Skocz do zawartości

Polerowanie auta pastami Menzerna


kriss17071989

Rekomendowane odpowiedzi

karol54,

 

1. Prędkość DA określa się w oscylacjach na minutę, stąd te wysokie wartości w porównaniu z rotacją

 

2. Jeśli masz DA Krauss 900w, to spokojnie wykończysz lakier pastą FF3000 porównywalnie z rotacją, lecz wymaga to wprawy z uwagi na inną technikę polerowania w stosunku do rotacji. Ta maszyna na wyższych biegach nawet jak dociśniesz mocno to ruch rotacyjny będzie miała wystarczający do przeprowadzenia korekty. Wyciśnij najpierw maks z tej maszyny i zobaczysz, że odstawisz zakup rotacji na później.

 

Pamiętaj, ze tu jest zupełnie inna technika pracy - cały czas docisk bez popuszczania na końcu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-5 bieg spokojnie, krzywdy nie zrobisz, tylko musi być docisk.

 

1 - Rozprowadzenie raczej :) Poniżej 3 nie schodź, bo nie ma sensu.

 

Jeśli chodzi o Urbana, to poczekaj na nową serie z lepszym klejem, bo jest duża szansa, że się odklei rzep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś z Was "przerobił" już w swoim życiu kilka Smartów? Kupiłem niedawno takiego, Smart Fortwo, rocznik 2001. Oczywiście dwukolorowy, większość elementów wykonana z plastiku. Pytanie jak to ugryźć- całość polerować jak zderzak czy lampy w normalnym wozie, czy jednak warto o czymś wiedzieć przed polerowaniem takiego cudaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odgrzeję kotleta :) Przeczytałem już masę wątków i w większości pojawia się zestaw Manzerny FG400 lub FG500, pf2500 i SF3000. Chcę przeprowadzić korekcję na mojej Octavii z 2003 roku. Auto nie jest już więc młode, nigdy nie "widziało" polerki więc stan lakieru pozostawia wiele do życzenia :/ W zasadzie cały jest pokryty pajęczyną + otarcia parkingowe, głębszy rysy :zly: Zastanawiałem się nad połączeniem FG400, IP2100 oraz SF4000. Czy takie zestawienie ma sens? Miał ktoś jakieś doświadczenie ze Skodą ? - lakier černá magická :-] z góry dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zauważyłem, że mało kto używa 2100 :o czyli lepiej będzie jeśli wezmę 2500 ? chodziło mi o to, że najpierw spróbuje przejechać 2100 (z racji tego, że ma w tabeli większą moc cięcia niż 2500), a jesli nie pomoże to dopiero wtedy fg400 :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepne sie pod temat.

mam po niekad "podobny" problem.

 

sprzet :

Lare epl 11

 

menzerna 500, 2500, 4000

pady farecla bialy, czarny, zolty wafel 3m.

 

pacjent Passat b5 fl czarna perla lc9z

 

przejechalem calosc Menzerna 500 na bialym padzie farecli, nastepnie 2500 na czarnym.

 

pytanie czy pozbede sie hologramow menzerna 4000 na zoltym padzie 3m ?

czy inwestowac w niebieski pad 3m'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam mam pytanie czy połączenie past:

MENZERNA FG500 + PF2500 + SF4000

będzie dobre? chce wykonać pełną korektę jeśli chodzi o samochód to OPEL 2005rok lakier czarny

lakier zadbany ale nigdy nie była robiona pełna korekta lakieru.

 

do tego GĄBKA POLERSKA FARECLA TWARDA ŚREDNIA I MIĘKKA

a polerka to K2 L5315

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polączenie dobre, ale zainwestuj w lepsze pady, urbana, 3m albo chociażby od biedy flexipads (lub ostatnio na topie pady nat)

 

Wpierw spróbuj pastą średniościerną, jeśli lakier w dobrym stanie to nie potrzeba go ostro ciąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FG400 nie będzie za mocna??

 

Okej czyli pady do wymiany a możecie jakies podlinkować do konkretnej pasty jaki pad?

 

-- 26 marca 2015, 17:01 --

 

FG400 - Pad URBAN Pomarańczowa (http://showcarshine.pl/pady-i-bp/1258-u ... 150mm.html)

PF2500 - Pad URBAN żółta (http://showcarshine.pl/pady-i-bp/1259-u ... 150mm.html)

SF4000 - Pad URBAN czarna (http://showcarshine.pl/pady-i-bp/1254-u ... 150mm.html)

 

tak będzie okej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie będzie.

