Skocz do zawartości

Dobór padów do nakładania cleanerów, sealantów - maszyna DA


qbarteq

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za info. :)

Właśnien nie wiem czy pakować się w tego scholl'a tym bardziej, że myślałem o kupnie większych - 1 kg. Skoro u Ciebie lepszy efekt daje UC Megsa na futrze... :o No i przecież takie rozwiązanie jest sporo tańsze....

A o finishu co miałeś na myśli? cleaner + wosk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o finishu co miałeś na myśli? cleaner + wosk ?

To zależy od tego jak duzo niedoskonałości trzeba wyprowadzić po cięciu. Końcowe przejazdy futrem robię już na wypracowanej paście, bez docisku - tak aby od razu juz miec trochę z głowy. Potem, najczęściej używam lekko ścierny cleaner np. Megsowy Body Scrub, Lusso Revitalizing Creme, ostatnio używałem PA Esclate :good: na finiszowym padzie. Można też użyć coś mocniejszego, przed cleanerem: np. S40 na pomarańczowym padzie Scholl, albo SwirlX na padzie polishing. Na koniec LSP, albo ręcznie, albo na DA na finiszowym padzie na 2-3 biegu.

 

Warto poświęcić dodatkowy czas i zrobić to co masz zrobić na panelu testowym. Wtedy sam zobaczysz, czy kombinacja (past, padów, biegów, przejść, docisku) której zamierzałeś użyć da oczekiwany rezultat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za cenne informacje! :)

Fajnie by było gdyby ktoś się wypowiedział więcej na temat swoich doświadczeń na temat past+padów Scholl'a...

Bo teraz mam dylemat czy warto się w to pakować czy nie...

No i nie wiem czy brać LARE epl 41 czy nowszą 42?

Muszę się dobrze zastanowić.... ;)

Dzięki pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
No i nie wiem czy brać LARE epl 41 czy nowszą 42?

Muszę się dobrze zastanowić.... ;)

Dzięki pozdrawiam

To samo pytanie ciąży mi w głowie :o Z tym, że waham się jeszcze nad DA/rotacja :/ (lare 11 lub lare 41/42)

Na 90% wybór padnie na DA, lecz jeszcze nad tym pomyślę, co by później nie żałować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazuka, tak jak mówi zegarek, i nawet jeśli stwierdzisz, że potrzebujesz rotacji, to nie będziesz myśleć o sprzedaży DA. Obecnie szlifuję niezbyt łatwy w polerowaniu rotacją czarny lakier:

 

dsc2978o.jpg

 

Na pierwszy ogień, do cięcia idzie rotacja, ale już kolejne kroki to DA epl-42 :good: Przynajmniej nie mam problemu z rolującą się pastą i hologramami dsc2981w.jpg

 

i jeszcze jedna sugestia dotycząca padów( być może już padała taka)...celujcie z zakupami tak, aby mieć po jednym padzie na każdy element. Pierwsza moja korekta odbywała sie na jednych padach, ok udało się...teraz tych padów troszeczkę sie nazbierało, jednak tych jak i fibr nigdy za dużo. Przy ciężkim lakierze jak ten obecny, jednym padem robię element i pad do prania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym rotację, ale boję się, że mogę uszkodzić lakier, czego niby nie da się zrobić z DA.

zegarek, a jeśli rotacja to EPL-11?

Pavlik, nie wiem, czy będę potrzebował aż dwóch maszyn :P chcę zrobić korektę w swoim aucie, no i może w ojca później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam

 

Jestem w trakcie zakupu "KRAUSS Dual Action 900W" z talerzem 125mm.

 

Mam Audi A3 2001 z lakierem na zamówienie (kolor oberżyna coś jak LZ9X).

 

W zeszłym sezonie kładłem na niego ręcznie

PB Professional Polish + PB Black Hole + PB Natty Blue

 

Z tego co poczytałem forum mogę cleanera i glaze nakładać maszynowo (ręcznie mnie trochę meczy ;])

Do talerza 125mm powinien użyć padów 135-140mm

 

 

Jakie pady możecie mi zaproponować ? Coś dostępnego w polskim internecie ;]

 

Mój wybór to:

Czarny URBAN HONEYCOMBination - cleaner

Czerwona Flexipads HEX LOGIC Ultra Finishing - glaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do cleanera/wykończenia i Audi (wiekszości) polecam czerwony pad Urbana. Mi się sprawdził już kilka razy na twardych lakierach.

Czerwony HexLogic (ja aqurat uzywam Chemical Guys ale pewnie Flexi to to samo) jest OK to glaze i sealantów czy wosków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem w trakcie zakupu "KRAUSS Dual Action 900W" z talerzem 125mm.

