Skocz do zawartości

Polerka felg aluminiowych


Gość koggi

Rekomendowane odpowiedzi

hej

jestem w trakcie odswiezania polerki na felgach i ciagle wychodza mi jakies plamy jakby zamglone czy cos moze ktos z was podpowiedziec jak to wyprowadzic??

tutaj zjecia :/ na srodku ramion itp

http://img855.imageshack.us/g/p1060806.jpg/

wróć do papierów ściernych, za mało czasu im poświęciłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 956
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Mam felgi które troche skorodowały:

dsc00096kp.th.jpg

 

dsc00097jo.th.jpg

 

I co z nimi zrobić? Mam dostęp do wiertarki, szlifierki oscylacyjnej oraz kątówki, ale bez regulowania obrotów. Chciałbym zrobić je raczej na lustro, ale najpierw trzeba tą korozję usunąć. Myślałem kupić krążek z rzepem na wiertarkę i lecieć od papieru 320 wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zaczac od 320 i zobaczyc co sie bedzie dzialo. Jesli stwierdzisz ze jest za gruby i robi za głebokie rysy to przejdziesz nastepnego :P ogolnie nie na pisze Ci konkretnie bo to wszystko trzeba widziec :-] Im wiecej bedziesz mial gradacji tym lepiej dla Ciebie i Twoich felg. Po porstu muuuuusisz sprbowac :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam , mam taki problem w tym sezonie dałem do wypolerowania rant na lustro, i gdy widzę teraz po kilku miesiąc rant stracił połysk i zrobił by się jakby matowy,gdy odebrałem felgi położyłem na nie Rimwax ze smartwax czy był to dobry pomysł? Czy rimwax nie nadaje się do polerowanych alu?Czy pasta autosol metal polish można również stosować ręcznie,czy koniecznie na filcu? Za wszystkie odpowiedzi wielkie Dzięki :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie lekkie zmatowienie spowodowane warunkami atmosferycznymi spokojnie da się wyprowadzić ręcznie szmatką. Mi akurat wystarcza 2x w sezonie przelecieć ranty K2 Aluchrom, Autosol ponoć lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a jak z tym autosolem nadaje się on do ręcznej pracy? :/

jak najbardziej, ale moim zdaniem dobrze jest po nim przejechać czymś jeszcze, ja stosuję megsa hot rims, , nadaje lepszego połysku i lepiej zabezpiecza, ostatnio zastosowałem jako zabezpieczenie jetseal , ale jeszcze nie myłem więc nie wiem jak z wytrzymałością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

od dawna noszę się z zrobieniem 'porządku' z moimi felgami, ale nie wiem tka naprawdę jak. Czytając ten wątek doszedłem do konluzji, że na pewno będzie mi potrzeby papier o 800 wzwyż, do 2500. Potem Scansol, który usuwa klar. Dużo samozapracia i pracy :P

 

Moje felgi to Ronal Turbo, foto poniżej:

 

IMGP7568.jpg

 

Lepszego zdjęcia, pokazujące naturę problemu, niestety nie mam. Spróbuję streścić: odpada klar, są lekkie wżery na powierzchni 'płaskiej' (pionowej, obok napisu marki felgi, trochę większe na rancie.

 

Jak najlepiej ugryźć temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

od dawna noszę się z zrobieniem 'porządku' z moimi felgami, ale nie wiem tka naprawdę jak. Czytając ten wątek doszedłem do konluzji, że na pewno będzie mi potrzeby papier o 800 wzwyż, do 2500. Potem Scansol, który usuwa klar. Dużo samozapracia i pracy :P

 

Moje felgi to Ronal Turbo, foto poniżej:

 

Obrazek

 

Lepszego zdjęcia, pokazujące naturę problemu, niestety nie mam. Spróbuję streścić: odpada klar, są lekkie wżery na powierzchni 'płaskiej' (pionowej, obok napisu marki felgi, trochę większe na rancie.

 

Jak najlepiej ugryźć temat?

 

 

Raczej najpierw Scansol a później papierem jedziesz i na końcu autosol lub inna pasta :P Wżery jedziesz aż znikną, może być potrzebny do tego grubszy papier( np u mnie to był papier o gradacji 100 :) Ale felgi miałem bardzo zniszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtuuus odradził bym ci polerowanie tych felg, może nie wyjść proste i równe lustro a jak nie wyjdzie to będzie kiszka, ściąg lakier , zmatów i pomaluj je od nowa, jest wiele lakierów nadających fajny efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.