Skocz do zawartości

Telefony i tablety


kris244

Rekomendowane odpowiedzi

JA chyba doszedłem już do tego etapu że nie ma to większego znaczenia jaki system byle wszystko działało i było banalne. W Andku zdaje się każdy producent ma jakieś tam swoje nakładki czyli wszędzie niby to samo ale inaczej. Nie chce mi się szukać czegoś co będzie mi pasowało najbardziej. Generalnie u mnie dużym problemem są gabaryty telefonu. Nic co ma większy ekran niż te 5 cali nie przejdzie. Ideałem byłoby dla mnie 4,5. NA Andu nie ma (poza wspomnianym 4x) nic sensownego w tym rozmiarze i nie za miliony. Dlatego wybór został mi niejako ograniczony. Stąd obecnie jedyny dylemat to 5s czy 6s.

Są rzeczy które mnie drażnią w Iphonie i są rzeczy które mnie drażnią w Andku a przynajmniej w tym z nakładką Xiaomi. Niestety w pewnych kwestiach jak powiadomienia czy organizacja zdjęć i IOS i Android są w tyle w stosunku do wiekowego systemu BB OS10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie zapomnę to wieczorem zważę 5S i SE. Bo jakoś odniosłem wrażenie, że ważą tyle samo... Nawet w internecie wychodzi na to, że różnica to 1 g i jakoś jestem pewny, że tego nie odczujesz w kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No..... niedawno pisałem że trzeba po japcu andka przetestować. Kupiłem Xiaomi Redmi 4x. W ciągu 2 tygodni zwiesił się 2 razy i coś się spsuło bo mimo że bateria pokazywała 100% to po odpięciu ładowarki się wyłączał. Skończył w serwisie a ja wróciłem do japca. Niestety pechowo kupiłem 6s z uwalonym mikrofonem. Poleciał do serwisu bo był na gwarancji a ja chwilowo bawię się piątką. I mam teraz spory dylemat. Czy zostawić 6s jak wróci z serwisu czy pogonić i 6s i 5 a skończyć z 5s. Wiem że 6s jest lepszy sprzętowo i ma 3D Touch ale 5s dostaje też aktualizację do IOS12 i przyznam że jest jakiś urok w tym modelu. Po BB Z10 pasuje mi ten rozmiar po prostu. Osiołkowi w żłoby dano.....
 
PS - Andka nigdy więcej
No to do testu wybrałeś najgorzej co możliwe . Wiadome jest, że xiaiomi to jest marka, która musi jakoś oszczędzać, więc różnie się zdarza, choć muszę przyznać, że wśród znajomych dużo osób ma te telefony i wszystko w porządku. Jeśli chcesz mały fajny telefon, to niestety jesteś dinozaurem technologii i pozostają ci stare iPhone albo Sony xperia z serii compact. Jeśli chcesz przetestować androida to spróbuj sobie telefonów z tej samej półki co Apple, czyli high end.

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, miałem SE w ręku i wydawał mi się strasznie ciężki. Teraz jak patrzę w necie to one faktycznie tyle samo ważą

 

@lol19pl - no na to wychodzi że jestem dinozaurem. Po prostu nie potrzebuję dużego ekranu żeby maila sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lol19pl napisał:

Jeśli chcesz przetestować androida to spróbuj sobie telefonów z tej samej półki co Apple, czyli high end.

Ten High End ma za wielkie ekrany i gabaryty tych telefonów są dla mnie nie do przyjęcia.

Miałem ostatnio w ręku jakiś Xiaomi. 6 cali. To jakieś nieporozumienie jest. Wrzuciłbym tą cegłę do walizki ale nie do kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten High End ma za wielkie ekrany i gabaryty tych telefonów są dla mnie nie do przyjęcia.
Miałem ostatnio w ręku jakiś Xiaomi. 6 cali. To jakieś nieporozumienie jest. Wrzuciłbym tą cegłę do walizki ale nie do kieszeni
Zawsze masz xperia xz2 compact.

Wysłane z mojego DUK-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, david2888 napisał:

Niestety wczoraj utopił się mój stary poczciwy HUAWEI P8lite 😞 co Panowie sądzicie o HUAWEI P20LITE ?

Ja polecam żona używa od ok 5 mcy wszystko działa płynnie bez zacinki face unlock dział bardzo dobrze, wyświetlacz spoko tylko aparat w porównaniu do P10 odrobinę gorzej ale według mnie lepiej niż Samsung A5 . W tej kategorii cenowej sprzęt godny polecenia 🙂

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kupiował z Was ktoś kiedyś telefon lub elektronike na Emag? bo jest spora różnica cenowa. W euro rtv agd, media expert - 1599zł , a w emagu jest promocja 1328zł  darmowa dostawa i zwrot 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamówiłem telefon stąd: 

https://www.emag.pl/huawei-p20-lite-dual-sim-czarny-huawei-p20-lite-dual-sim-midnight-black/pd/DZC1NJBBM/?utm_source=cns_confirmation&utm_medium=email&utm_campaign=cns_confirmation_order&utm_content=cns_product_title&ref_id=186627449

Pisze Dostawca: EMAG 

Darmowy zwrot w ciągu 14 dni. Powiedzcie mi, czy sprawdzać telefon przy kurierze czy w związku z darmowym zwrotem nie sprawdzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie jedzie bliźniaczy do P20 Lite - Xiaomi Mi A2 Lite - w preorderze na Gearbest 800zł w gratisie Mi Band 3(będzie na sprzedaż)

Spodziewam się go do końca tygodnia.

https://www.kimovil.com/en/compare/huawei-p20-lite-al00-64gb,xiaomi-mi-a2-lite-4gb-64gb

Przesiadam się z Xiaomi Redmi Note 4 - w Mi A2 Lite urzekły mnie mniejsze gabaryty przy tak samo mocnej baterii oraz ekran notch.

Zobaczymy co to za cudo, ale zapowiada się naprawdę obiecująco 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie można jeszcze kupić jakiś telefon z ekranem full hd ale w proporcji 16:9 i min 5.7 cala? Bo teraz co robią ekran 18:9 to mi nie odpowiadają są za małe nawet 6" ( jest za wąski ) jest mniejszy od 5.5" w proporcji 16:9. Mam dużą dłoń i bardzo wygodnie mi się obsługuje telefon w proporcji 16:9 mam lg g4 ale za mały ma ekran (5.5").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuje pomocy 🙂

Na starym telefonie miałem zdjęcie które zostało ustawione na tapetę . Po zmianie telefonu na nowy automatycznie zaciągnął sobie tapetę ze starego telefonu .

Starego telefonu już nie ma , a w nowym telefonie pliku zdjęcia nie ma . Zdjęcie widnieje na tapecie 

Gdzie w plikach systemowych to może się znajdować? Jak to może być nazwane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.