Skocz do zawartości

Telefony i tablety


kris244

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Używa ktoś na forum już Huawei Mate 10 Pro i mógłby coś o nim powiedzieć (nie ufam testom itd.)? Niestety mój telefon powoli kończy swój żywot (słaba bateria + pęknięte szło wyświetlacza) i poszukuję czegoś nowego z dobrym aparatem, dużą pamięcią i dużym wyświetlaczem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tym nie pomogę może ale mam mate 9 zwykłego :) od pół roku ostro używany i gdybym zmieniał to zmieniłbym na Huawei bez wątpienia :)

Bateria trzyma dosyć długo. Aparat dla mnie też ok a wiadomo im nowsze tym lepsze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyna ma, przechodziła z iphone 7, ale jest bardziej niż zadowolona, bateria trzyma sot rzędu 6-7 godzin ciągle włączonego wifi, lte i ciągłej aplikacji typu messenger, snapchat itp., ale ładowanie quick charge od 0-100% trwa 1h 50minut.  Jedyna wada, którą zauważyła to "gorszy aparat w snapchacie", ale to pewnie poprawią. Ja używam Honora 8 Pro i od siebie mogę powiedzieć, że przepaści między tymi telefonami nie ma. Szybkość działania na podobnym poziomie, jedynie duże aplikacje się wolniej włączają u mnie (wina wolniejszej pamięci), gorszy w mate 10 pro z mojego punktu widzenia jest ekran, bo u mnie jest 2560x1440 5,7" 16:9, a w mate 10 jest 2560x1080 6" 18:9 i matryca pentitle i ja widzę te piksele, ale i tak większość osób tego nie zauważy. Ogólnie to porównywałem go tylko do swojego i do iphone 7, więc 7 nie ma podejścia pod względem prędkości działania interfejsu, odpalania takich aplikacji social media i tym podobne, mate 10 pro też wydaje się bardziej stabilny od iphone. Aparat jest niezły, ale dupy nie urywa, za dnia jakość jest identyczna jak w moim honorze, a wieczorem to wszystkie telefony robią słabe zdjęcia. Fajnym dodatkiem jest 2x bezstratny zoom dzięki drugiemu obiektywowi.  Ogólnie telefon jest fajny, może nie ma zaokrąglonego ekranu, ani zawiniętych krawędzi, ale polecam, najlepszy telefon dostępny w Polsce, za tą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 28.11.2017 o 20:17, lol19pl napisał:

a wieczorem to wszystkie telefony robią słabe zdjęcia

Nie zgodzę się... Mam s7 edge i mając statyw i tryb manualny możesz "wszystko". Obiektyw jest bardzo jasny. Na tyle jasny, że mój stary canon 1100d nie ma podejścia na kitowym obiektywie przy nocnych fotach. W S7E jest mniejsze iso, krótszy czas naświetlania a mimo to zdjęcia wychodzą ostre i jasne. Bez szumów. Wiadomo, że cyfrówki nic nie zastąpi. Nie zniekształca tak obrazu na rogach jak telefon. Mimo to uważam, że do amatorskich zdjęć taki aparat z telefonu jest więcej niż dobry. Tak samo z filmami. Wszelkiej maści slow motion, time lapse itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fredi88 Nie jestem zawodowcem, ale wiem, że ze statywem można zdziałać cuda. Dlatego też wolałem, aparat w swoim poprzednim telefonie (honor 7, aparat 20mpix od sony), z odpowiednimi warunkami (statyw, statyczny kadr) i odpowiednio długim czasem naświetlania, robił świetne, szczegółowe i jasne zdjęcia. Niestety, ani poprzedni, ani obecny telefon nie mają optycznej stabilizacji, więc dużo bardziej odpowiada mi telefon, który robi zdjęcie 10 razy szybciej. 

