Skocz do zawartości

Nielsen APC Cyclone


Siwy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Jak to jest z tym stężeniem Nielsena, większość sklepów podaje tak:

od 1:10 jako bardzo silny środek do mycia np silnika, felg itp,

1:50 do średnich zabrudzeń we wnętrzu,

1:100 do lekkich zabrudzeń wnętrza, oraz elementów lakierowanych itp.

 

Większość z Was używa 1:10 do wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niemal wszyscy rozmawiają o wnętrzu albo komorze silnika. A jak u Was wypada rozcieńczanie do lakieru? Chodzi mi przede wszystkim o chromowanie znaczki, grill, zawiasy wewnętrzne. Czy 1:15 nie będzie zbyt silny i nada się również do odświeżenia plastików w środku? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie sprawy.

1. Zrobiłem dziś 1:15, czyli na 0,5l wody wyszło ok. 30ml. Fajnie wyczyścił zawiasy, smar ale miałem problem z felgami. Mam czarne cętki na aluminiowych felgach - pewnie asfalt. Czy mocniejsza koncentracja Nielsena może złapać to g*wno? Ktoś próbował? Może bezpośrednio na ścierkę dać trochę i przetrzeć?

2. Jutro chcę się zabrać za wnętrze. Czy jest sens spiskać cyclonem w stosunku 1:15 a potem psiknąć nielsenem finesse, czy od razu jechać finesse?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Jutro spróbuję 1:5 i będzie do czyszczenia felg. Może ten asfalt ustąpi przy takim stężeniu.

Jeżeli chodzi o kokpit, to zależy mi na odświeżeniu, bo jest w miarę czysty. Nie ma widocznych plam. Chodzi o nadanie głębi czarnym plastikom i ładny połysk, stąd moje pytanie czy jest sens psikać cyclonem a potem finesse, czy od razu aplikować ten drugi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam stężenia 1:10, rozrabiam w butelce od Clina ze spieniaczem i cały czas działa. Uważam, że takie stężenie jest w sam raz do większości materiałów. Owszem, białe naloty mogą zostać - miałem taką sytuację we wnękach drzwi - przy zawiasach - kiedy to nie zdążyłem spłukać i APC częściowo zaschło. Jednak przetarcie czystą fibrą załatwia sprawę bez żadnego wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gemaro, po umyciu plastików wycieram fibrą, którą przepłukuję kilka razy żeby wymyć resztki APC i potem na sucho. Samo wycieranie wzbudzało moje obawy ale wiem, że niektórzy tak robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
a ktos moglby doradzic jakie stezenia nielsena cyclone stosowac ? zastanawiam sie nad ... 1:15 srodek i tapicerka , da rade a moze za mocno ?

Dziś postanowiłem przetestować sposób czyszczenia tapicerki, o którym już tu na forum gdzieś była wzmianka.

Użyłem roztwór 1:10 Nielsen Cyclone i spryskiwacz po płynie do mycia szyb Clin.

Nie zauważyłem żadnych przebarwień po wysuszeniu, więc 1:15 na pewno jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie Panowie. Zakupiłem mój pierwszy w życiu APC (Nielsen cyclone). Dopiero wdrażam się w temat i raczej chodzi mi o to, żeby mieć zadbany samochód niż zgrywać cwaniaka na forum. Mam parę pytań odnośnie proporcji, wnęki drzwi, grill zderzaka plastikowy, korek wlewu, chromowane znaczki samochodu, tapicerka.. Ogólnie mam jakiś strach przed taką chemią.. Moja pacjentka to Astra J z 2010r. kolor czarny. Może ktoś doda mi wiary, że nie będzie tak źle? ;) Pozdrawiam Serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od najniższego stężenia. Np. 1:50. Takim stężeniem można usuwać lekkie zabrudzenia. Nielsen CYCLONE APC jest preparatem średniej mocy. Do wnętrza, mycia plastików i tapicerki możesz spokojnie używać stężenia 1:20. Mocniejsze stężenia 1:10 i 1:5 to już na bardzo uporczywe plamy i usuwanie smarów i olejów. Pamiętaj o jednej podstawowej rzeczy. Nie wolno dopuścić aby preparat wysechł na czyszczonej powierzchni. Lepiej przetrzeć kilka razy mokrą MF niż raz zostawić do wyschnięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.