Skocz do zawartości

Kraków - miejsce do samodzielnego mycia


Blik

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbym miał jechać 15km na myjnię, to chyba bym już wolał umyć techniką rinseless, chociażby przy użyciu sonax bsd 😉

Oczywiście pod warunkiem że auto nie ma brudu z kilku miesięcy.

 

Przez 15 km jak będziesz wracał to auto ci się trochę przybrudzi, no chyba że je wysuszysz dokładnie na miejscu i do tego pozbędziesz się wody z zakamarków itp 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, jarekrk napisał:

 Bardziej mi chodzi aby go porządnie umyć i wosk w tej hali nałożyć, a to, że się ubrudzi po drodze to trudno. Co za różnica, że umyje go pod domem i się ubrudzi kolejnego dnia?

chyba że tak 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Podbijam jako poszukujący spokojnych warunków [Anno Domini 2020] do zadbania o auto pokryte ceramiką z wykorzystaniem własnej chemii na terenie Krakowa. Idealne warunki to ok 2 h, co tydzień lub dwa, dach, myjka + kompresor i dostęp do wody. Pora tak jak stawka - do dogadania, aby nikogo nie bolało i obie strony były z tym OK. Z tymi idealnymi warunkami to wiadomo - marzenia, które nie muszą się w całości spełniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Korzystaliście z nowych pianownic na BP przy Bora-Komorowskiego? Sama piana - fajna, gęsta śmietana, ale wie/pytał/sprawdzał ktoś czy to bardzo agresywna chemia?

Z innej beczki - na InnWash mam parę kilometrów i zastanawiałem się jak zrobić w racjonalny sposób:

1. full umyć samochód tam w hali InnWash włącznie np. z glinkowaniem clay towelem

2. osuszyć ręcznikiem MF

3. przejechać 5km do własnego garażu

4. w jakiś magiczny sposób przeczyścić samochód po tych 5km <- to jest dla mnie zagwostka

5. odtłuszczenie IPA+WipeOut

6. Nałożyć wosk

Macie jakieś pomysły na pkt. 4? Czy może nie warto brnąć w tę stronę bo narobi się więcej szkody niż pożytku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystaliście z nowych pianownic na BP przy Bora-Komorowskiego? Sama piana - fajna, gęsta śmietana, ale wie/pytał/sprawdzał ktoś czy to bardzo agresywna chemia?
Z innej beczki - na InnWash mam parę kilometrów i zastanawiałem się jak zrobić w racjonalny sposób:
1. full umyć samochód tam w hali InnWash włącznie np. z glinkowaniem clay towelem
2. osuszyć ręcznikiem MF
3. przejechać 5km do własnego garażu
4. w jakiś magiczny sposób przeczyścić samochód po tych 5km
5. odtłuszczenie IPA+WipeOut
6. Nałożyć wosk
Macie jakieś pomysły na pkt. 4? Czy może nie warto brnąć w tę stronę bo narobi się więcej szkody niż pożytku?

Zapoznaj się z myciem waterless lub rinseless
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hej

Piszę z myjni w Batowicach, widziałem wcześniejsze posty i niestety muszę was zasmucić. Od jakiegoś czasu musimy wypraszać osoby, które myją własnymi środkami i gąbkami. Wcześniej przymykaliśmy na to oko, ale ostatnio ilość osób tak myjących mnoży się jak, szalona. A w wyniku tego, pojawia się coraz większa ilość osób myjących samochód za 2-3 zł .. Kompromis od nas jest taki, że po godzinie 22 do 6 rano, można przyjechać i spokojnie umyć samochód swoimi środkami.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 31.07.2020 o 20:17, Myjnia InnWash napisał:

Hej

Piszę z myjni w Batowicach, widziałem wcześniejsze posty i niestety muszę was zasmucić. Od jakiegoś czasu musimy wypraszać osoby, które myją własnymi środkami i gąbkami. Wcześniej przymykaliśmy na to oko, ale ostatnio ilość osób tak myjących mnoży się jak, szalona. A w wyniku tego, pojawia się coraz większa ilość osób myjących samochód za 2-3 zł .. Kompromis od nas jest taki, że po godzinie 22 do 6 rano, można przyjechać i spokojnie umyć samochód swoimi środkami.

 

Witam, bardzo chętnie zostawię u Was na Batowicach 100 zł za jednorazowe mycie auta swoimi środkami. Tak czy inaczej byłbym chętny na mycie nawet pomiędzy 22:00 a 6:00 rano - czy to jest nadal aktualne?   Proszę o info - wybrałbym się na dniach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.11.2020 o 23:34, Mart2 napisał:

 

.

