Skocz do zawartości

Polerka felg aluminiowych


Gość koggi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 956
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 4 tygodnie później...

noo to się poradzę i ja ... :)

 

mam felgi z mercedasa, ot takie:

 

dscf1231xs.th.jpg

 

zastanawiam się czy krążki filcowe na szlifierkę kątową będą odpowiednie .. ?

 

gównie chodzi o to czy aby obroty ze szlifierki kątowej nie będą za wysokie . .?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kluczyk17

 

 

jeśli felgi mają wrzery i inne ubytki, proponuje zacząć od papieru P40, jeśli są bardzo duze to nawet P24 i stopniowo schodzić do nawet P2500. Jeśli masz dwu tygodniowy urlop to spokojnie je zrobisz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz dwu tygodniowy urlop to spokojnie je zrobisz :P

I jesteś cierpliwym człowiekiem :D

i masz gruba skóre na palcach hehe :)

a na dodatek będziesz miał jeszcze zakwasy

 

ale się nie poddawaj, do wiosny trochę czasu więc wystarczy 1 koło na 2 tygodnie zrobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem gdy poleruje felgi powstają na rantach takie jakby prążki(coś jakby tęcza)Poleruje filcem na wiertarce, pastą Autosol.Zauważyłem gdy jade filcem po racie on zaczyna wibrować(tylko przy wyższych obrotach)czy jest to wina filca czy wiertarki? Na jakich obrotach mniej więcej powino się polerować wiertarką :wallbash: .Za odpwiedź Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem gdy poleruje felgi powstają na rantach takie jakby prążki(coś jakby tęcza)Poleruje filcem na wiertarce, pastą Autosol.Zauważyłem gdy jade filcem po racie on zaczyna wibrować(tylko przy wyższych obrotach)czy jest to wina filca czy wiertarki? Na jakich obrotach mniej więcej powino się polerować wiertarką :wallbash: .Za odpwiedź Dziękuje

Nie bardzo rozumiem o co Ci w tym momencie chodzi,robią sie tzw. hologramy?

Jeśli robisz to filcem na trzpieniu http://www.materialypolerskie.pl/moduly ... ie_big.jpg to wystarczy że lekko go dociśniesz i już się lekko przekrzywi i powstaje tzw. bicie.

Do rantów stosuje sie krążki bawełniane albo filcowe http://img14.allegroimg.pl/photos/orygi ... 1968044816 i najlepiej jak koło jest w ruchu wtedy wypolerujesz rant równomiernie taka moja rada ;)

Co do obrotów to im większe tym lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałem zapytac czy zdzierając resztki podkładu papierem 120 na sucho i potem 220 tez na sucho zniweluje rysy papierem wodnym 320? narazie na raz przejechałem felge papierem 320 - wodnym i mam jeszcze rysy powstałe po poprzednikach tzn 120/220 - i zastanawiam sie czy przejechac felge jeszcze raz tym 320 wodnym czy jechac juz 500 wodnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem gdy poleruje felgi powstają na rantach takie jakby prążki(coś jakby tęcza)Poleruje filcem na wiertarce, pastą Autosol.Zauważyłem gdy jade filcem po racie on zaczyna wibrować(tylko przy wyższych obrotach)czy jest to wina filca czy wiertarki? Na jakich obrotach mniej więcej powino się polerować wiertarką :wallbash: .Za odpwiedź Dziękuje

 

a moze ty przypalasz to aluminium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta to dobrze znany Autosol

 

Pasta dobrze znana, tylko weż zobacz czy masz do metalu czy do aluminium bo są 2 rodzaje :P

A i z tym przypaleniem to może być racja, zauważ sobie nie raz na kolektory wydechowe jakie mają ładne kolory tęczy na sobie od wysokiej temperatury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolatory wydechowe są wykonane z aluminium?.

 

Nie chodziło mi o to że kolektory są zrobione z aluminium tylko o to jaką przyjmują barwę po nagrzaniu/przegrzaniu.

Co prawda z aluminum az tak dużego kontaktu nie miałem, ale myśle że po przegrzaniu również mogą przyjąć taką barwę ;)

 

PS. żeby nie było to kolektory z tego co wiem są żeliwne oraz w niektórych autach również stalowe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luk skywalker masz rację :good: , ale jeśli taka sztuka by się udała to kolor jest słomkowy lub w ten deseń, ale na pewno nie tęcza.

 

ariello01 aluminium nie przyjmuje barw tęczy po przegrzaniu, a swoją wypowiedzą tak zasugerowałeś. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.