluminium, a wszystko maszynowo na specjalnych filcach oraz końcówkach. Efekt lustra jak ktoś wcześniej wspomniał w dużej mierze zależy od rodzaju aluminium.

 

polerkafelga.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

a zeby odswierzyc polerke

to rotacja i welniak obroty 900 ??

a recznie filcem polerskim ?? czy czyms na bawelnie i pasta??

tak jakby mniej lustrzane sie zrobily felgi i chcial bym wlasnie przywrocic efekt lustra:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czym najlepiej zakonserwować polerowane ranty z aluminium, tak żeby nie znikał efekt lustra? No i czym najlepiej czyścić np. po myciu całego auta? ;)

niczym nie zakonserwujesz bo straci blask... polerka nie lubi chemii najlepiej myc ciepłą wodą z ludwikiem, oczywiście najpierw porządnie opłukać żeby piasku nie było, wytrzeć do sucha i ewentualnie przelecieć pastą Mothers Mag & Aluminum Polish, która ci fajnie odświeży poler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu się mylisz !

ja tez kiedyś tak myślałem

Ludwik i inne płyny do naczyń zawierają sole i inne środki które niszczą gołe alu !!

do czyszczenia polecam Hot Rims Aluminium Wheel Cleaner lub innych środków do alu !

wiem że większość ludzi używa tego ludwika ale na dłuższą metę -dupa!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, nie testowałem innych środków więc ciężko mi powiedzieć, ale koła które wcześniej wkleiłem myłem ludwikiem rok czasu i kompletnie nic się z nimi nie działo... Po każdym myciu trzeba po prostu dobrze wypłukać wszystko wodą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hej

jestem w trakcie odswiezania polerki na felgach i ciagle wychodza mi jakies plamy jakby zamglone czy cos moze ktos z was podpowiedziec jak to wyprowadzic??

tutaj zjecia :/ na srodku ramion itp

http://img855.imageshack.us/g/p1060806.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyłem wspomnianego SwirlX do felg (wcześniej poszedł Attack i Glinka) - felgi stały się bardziej błyszczące, takie jakby "szklane" :)

Oczywiście większe rysy pozostały.

 

Czy te Twoje felgi są koloru srebrny jasny brokat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.