Skocz do zawartości

Nauka nakładania wosku - nauka woskowania


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

ANB Karol,

 

ja ostatnio woskowalem auto bylo gdzies z 2 stopinie gora 4 i jakos ten wosk nie chcial mi schnac

 

Eryczek zupełnie się z tobą nie zgodzę nakładałem wiele razy woski typu coli i czy FK 1000 w temp 5-10 stopni i na pewno woski spokojnie leża te 2 miesiące i dłużej w okresie zimowym :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przyszlem z garażu, i chyba się wścieknę:

dwa tygodnie męczyłem po trochę tył auta. Wyszło malyna. Nałożyłem concorso(przód Sonax Carnauba) wczoraj wieczorem, dzisiaj wstałem o piątej żeby zetrzeć i zobaczyć efekt....Katastrofa :cry: Concorso ma gródki, i należy je przed nałożeniem dobrze w dłoniach rozpuścić, a ja tego nie zrobiłem. Efekt jest taki, ze cały tył jest w swirlsach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Katastrofa :cry: Concorso ma gródki, i należy je przed nałożeniem dobrze w dłoniach rozpuścić, a ja tego nie zrobiłem. Efekt jest taki, ze cały tył jest w hologramach...

 

chyba coś pokręciłeś :)

hologramy nie powstają od woskowania, woski SVa miewają grudki kiedy są w słoiku ale to niczemu nie przeszkadza, nie trzeba go w rękach rozpuszczać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Zdarzyło mi się porysować takimi grudkami lakier przy tym wosku.

 

Mógłbyś napisać coś więcej? Nie mam wprawdzie Concorso ale mam dwa inne woski SVa i nie zauważyłem nigdy żeby te grudki które w nich są, przeniosły mi się na aplikator :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryski, dokładnie...Jestem na początku zabawy w detailing :) Jeden mały błąd i kilka ładnych godzin na marne. Wypiłem dobra kawkę i trochę mi przeszło :mrgreen: Co teraz? IPA(nie mam zmywacza do silikonu), wystarczy zielony(Finish), czy fioletowy(Medium) SV Cleaner?

 

[ Dodano: 7 Grudzień 2013, 12:11 ]

Ja nakładałem dłonią :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Mógłbyś napisać coś więcej? Nie mam wprawdzie Concorso ale mam dwa inne woski SVa i nie zauważyłem nigdy żeby te grudki które w nich są, przeniosły mi się na aplikator

 

Bo wosków które masz, ten problem nie dotyczy. Concorso jest woskiem raczej suchym, i grudki po jakimś czasie są na porządku dziennym. Im starszy słoik, tym jest to bardziej widoczne. Może się więc zdarzyć, że nawet nakładając dłonią, te grudki się nie rozpuszczą i porysują lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

Cleaner jak sama nazwa wskazuje ma oczyscic lakier z resztek past ew. woskow, jeśli mówimy oczywiscie o czystym cleanerze. IPA ma dodatkowo wyjałowic powierchnie z ewentualności, które mógł po sobie zostawić cleaner.

 

Koniec offtopu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.