Skocz do zawartości

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

Napisz proszę pod jakim względem zestaw nie spełnia twoich oczekiwań, albo z czym dokładnie miałeś problem? Może będę w stanie pomóc.

 

Jeśli chodzi o szczotkę, to chyba lepszej rekomendacji mojego sposobu testowania nie ma. Szczotka o tej twardości włosa jaką posiadasz jest bezpieczna dla tapicerki skórzanej, a jak widać potrafi zarysować powierzchnię ludzkiej skóry. Rysy na zabezpieczonej meblowej skórze bydlęcej (słabsze wykończenia niż w samochodówce) wkleiłem wcześniej. Rysy nie po szczoteczce, ale po kocich pazurach... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja zakupiłem zestaw Colourlock i jestem strasznie zawiedziony albo mi sprzedali jakiś bubel albo to jest bubel, a ta ich szczotka niby miękka z naturalnego włosia jest tak twarda że sobie rękę porysowałem

 

eee tam może masz delikatną skórę :) Ja mam szczotkę z zestawu Colourlocka i z Gliptone i według mnie niczym się nie różnią więc chyba włosie jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Colourlock Stark jest naprawdę bardzo mocny. Bez nadmiernego wysiłku wyczyścił jasne fotele, na których od kilku lat regularnie wysiadywał i wiercił się mechanik samochodowy w brudnym przyodzieniu.

 

Szczoteczka z zestawu jest git. Niestety przyszedł mi raz do głowy zgubny pomysł, żeby wyszorować nią podsufitkę, co skończyło się totalnym poplątaniem szczoty. Teraz służy do zgarniania pyłu z padów polerskich.

 

Natomiast ta biała szmatka z zestawu nadaje się na raz. Potem się rozpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Raczej nie był to zwykły brud jeśli nie puścił. Soft Clean nie jest mocnym środkiem (do codziennej pielęgnacji), ale radzi sobie z większością standardowych zabrudzeń.

 

Może potrzebowałeś mocniejszego środka. Wklej zdjęcia, albo podeślij nam na maila. Pomożemy.

 

Ogólnie wszyscy ZAWSZE jeśli macie jakiekolwiek problemy z naszymi środkami zgłaszajcie je do nas. Często jesteśmy w stanie pomóc. Skóra to materiał, z którym nie ma reguł, ale praktycznie zawsze da się usunąć problem. Niekiedy tylko trzeba zmienić metodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.

Nie musisz być złośliwy. Nie posiadamy w chwili obecnej laboratorium na terenie Polski, choć może się to niedługo zmienić. :P

Pozdrawiam!

 

z innego wątku
3. Nie da się przewidzieć jakie kosmetyki ze sobą współpracują, a jakie się nie tolerują. ...

 

Da się. Wyślij pomalowanie siedzisko, oraz swój środek i za 2 - 3 tygodnie napiszę Ci dokładnie co było przyczyną. Z konta ubędzie Ci trochę euro i będziesz miał przyczynę niekompatybilności na talerzu. ;)

 

Pogubiłem się trochę. To masz labolatorium czy nie?

 

 

2.

Gliptone - Kosmetyki do żywej skóry muszą się różnić od kosmetyków do skóry martwej.

Poza tym skóra ludzka chyba różni się od bydlęcej ;)

 

Gliptone, wiele się nie różni, problemy podobne. :kox:

 

Film jest o pęknięciach skór - sekunda 0.30. Uwaga dość drastyczne !!!

http://www.youtube.com/watch?v=SMTNIwMhn00

Pozdrawiam

 

 

Jak widać źle reagujesz na markową konkurencję na tym forum. Plączesz się i tracisz obiektywizm. Może odrobina dystansu pomoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Pogubiłem się trochę. To masz labolatorium czy nie?

 

Nie jestem chemikiem. Wszystkie próbki skór są wysyłane do badań w laboratorium Lederzentrum w Rosdorfie i nie jest to żadną tajemnicą dla naszych kontrahentów . Zresztą dlatego pisałem o Euro.

 

 

Gliptone - Kosmetyki do żywej skóry muszą się różnić od kosmetyków do skóry martwej.

Poza tym skóra ludzka chyba różni się od bydlęcej ;)

 

Gliptone, wiele się nie różni, problemy podobne. :kox:

 

Film jest o pęknięciach skór - sekunda 0.30. Uwaga dość drastyczne !!!