Ale tak naprawdę mało kto, używa trybu manualnego, więc racjonalnie trzeba patrzeć na tryb automatyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za dnia też najczęściej katuję auto bo jest wystarczające, ale po zmroku zawsze biorę statyw na focenie i wtedy telefon też się sprawdza super. Nawet ciemne miejsca gdzie ledwo co widać, na zdjęciu są dużo jaśniejsze :) Wiadomo, że z ręki i auto nic nie wyjdzie. Wtedy trzeba się pobawić w manualne ustawienia na statywie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, vangsta napisał:

@Fredi88 podrzuć w poście zdjęcie (Leona, czegokolwiek) zrobione przy użyciu statywu S7-mką nocą, ok? 

Było już ich kilka na forum... ale jeśli chcesz to proszzzzz... ;) choćby te wszystkie. Dla mnie jest naprawdę ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zdjęć telefonem, to od dwóch miesięcy mam G6 i nie wyobrażam sobie kolejnego telefonu bez dodatkowego "szerokiego" aparatu. To samo zdjęcie z tego samego miejsca aparatem normalnym i szerokim:

4fdBp4mh.jpg

gMoY9Ceh.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś orientuje się w jaki sposób mogę odzyskać zdjęcie, które przypadkowo skasowałem z pamięci telefonu? Niestety próbowałem kilku ogólnodostępnych programów na androida i bezskutecznie. Telefon to Huawei Y5II, pytałem jednego serwisu w Krakowie, ale cena 350zł za odzyskanie jednego zdjęcia mnie poraziła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ktoś poleci jakąś solidną sieć abym mógł przejść z T Mobile ?  moje wk****** sięgnęło dziś zenitu po rozmowie z konsultantem i próbie oszukania mnie w bezczelny sposób, klienta kóry jest u nich 10 lat i płaci co miesiąc po trzy abonamenty.  Obecnie płace 60 zł rozmowy bez limitu, gość zaproponował abonament 90 zł i jakiegoś Huaweia.....też mi oferta, abonament taki sam i co miesiąc 30 zł rata za telefon. aparat na raty moge sobie wziąć w sklepie, co mu powiedziałem  na koniec jak wyczuł że nie jestem zainteresowany to mi zaczął wmawiać że bede płacił 60 zł na miesiąc...........a wczoraj mówł że 90. Finalnie stwierdził - no to zróbmy 80 zł :D   robią ludzi tak w balona że szok.  Ważne abym mógł przenieść numer i był dobry zasięg, Plus odpada. Internet raczej nie korzystam w tel raczej rzadko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie pozostaje nic innego jak kupno Starterów Orange/Play i sprawdzenie zasięgu sieci. Ja osobiście korzystam z Virgin i jestem zadowolony, orange/Nju/tmobile u mnie pod warszawą ma tak tragiczny zasięg że to woła o pomstę do nieba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przechodzę z PLAY do T-mobie :D W play za 25 zł mam Unlimited Formułę lecz przechodzę do Tmobile bo mają zasieg lepszy , zresztą przejdę i zobaczę . W Play za granicą miałem problem z internetem , wogóle się nie chciał połączyć lub jak się połączył to działał słabo :( Po co mi te 1,25 GB za granicą jak nie mogłem 100 mb wykorzystać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam to co pisze @Gesiu_15. Planuję przenieść się z Play z powrotem do T-mobile. Liczę się z tym, że obsługa znowu będzie gorsza lecz mam dość słabego Internetu. Na komórce H+, a prędkość nędzna. Korzystam z roamingu krajowego i niestety na obcych nadajnikach klienci Play są obsługiwani po klientach sieci macierzystych. Zaś na wsi nadajników Play jak na lekarstwo :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widać jeden migruje do Play(tu wstaw innego operatora) , drugi wręcz spiernicza z Play , bo o ile ceny wszędzie raczej podobne , to zasięg ... no własnie nie ma sensu pisać kto gdzie przechodzi , bo każdy musi kupić sobie startery różnych operatorów i samemu sprawdzić co najlepiej chodzi NA JEGO terytorium ;)  U mnie wszyscy operatorzy nadają z tego samego komina kopalnianego i transfery mam  prawie identyczne więc wybrałem najtańszą opcję (3 sim bez limitów + po 10GB na numer i  1 sim do routera ze 100Gb  ) za 77,89 brutto .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.