Skocz do zawartości

Jaki kompresor??


jacek_gti

Rekomendowane odpowiedzi

Brakuje co prawda parametru najważniejszego, czyli wydajności (albo nie widzę). Bazując wyłącznie na podstawie mocy można zaryzykować twierdzenie, że jest to sprężarka, dzięki której dasz radę odkręcić cztery koła ciągiem, dasz radę malować w miarę na bieżąco. Jeśli chodzi o twój cel to możesz brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

odświerzę troche kotleta. Może coś podpowiecie jaki kompresor wybrac. Dobrze byłoby żeby dawał rade odkręcać koła, a świetnie by było jakby się zmieścić w granicach 500zł :D Wiem żę trudne zadanie. Myślałem o czymś takim:

http://www.bricoman.pl/pl/product/37330 ... l-2km-230v

 

Ktoś może mi coś podpowiedzieć? :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w castoramie kupiłem kompresor spec air i musze przyznac jestem z niego w 100% zadowolony akurat wziolem z butla 25 litrow ale jest tez 50 i koszt jest niewielki za swoj dalem 298 zł a "50" cos o 80 zł drozszy jest masz blisko do castoramy to zajrzyj bo powiem ze to warto a szukałem tak naprawde kompresora z poł roku i ten opłacalo sie najbardziej nawet na allegro drozej wychodza a maja mniejsza wydajnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ja w tym roku kupiłem Fini MK 103-150-3T i powiem Wam że mniejszy nawet nie wchodzi w rachubę żeby coś na poważniej zrobić. Jest za mały nawet do piaskowania. Owszem szlifierkę mimośrodową pociągnie ale się dość czesto włącza i to przy butli 150l. Kompresory 24l to nie wiem do czego ludziska używają. Do przedmuchania tak ale do klucza pneumatycznego to zapomnijcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie i Panie jako że ktoś napisał że mało postów na grupie :D to zacznę , poszukuje dobre kompresora w granicach 1200 zł ( mniej tym lepiej ) który posłuży mi do głównie torrnadora ale wymiana kół, piaskowanie oraz malowanie :) interesuje mnie coś od 100l w górę i chciałbym się w tym budżecie zmieścić, na oku aktualnie mam 2 takie kompresory http://allegro.pl/kompresor-sprezarka-t ... -2t-separa… oraz http://allegro.pl/kompresor-vd100-olejo ... ka-olejowa… interesuje mnie bo szczerze nie znam się na nich dobrze :) który będzie lepszy w tych pieniądzach a może coś innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o budżetowe kompresory to ze swojego skromnego doświadczenia polecam firmę MAKTEK. Są nawet testy na YT i dobrze opisane na stronie jednego z majsterkowiczów np. tutaj http://jaktozrobilemwgarazu.pl/maktek-sky100-test/ Polecam lekturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o budżetowe kompresory to ze swojego skromnego doświadczenia polecam firmę MAKTEK. Są nawet testy na YT i dobrze opisane na stronie jednego z majsterkowiczów np. tutaj http://jaktozrobilemwgarazu.pl/maktek-sky100-test/ Polecam lekturę.

no właśnie już mi te kompresory odradzali http://allegro.pl/sprezarka-tlokowa-kom ... 42959.html

 

"Takiego nie kupuj.

Chyba, ze chcesz go traktować jako mebel "

 

"Kupiłem tego makteka kiedys i stoi gdzies w garazu i sie kurzy :D czasami pompuje nim opony bo tyle warty :P "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nim malować nie będę, a do nadmuchiwania kół, osuszania wnęk czy nakładania konserwacji do profili czy na podwozie wystarczy.Lakiernikiem nie jestem i nigdy nie będę. Wszystko zależy od tego czego się oczekuje od urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nim malować nie będę, a do nadmuchiwania kół, osuszania wnęk czy nakładania konserwacji do profili czy na podwozie wystarczy.Lakiernikiem nie jestem i nigdy nie będę. Wszystko zależy od tego czego się oczekuje od urządzenia.