 

Mam Audi A3 2001 z lakierem na zamówienie (kolor oberżyna coś jak LZ9X).

 

W zeszłym sezonie kładłem na niego ręcznie

PB Professional Polish + PB Black Hole + PB Natty Blue

 

Z tego co poczytałem forum mogę cleanera i glaze nakładać maszynowo (ręcznie mnie trochę meczy ;])

Do talerza 125mm powinien użyć padów 135-140mm

 

 

Jakie pady możecie mi zaproponować ? Coś dostępnego w polskim internecie ;]

 

Mój wybór to:

Czarny URBAN HONEYCOMBination - cleaner

Czerwona Flexipads HEX LOGIC Ultra Finishing - glaze

 

 

Ja do glaze, selantów, cleanerów używam na tej maszynie

FLEXIPADS HEX LOGIC 135MM FINISHING CZARNA

LAKE COUNTRY CCS DA BLACK FOAM FINESSING PAD - 14CM

Jeden i drugi radzą sobie bardzo dobrze, do tego są wytrzymałe i można nimi trochę popracować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 6 miesięcy temu...

tez juz zakupilem "prawie" bo w tygodniu kupuje

http://mrcleaner.pl/krauss-db5800s-900w ... 2661.html#

i te pady w zestawie beda dobre do korekty czy zaraz sie rozpadna

i jakie najlepiej pasty uzyc bo myslalem o:

Koch Chemie HEAVY CUT 250ml 49,00

- MENZERNA PF2500 250ML - POLISHING, ŚREDNIA 39,90

- Koch Chemie Hochglanz Antihologram Politur 250ml 42,90

ale mowia ze to typowo do rotacyjnej i teraz znow pustka w glowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zamówiłem właśnie DA Vander VPO709.

Pierwszą moją "totalnie amatorską" polerkę chcę przeprowadzić z użyciem past Meguiars Ultimate Compound i Ultimate Polish.

Pasty takie a nie inne, ponieważ kupiłem z myślą o polerowaniu tricolorem.

Czytając jednak forum doszedłem do wniosku, że praca ręczna jest nieopłacalna.

Teraz moje pytanie:

Jakie kupić pady pod te pasty? Wiem, że talerz mocujący należy kupić nowy. (125mm)

Czy te pasty będą odpowiednie do przeprowadzenia pierwszej "korekty"? Chciałbym bezpośrednio po nich położyć wosk PB Natty's.

Pozdrawiam! :ad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Zamówiłem właśnie DA Vander VPO709.

Pierwszą moją "totalnie amatorską" polerkę chcę przeprowadzić z użyciem past Meguiars Ultimate Compound i Ultimate Polish.

Pasty takie a nie inne, ponieważ kupiłem z myślą o polerowaniu tricolorem.

Czytając jednak forum doszedłem do wniosku, że praca ręczna jest nieopłacalna.

Teraz moje pytanie:

Jakie kupić pady pod te pasty? Wiem, że talerz mocujący należy kupić nowy. (125mm)

Czy te pasty będą odpowiednie do przeprowadzenia pierwszej "korekty"? Chciałbym bezpośrednio po nich położyć wosk PB Natty's.

Pozdrawiam! :ad:

Haha doszedłem do tego samego wniosku, też kupiłem UC + tricolor, ale poczytałem i chyba jakbym zrobił ręcznie to nie byłym zadowlony, wiec kupie talerz flexipad 125mm + pady polerskie 3(każdy z inną twardością) i zastanawiam się nad dokupieniem jeszcze jakiejś pasty polerskiej.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

631867 kupie talerz flexipad 125mm + pady polerskie 3(każdy z inną twardością) i zastanawiam się nad dokupieniem jeszcze jakiejś pasty polerskiej..

 

Zamiast wydawać kasę na zmianę BP i nowe gąbki , kup butelkę menzerny 3w1 i przeleć auto jedną z gąbek z kompletu jaki dostaniesz z tą maszynką DA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten UC to lepiej wystaw na giełdzie , bo ...poczytaj o nim na forum.

 

Dylematu DA vander / basspolska nie da się bez bezpośredniego porównania rozstrzygnąć , choć czytałem tu iż jeden user i jego szwagier mają obie i ponoć czuć różnicę ;)

Czytałem o UC - i pozytywne opinie również zbiera - można go przyrównać do pasty 2500 - więc po pg1000 mógłbym nim zrobić. Chyba że go sprzedać i wtedy co polecisz? Podkreślam będzie to pierwszy raz - pacjent leon 2 - LC9z (czarna perła) - nie chce narobić szkód..

 

Co do bass vs vander, na którą maszynę było wskazanie i dlaczego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.