W dniu 20.11.2020 o 23:34, Mart2 napisał:

Witam, bardzo chętnie zostawię u Was na Batowicach 100 zł za jednorazowe mycie auta swoimi środkami. Tak czy inaczej byłbym chętny na mycie nawet pomiędzy 22:00 a 6:00 rano - czy to jest nadal aktualne?   Proszę o info - wybrałbym się na dniach. Pozdrawiam

Już mam odpowiedź (Fb jest szybszy) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 

@Mart2

Bardzo mnie interesuje się co odpowiedzieli ludzie z myjni InnWash z Batowic:)

Przeszukałem ich FB, ale nie znalazlem Twojego pytania, więc pewnie nie padło publicznie. 

Od bardzo dawna bezskutecznie poszukuję podobnego miejsca w Krakowie 😞

Sezon na dopieszczanie autka na działce rodziców już minął a samo płukanie już nie wystarcza:(

 

Pozdrawiam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Daniel_kr napisał:

Hej, 

@Mart2

Bardzo mnie interesuje się co odpowiedzieli ludzie z myjni InnWash z Batowic:)

Przeszukałem ich FB, ale nie znalazlem Twojego pytania, więc pewnie nie padło publicznie. 

Od bardzo dawna bezskutecznie poszukuję podobnego miejsca w Krakowie 😞

Sezon na dopieszczanie autka na działce rodziców już minął a samo płukanie już nie wystarcza:(

 

Pozdrawiam!

 

Witam,

napisałem do nich kilka dni temu na priv, odpisali że nadal jest możliwość mycia swoim sprzętem między 22:00 a 6:00 rano. Czyli zielone światło.

Pozdrawiam,

M

 

 

49 minut temu, Daniel_kr napisał:

Hej, 

@Mart2

Bardzo mnie interesuje się co odpowiedzieli ludzie z myjni InnWash z Batowic:)

Przeszukałem ich FB, ale nie znalazlem Twojego pytania, więc pewnie nie padło publicznie. 

Od bardzo dawna bezskutecznie poszukuję podobnego miejsca w Krakowie 😞

Sezon na dopieszczanie autka na działce rodziców już minął a samo płukanie już nie wystarcza:(

 

Pozdrawiam!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Mart2 said:

Witam,

napisałem do nich kilka dni temu na priv, odpisali że nadal jest możliwość mycia swoim sprzętem między 22:00 a 6:00 rano. Czyli zielone światło.

Pozdrawiam,

M

 

 

Dzięki! 

Niby w tych godzinach można podjechać z wiadrami praktycznie na każdą myjkę, ale tutaj są stanowiska w hali, więc zawsze przyjemniej w zimie.

 

Pozdrawiam, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.11.2020 o 21:17, powerf napisał:

A z ciekawości - jaka temperatura tam wewnątrz hali w zimie panuje?

 

Niewiem,ale zdecydowanie przyjemniej niż na zewnątrz, nie jest może na tyle ciepło zeby kurtkę ściągnąć, ale przyjemniej się myje furke, Byłem ostatnio koło 19-20 z swoim ekwipunkiem i bez problemu z obsługa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 3 miesiące temu...
13 minut temu, maajkeelo napisał:

Czy użycie SAMEJ rękawicy na myjni w Batowicach w godzinach po 17 w dzień roboczy bądź sobota obojętnie o której jest problemem i trzeba to robić po 22?

Cześć, najlepiej napisać do nich na FB/messenger - dość sprawnie odpisują. Ja tam tylko po 22 bywam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Mart2 napisał:

Cześć, najlepiej napisać do nich na FB/messenger - dość sprawnie odpisują. Ja tam tylko po 22 bywam.

Można link do ich strony? Nie mogę znaleźć...

PS. Jak myjesz o 22 zgaduje w porze zimowej w Hali, to suszysz sobie autko odrazu na stanowisku czy wyjezdzasz na "pole" / dwór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.12.2021 o 23:07, maajkeelo napisał:

Można link do ich strony? Nie mogę znaleźć...

PS. Jak myjesz o 22 zgaduje w porze zimowej w Hali, to suszysz sobie autko odrazu na stanowisku czy wyjezdzasz na "pole" / dwór ?

Hej, ja w mrozy nie myję, jak chcesz myć podczas mrozów to sobie wysusz auto w hali, cała jest pusta i możesz tam robić z autem cokolwiek włącznie z suszeniem

1 minutę temu, Mart2 napisał:

Hej, ja w mrozy nie myję, jak chcesz myć podczas mrozów to sobie wysusz auto w hali, cała jest pusta i możesz tam robić z autem cokolwiek włącznie z suszeniem, a jak nie ma mrozu to nie suszę

 

@Mart2

2 minuty temu, Mart2 napisał:

Hej, ja w mrozy nie myję, jak chcesz myć podczas mrozów to sobie wysusz auto w hali, cała jest pusta i możesz tam robić z autem cokolwiek włącznie z suszeniem , a jak nie ma mrozu to po myciu nie suszę

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.