To co wymieniłem wyżej :) malowanie raczej rekreacyjne, piaskowanie tak samo , głównie pneumatyka oraz torrnador

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz, to w granicach 1200 PLN to na dobry 50 litrowy kompresor powinno wystarczyć. Stulitrowy lub większy to raczej budżetowy. Przy twoim zastosowaniu chyba głównym parametrem będzie wydajność kompresora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znalazłem na "popularnym" portalu aukcyjnym ofertę na mini kompresory takie w granicach 150zł (wygląda to jak mała walizeczka). Zacząłem się zastanawiać czy coś takiego da radę przedmuchać pad po polerce? Ktoś miał coś takiego w ręku i może powiedzieć czy dmucha to odpowiednio mocno żeby wywalić syf z pada? Do niczego innego by mi to nie było potrzebne, ewentualnie koła od roweru albo motocykla nadmuchać więc normalny kompresor jest mi zupełnie zbędny a przedmuchanie pada podczas roboty trochę by cały proces ułatwiło/przyśpieszyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Z tego co piszesz, to w granicach 1200 PLN to na dobry 50 litrowy kompresor powinno wystarczyć. Stulitrowy lub większy to raczej budżetowy. Przy twoim zastosowaniu chyba głównym parametrem będzie wydajność kompresora.

 

Widziałem Kraft Dele, też 50litrowe nawet za mniejsze pieniądze. Kompresory olejowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Kraft Dele, też 50litrowe nawet za mniejsze pieniądze. Kompresory olejowe.

 

Kraft Dele - marka znana i ceniona za swoją jakość i niezawodność.

50l przy efektywności 200l na minutę do domowych zastosowań. Przy czym koszt takiego sprzętu to zwykle do kilku stówek. Na link sprawdź sobie ich specyfikację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Panowie, a co powiecie na temat tego kompresora? 

https://www.castorama.pl/sprezarka-airpress-hl-425-50l-id-30362.html#product_review

 

Zastosowanie garażowe, udar. Malowanie furki/bramy co pare lat. Może jakieś piaskowanie. Teraz jedynie potrzebuje podmalować ścianę szczytową w domu, więc miał by co robić. 

Chyba nie znajdę nic lepszego w tych pieniądzach? 

Castoramę mam pod nosem, z ewentualną gwarancją też tam nie ma problemu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co powiecie na temat tego kompresora? 
https://www.castorama.pl/sprezarka-airpress-hl-425-50l-id-30362.html#product_review
 
Zastosowanie garażowe, udar. Malowanie furki/bramy co pare lat. Może jakieś piaskowanie. Teraz jedynie potrzebuje podmalować ścianę szczytową w domu, więc miał by co robić. 
Chyba nie znajdę nic lepszego w tych pieniądzach? 
Castoramę mam pod nosem, z ewentualną gwarancją też tam nie ma problemu. 
Do malowania to musisz patrzeć na wydajność roboczą >250-300l/min. Ten na pewno tyle nie ma ( w specyfikacji pominięto...)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale butle ma 50l . Z znajomym malowałem kilka rzeczy takim małym kompresorem i dawać radę dawał ale ciągle jechał na maxa, po jakimś czasie w czasie malowania poprostu się wyłączył - zatarł... Ale do malowania klamki od drzwi starczy czy małych elementów.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale butle ma 50l . Z znajomym malowałem kilka rzeczy takim małym kompresorem i dawać radę dawał ale ciągle jechał na maxa, po jakimś czasie w czasie malowania poprostu się wyłączył - zatarł... Ale do malowania klamki od drzwi starczy czy małych elementów.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka


Nie no, wiadomo, że maski nim nie pomalujesz. Jak on napełni 50l pod 8bar, to ma pistolecie lakierniczym z poborem 250l/min przy 2bar popracuje z 30s? Ale jak on chce ogrodzenie malować, to styknie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na yt widziałem test bardzo podobnej sprężarki (parametry identyczne), przy małym pistolecie nie było problemu, z dużym po spadku ciśnienia zacznał nabijać, ale utrzymał ciśnienie robocze dla pistoletu i można bylo pracować.

Na początku będzie miał tylko wywzanie, bo potrzebuje pomalować dwie ściany szczytowe w domu. Także trochę się napracuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również śmiało mogę polecić tego Airpressa, do domowych zastosowań idealny. Z pomalowaniem felg, błotnika, zderzaków w aucie również nie będzie problemu. Do bardziej ,,profesjonalnego'' domowego użytku polecam zakupić wersję ze zbiornikiem 100L, ponieważ przy bardziej wymagających akcesoriach (tornador, frezarka pneumatyczna, mocny klucz) zaczyna brakować powietrza zanim kompresor ponownie zacznie nabijać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.