Skocz do zawartości

Polerowanie auta pastami Menzerna


kriss17071989

Rekomendowane odpowiedzi

Trzeba sobie stawiac wysokie cele. Oczywiscie najpierw wybiore sie na szrot zakupie jakie maski i wtedy przez tydzien bede pracowal ciagle na nich potem wjade na swoj samchod :) Poprostu chce to zrobic baaardzo podrecznikowo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o Menzerna S300? Dużo mocniejsza od np. 500, 400? Jak się tym pracuje? Mam chęć zakupić i sprawdzić na masce z dość głębokimi rysami, której Menzerna 2500 na twardym padzie wcale nie ruszyła. Skończyła mi się pasta cutting i się waham czy nie wziąć teraz własnie tej 300. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadam zestaw past Menzerna 400, 2500, 3500. oraz pady z Flexi (3 kolory-gradacje), futra i maszyne Einhela z regulacja (za mocna nie jest). Czy usunę morkę, skórkę pomarancza z lakieru BMW e46? Na polerowaniu znam sie tylko teoretycznie. Praktycznie maszyna tylko raz nakladalem SRP.

Może jest ktos z Dolnoslaskiego kto by sie tym zajał odpłatnie (taniej niz firmy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe żeby menzerna 400 nie radzila sobie ze swirlami? Ciacham to na twardej gąbce NATa i cały czas są widoczne zarysowania pod sztucznym światłem... coś tam usunęlo, ale to wciąż nie to.. oczywiście po tym 2500, oraz 3800 także użyte.

Dodam, że lakier na alfie romeo z 1996 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Zastanawia mnie tylko, dlaczego miałoby być widać różnicę. Pytanie tylko, czy to ten sam lakier. Ja na jednym aucie morkę zeszlifowałem i jednakowa polerkę zrobiłem dla całego auta i nie było różnicy, ale był malowany cały samochód tylko lakiernik zapomniał o jednym elemencie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak to z tymi pastami i nazwami jeśli chodzi o Menzerna. Raz widze zestawy 1100 2500 3500 innym razem 500 2500 3500 i jeszcze inne. Gdzies co napisane ze jedna pasta to dawna inna. Może mi ktoś to objasnic lub dac linka na ten temat? Ogolnie potrzebuję pełen zestaw past na których będę mógł wykonywać korekty lakieru i zabezpieczenia.

 

Ktoś cos pomoże ?

 

Posiadam polerkę Eurotek

i do tego jakieś gąbki.

 

Chciałbym skompletować pełen zestaw wiedząc co jest do czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem [ref=#ff3366]mako.garage[/ref], pisze o tym, że Menzerna co jakiś czas odświeża nazwy i etykiety swoich produktów. Stara FG500 to nowa HCC 1100 itd... Ciekawe czy poza nazewnictwem i opakowaniem zmieniają/ulepszają samą pastę? :dontknow::o

tu mamy przykład takiej zmiany:

Menzerna-Tabela.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem [ref=#ff3366]mako.garage[/ref], pisze o tym, że Menzerna co jakiś czas odświeża nazwy i etykiety swoich produktów. Stara FG500 to nowa HCC 1100 itd... Ciekawe czy poza nazewnictwem i opakowaniem zmieniają/ulepszają samą pastę? :dontknow::o

tu mamy przykład takiej zmiany:

Menzerna-Tabela.jpg

 

Wlasnie o to mi chodzi bo teraz już nie wiem jakie zakupić

 

Dodane po 1 minucie 45 sekundach:

Myslisz ze zawsze (czytaj do kazdego auta) uzywa sie tych samych past? Osoba z doswiadczeniem przed polerka robi inspekcje i dobiera sobie pasty.

 

Mysle ze nie ale szukam czegoś żeby wogole zacząc cos robic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.