Skocz do zawartości

Nielsen APC Cyclone


Siwy

Rekomendowane odpowiedzi

poza smrodkiem autosmart jest w moim odczuciu lepszy od nielsena. za niedlugo mi sie skonczy bo uzywam go do wszystkiego więc będe sie rozglądał za kolejnym apc. kiedyś miałem preparat Meglio, radził sobie nieźle z tłustym syfem. na allegro jest baniak 5L za ca. 6 dyszek, niby nieskoncentrowany, ale myśle, że 1:5 też da rady np do wnętrza. widze ze jest tez jakis nowy apc z nielsena 5L za niecale 7 dyszek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z ciekawości mniej więcej w jakich rozcieńczeniach i gdzie używasz Nielsena ??

Karoseria, silnik, wnętrze ?

 

Wszędzie, bo używam go tylko jak mi się skończy normalne APC. Nielsen sobie stoi w pudełku i czeka awaryjnie :D Ale z saplutym silnikiem sobie nie radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja używam Nielsen Cyclone - ładnie czyści na zewnątrz, wnęki drzwi, nadkola, silnik, felgi - 1:5 daje radę, niestety zapach mimo, że można w nim wyczuć cytrusy to jest bardzo duszący. Porównywałem do BH Surfex HD i moim zdaniem oba środki są podobne.

mam jeszcze Shiny Garage APC - i przy jego cenie jest rewelacyjny. 8-)

Do wnętrza mam VP Interior APC- bardzo ładnie czyści plastiki jak i tapicerkę, nie wysusza i ma ciekawy zapach, Jak dla mnie to produkt którego nie może zabraknąć (jest bardzo wydajny 1 litr koncentratu starczył mi na dwa sezony i jeszcze na dwa będzie) :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie zabrudzenia tym atakujesz ale dla mnie słabizna...

Jest delikatny, a to IMO różnica, czyści codzienne zabrudzenia w samochodzie z 15 miesięcznym dzieckiem, nie ma strachu by w razie draki użyć go nierozcieńczonego.

 

Poza tym to temat o myciu karoserii.

Dla ścisłości temat o APC nielsena w dziale o myciu karoserii :P i też sie o nim wypowiedziałem z dodatkiem o VP, nie sam jeden :|

 

w jakim stężeniu używasz ?

wiesz to temat o myciu karoserii więc nie mogę... :evil:

 

1:5, 1:10 w zależności od miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyclone działą mało aktywnie

IMO nie jest tak źle z cyclone, ważne by go spienić by dłużej sie utrzymał na lakierze (patent z marolexem), robiłem taki pre-wash i sprawdził się naprawdę nieźle, po spłukaniu myjką efekt bardzo zbliżony do VP neutral snow foam - tyle że z LSP już będzie gorzej :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

to ja odgrzeje kotleta chce zakupic APC nielsena lecza sa dwa produkty różniace sie jedynie cena raczej obydwa jako APC Cyclone i drugi NIELSEN All Purpose Cleaner APC cenowo spora różnica na korzyść drugiego czy to chwyt marketingowy producenta i nie wiem co brac :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam,

 

Wiem, że temat dotyczy mycia karoserii ale chciałem napisać konkretnie w temacie Nielsena APC. Chciałem się z Wami podzielić moim "wynalazkiem". Może część z Was tak tego używa, może wszyscy - nie wiem ale chciałem pomóc ;)

 

Otóż, wiadomo, ze Nielsen APC jest w płynnej postaci, co może przeszkadzać przy nakładaniu na plastiki czy deskę rozdzielczą, bo po prostu ucieka. W tym celu spróbowałem z pustą butelką po cleanerze do skóry (Lederzentrum Soft Clean) z aplikatorem piany. Według mnie efekt super - powstaje fajna piana, która siedzi na czyszczonych materiałach i w moim odczuciu nie ma problemów ze skutecznością.

 

Mam nadzieję, że pomogłem :song:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Też mam taką butlę ze "spieniaczem" z innego środka ( jakiegoś Niemieckiego Sonax'u ) i na deskę właśnie tak robiłem że spieniałem APC Nielsen i ładnie siedziało bo tak to się zlewało i słabo było.

Do tego do deski stosuję rozcieńczenie 1/10 bo jak dałem 1/15 to słabo myło a wcale bardzo brudna nie była powiedział bym normalny "brud".

 

Też mogę dołączyć się do pytania czy da radę i w jakim stężeniu potraktować miejsce po polerce ( żeby usunąć pozostałości z pasty ) w przypadku braku chwilowego IPA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

jaką ilośc sugerujecie tego APC dodać do 2L marolexa jako prewash aby mi za bardzo nie zjadło niczego :o

 

[ Dodano: 1 Październik 2013, 01:38 ]

jaką ilość sugerujecie tego APC dodać do 2L marolexa jako prewash aby mi za bardzo nie zjadło niczego :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.