Skocz do zawartości

Krótkie pytanie - krótka odpowiedź


MetalMagnes

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Centek, mój tak nie wyglądał:) gdzie kupiłeś? może przemarznięty? a może za ciepło mu? powinien byc w chłodnym..

zakupiłem na allegro od gościa który je dostał z anglii, jutro go podgrzeje i włożę do lodówki bo chyba temperatura pokojowa około 20 stopni to za wysoka prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też z tym woskiem miałem problemy, był twardy ale wyglądał jakby się rozdzielił, były w nim jakby ziarenka, takie białe, po podgrzaniu i ostygnięciu zrobił się jednolity ale za to przypomina budyń, jest tak jakby półpłynny, nie wiem czy tak ma być czy coś skopałem, ale na lakierze zachowuje się normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już to rozgrzać w garnku z ciepłą wodą40-45 c max. Potem nie do lodówki od razu, tylko zostawić w temp.pokojowej na noc. Potem można schładzać. Ja kupiłem sobie jeszcze pojemnik próżniowy 2,7l- nawet glinkę można trzymać, i nie trzeba czekać po wyjęciu z lodówki na rozgrzanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Centek

 

było już o tej dziwnej konsystencji Meguiars #16 na forum, sam o to pytałem w jednym z wątków. To zupełnie normalna sprawa, po prostu takie sorty tego wosku się zdarzają, ale w niczym ten wosk nie traci na właściwościach

 

Rozwiązaniem jest podgrzanie wosku:

 

http://www.meguiarsonline.com/forums/showthread.php?t=37179

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, krótka piłka.

Zakupione pady Menzerny były na początku bardzo twarde. Osiągnąłem nimi piękne efekty. Po umyciu w szarym mydle i wysuszeniu pady zrobiły się bardzo miękkie.

Pytanie:

Czy taki pad nie 'stracił' właściwości i czy jeśli robiłbym nimi drugi raz ten sam lakier z taką samą pastą i takimi samymi defektami, osiągnąłbym takie same efekty? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam jeszcze pytanko co do tego megsa 16, czy jak go już podgrzeje to mam go zostawić otwartego do stwardnienia :?:

Pozdrawiam

W sumie moje pytanie już nie ważne :) Wosk po podgrzaniu i ostygnięciu zrobił się elegancki.

Dodaje foto:

Przed:

dsc05518h.th.jpg dsc05519k.th.jpg

Po podgrzniu:

dsc05520.th.jpg

Po wyschnieciu:

dsc05523o.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajnym woskiem nie ryzykowałbym. Słyszałem, że Swissvax ma wprowadzić do polskiej oferty woski specjalnie zaprojektowane do matowych lakierów. Jak się nie mylę wosk ten nazywa się Opaque i jest dostępny na angielskim rynku. Cena jest niestety dość wysoka, bo w przeliczeniu na złotówki wynosi około 500 zł. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nOx, Pytanie do Ciebie a czy miałeś może styczność z aplikowaniem wosku na auto

oklejone folią. Bo u siebie chce sprawdzić jak będzie wyglądała maska i dach w macie, ale

czy nałożyć na to wosk przy woskowaniu czy dać se siana a może coś do plastików i winyli

zapodać na to...?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że Swissvax ma wprowadzić do polskiej oferty woski specjalnie zaprojektowane do matowych lakierów.

Czysty marketing.. :roll:

 

Zakupione pady Menzerny były na początku bardzo twarde. Osiągnąłem nimi piękne efekty. Po umyciu w szarym mydle i wysuszeniu pady zrobiły się bardzo miękkie.

Pytanie:

Czy taki pad nie 'stracił' właściwości i czy jeśli robiłbym nimi drugi raz ten sam lakier z taką samą pastą i takimi samymi defektami, osiągnąłbym takie same efekty? :roll:

Ktokolwiek? Czy już nie drążyć tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wosk SV do matu nie jest chwytem marketingowym, stosując zwykły wosk mat nabiera połysku (satyna), wosk ze specjalnym zastosowaniem czyli (opaque) nie pozostawia połysku!

 

Co do użycia zwykłego wosku na folii nie ma najmniejszego przeciwwskazania, stosowałem wiele wosków na różnych foliach (połysk,mat,półmat i metalic) i śmiało mogę stwierdzić że jest ok!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o IPA - izopropanol

Chce zakupić do czyszczenia lakieru z reszty wosku. Na allegro tego masa, w różnych opakowaniach. Myślicie, że 1litrowe wystarczy do stosowania od czasu do czasu? Czy też lepiej kupić IPA w formie aerozolu?

Jak najlepiej stosować IPA - zmoczyć np. szmatkę i przecierać nią lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

ZTCW to IPA stosujesz w stosunku 1:1 z wodą demineralizowaną, więc 1 litrowe opakowania da 2 litry gotowego roztworu, starczy na bardzo długo.

 

Ja mam IPA w sprayu, ale nie używałbym tego do auto, głównie ze względu na niską wydajność, no i nie masz jak tego rozrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.