Proponuje poczytać trochę forum i sam bedziesz wiedział jakie pady do jakiej pasty.

Wpisz Flexipads 135 mm. Biały do FG400, pomarańczowy lub zółty PF2500, żółty albo coś bardziej miękkiego do SF4000

NAT, Royal podobnie. Pod kazdym produktem masz opis w sklepach czy w aukcjach.

 

Widzę, że linki dorzuciłeś. Proponowałbym ci kupić 135mm do uchwytu 125mm

Z Nata weż biały,pomarańczowy, żólty i czarny a na pewno każdy ci się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

To i ja się podziele z wami moimi spostrzeżeniami o twardym lakierze.

 

Pracuje obecnie nad Mercedes'em W203 coupe 03r.

 

Niebieski NAT + FG500 + 4 predkość(chyba 1800obr/min) na maszynie Krauss P7

Żółty NAT + PF 2500 + 4 prędkość

Czarny NAT + Antichologram + 2 predkość

 

Dopiero przy takiej kombinacji widać że pasty dobrze tną.

Przy powyższych kombinacjach dopiero zaczeło się pylenie obu past (FG500 i PF2500).

 

Wczesniej przy tych samych kombinacjach past i padów robiłem na prędkościach 2-3 były wyeliminowane tylko te delikatne ryski.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę na wstępie o niekrytykowanie być może "lamerskiej" prośby :|

Do rzeczy, dokonałem brawurowego :D zakupu w Castoramie:Polerka samochodowa Performance Power 1010 W, poczytałem odrobinę postów na forum i zdecydowałem - będę poprawiał lakier na swoim samochodzie (Mercedes ML 2007 czarny metalik).

Proszę o pomoc w następującej kwestii - gdzie najlepiej (najpewniej) dokonać zakupu zestawu Menzerna (myślę o 400, 2500 i 4000), środka do usunięcia pasty po polerowanie, no i co najważniejsze zestawu pad-ów. I tu kolejny problem, w Castoramowej polecę jest talerz 180 mm z dziwnym futrem, mylę że 150 mm będzie ok, ale proszę o potwierdzenie - powinienem kupić talerz i pady z rzepami?

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i ewentualne konstruktywne podpowiedzi.

Pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Proszę na wstępie o niekrytykowanie być może "lamerskiej" prośby :|

Do rzeczy, dokonałem brawurowego :D zakupu w Castoramie:Polerka samochodowa Performance Power 1010 W, poczytałem odrobinę postów na forum i zdecydowałem - będę poprawiał lakier na swoim samochodzie (Mercedes ML 2007 czarny metalik).

Proszę o pomoc w następującej kwestii - gdzie najlepiej (najpewniej) dokonać zakupu zestawu Menzerna (myślę o 400, 2500 i 4000), środka do usunięcia pasty po polerowanie, no i co najważniejsze zestawu pad-ów. I tu kolejny problem, w Castoramowej polecę jest talerz 180 mm z dziwnym futrem, mylę że 150 mm będzie ok, ale proszę o potwierdzenie - powinienem kupić talerz i pady z rzepami?

Z góry dziękuję za wyrozumiałość i ewentualne konstruktywne podpowiedzi.

Pozdrawiam Mariusz

 

 

Żeby ten cały zabieg Twój ML przeżył bez szwanku :D Żeby to to było takie proste i wszystko co potrzebne szło kupić w castoramie ;) 180mm to za duży talerz, narobisz bałaganu na lakierze, jak się zdecydowałeś działać to kup "normalne" pady + BP 125mm. Nie napisze nic odkrywczego jak to, żebyś poświęcił troche czasu na poczytanie forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marchem, ja Ci życzę powodzenia w polerowaniu DA lakieru Mercedesa...

 

Też polecam 125mm zamiast 150 a tym bardziej 180.

Nie zapomnij też o padach i talerzu pod 80mm - bo zapewne się przyda do mniejszych elementów.

Pamietaj również o pożadnych fibrach.

 

Sądze że zaczynasz tą przygodę z polerowaniem od dupy strony.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.