Skocz do zawartości

Nauka nakładania wosku - nauka woskowania


Domel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Koledzy mam taki problem a mianowicie. Przed nałożeniem wosku wykonałem kolejno, mycie, potem glinka,mycie, suszenie, ipa, cleaner shiny garage pure paint cleaner, ipa, Collinite 476s. Na pół maski Colli bezpośrednio pod cleaner. Wosk nakładany na zewnątrz w ciepły dzień ok. 15 stopni. Wszystko fajnie, na drugi dzień próba wody, mega efekt odprowadzania wody. Po 3 tygodniach, kilku deszczach( samochód stoi pod chmurą), 2 myciach Meguiar's Gold Class Car Wash wosku praktycznie na ma. Po rozlaniu wody na maskę robi się tafla, która nie spływa. Wosk został nałożony w cieniuśkiej warstwie po 10 min spolerowany. Macie jakieś pomysły co źle zrobiłem, dodam, że to moje pierwsze nakładanie wosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tafla wody robi się na brudnym aucie czy zaraz po umyciu szamponem? Jeśli na brudnym trzeba spróbować umyć auto i jeśli wtedy dalej nie będzie odprowadzania wody i kropel to znaczy że wosku nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Na czystym lakierze oczywiście robi się tafla. Macie jakieś pomysły czego tak szybko Colli zszedł

 

Podejrzewam ze jestes ta sama osoba ktora pyta o do na Detailing Mafii ;)

A nagraj filmik z ciekawosci i zapodaj. Zobaczymy jak to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sobotę będę pierwszy raz woskował auto. Stąd kilka pytań.

Użyty będzie wosk w płynie Meguiars Liquid Wax.

 

Po jakim czasie od nałożenia wosku aplikatorem mam go spolerować mikrofibrą?

Czy lampy i szyby też się woskuje czy tylko sam lakier?

Jak mocno wcierać wosk tym aplikatorem gąbkowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Na czystym lakierze oczywiście robi się tafla. Macie jakieś pomysły czego tak szybko Colli zszedł

Jedyne wytłumaczenie jakie mi przychodzi do głowy to, że tą cienką warstwę wosku w dość niskiej temp. za szybko docierałeś i usunąłeś większość wosku.Pozostała warstewka była znikoma i mycie oraz warunki zewnętrzne ją zjadły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie, jeśli są :) ),

 

Wczoraj nakładałem wosk (Soft99 Fusso), oczywiście na uprzednio umyte i przygotowane cleanerem auto. Niestety po całej akcji zobaczyłem na masce mazy. Myślałem, że nie dotarłem wosku czy coś, ale to nie to. Czy ktoś ma jakieś sugestie co poszło nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugą fibrą przeleć. Może za długo leżał i za słabo dotarłeś?

 

No właśnie gdy zobaczyłem, że takie kwiatki wyszły, to wziąłem funkiel nową fibrę i trochę pomachałem, ale bez rezultatu. A wosk leżał na masce może z 5 minut... :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie (i Panie, jeśli są :) ),

 

Wczoraj nakładałem wosk (Soft99 Fusso), oczywiście na uprzednio umyte i przygotowane cleanerem auto. Niestety po całej akcji zobaczyłem na masce mazy. Myślałem, że nie dotarłem wosku czy coś, ale to nie to. Czy ktoś ma jakieś sugestie co poszło nie tak?

 

Niestety, nie jestes sam, fusso coat tak ma - prawdopodobnie za gruba warstwa i za dlugo na lakierze. Ja zmienilem wosk. Poszukaj w temacie o fusso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakładam wosk Dodo Juice Purple Haze, czekam około 10minut o docieram fibrą.

Dodam że woskować będę pod chmurką, garaż jest za wąski.

 

Czy temperatura taka jak jest dzisiaj czyli około 26 stopni nie jest za wysoka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.