 

http://www.youtube.com/watch?v=SMTNIwMhn00

Pozdrawiam

 

Tak jak już wtedy pisałem nie zrozumiałeś żartu najwyraźniej, ale skoro wyrywasz z kontekstu moje wypowiedzi to pozwól, że wytłumaczę:

 

Film przedstawia problem pęknięć skór pod wpływem temperatury. Co nietypowe na filmie pokazane są ludzkie gotowane głowy wielkości pięści z ameryki południowej, które skurczyły się i pękły w procesie obróbki temperaturą. Pod tym względem chyba wszystkie skóry dość podobnie reagują.

 

Tego dotyczyło moje stwierdzenie:

"Gliptone, wiele się nie różni, problemy podobne. :kox:" napisałem to w formie ciekawostki i żartu.

 

Jak widać źle reagujesz na markową konkurencję na tym forum. Plączesz się i tracisz obiektywizm. Może odrobina dystansu pomoże...

 

Konkurencja to bardzo ważna rzecz jeśli chcesz się rozwijać, więc nie mam nic przeciwko twojej obecności tutaj i nigdy nie miałem.

 

Natomiast jest to forum dyskusyjne i skoro kreujesz się na eksperta od skór to musisz się liczyć z tym, że ktoś twoją wiedzę zweryfikuje. Więc proszę nie odbieraj tego osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam klienta ktory przyjechał Mercedesem R i ma tapicerkę skórzaną która jest brudna (po dżinsach- fotel kierowcy). Chciałbym zakupić jakiś zestaw do wyczyszczenia tego i dobrego zabezpieczenia. Co byście mi polecili. Czytałem ten wątek ale nie wiem na co się zdecydować. Dodam że fotele są dość brudne i należyu je dobrze wyczyścić a następnie dobrze zakonserwować gdyż skóra wydaje się być bardzo sucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img686.imageshack.us/f/foteleprzd.jpg/ zdjęcie mojej tapicerki z przed 10tys km temu, dużo się nie zmieniło, taki zwykły zestaw lederzentrum będzie ok? na fotelu kierowcy widać delikatne przetercia w kolorze konkretnie na boczku, da się to czymś zamaskować w łatwy sposób?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tapicerka nie jest wentylowana ponieważ jest to połaczenie skóry z alkantarą (boki skóra, środek alkantara). Chciałbym to zrobić naprawdę porządnie. A więc jak Lederzentrum czy Swissvaxa. A może jeszcze coś innego?? Czego używacie u siebie lub czego używa się w Car Spa i tego typu miejscach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by ci to powiedzieć, żeby cię nie urazić... jest 13 stron wątku na ten temat (właśnie zacząłem 14).

 

Zestaw Colourlock jest często polecany (nawet przeze mnie). Swissvax tak samo. Wybierz ten, na który cię stać. Jeżeli skóra jest bardzo brudna, to poproś o silniejszą wersję preparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
widać delikatne przetercia w kolorze konkretnie na boczku, da się to czymś zamaskować w łatwy sposób?

 

W tym raczej żaden środek konserwujący, czy czyszczący Ci nie pomoże.

Jelśli zdecydujesz się na dofarbowanie to zapraszam po farby.

instrukcja farbowania

 

Jeśli tapicerka jest zadbana, a z tego co widzę jest. Wystarczy standardowy zestaw do skóry.

Lv protector powinien zabezpieczyć lakier w tym miejscu przed ścieraniem.

 

Mam klienta ktory przyjechał Mercedesem R i ma tapicerkę skórzaną która jest brudna (po dżinsach- fotel kierowcy).

 

Jeśli chodzi o Lederzentrum to mocny serwisowy środek i szczoteczka.

Jeśli to nie pomoże GLD, ale wtedy dobrze już być przygotowanym do farbowania.

Jeśli zajmujesz się świadczeniem usług zawodowo mamy dla ciebie ofertę hurtową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Dystrybutor

Przeznaczenie tych środków jest trochę inne.

 

LV Protector to środek stworzony typowo pod potrzeby i problemy przemysłu samochodowego i nowych tapicerek.

 

Główne zadanie to ochrona powierzchni skóry przed wycieraniem szczególnie w obrębie boczków siedzeń. Jest to najczęstszy problem z jakimi można się spotkać w nowych samochodach. Pozostałe cechy to możliwie duża transparentność. Nie zmienia charakteru skóry, stopnia połysku, ma neutralny zapach. Tworzy powłokę na warstwie wykończenia, wzmacniając go. Jest to najbardziej rozwinięty technologicznie środek w naszej ofercie. Kilka koncernów samochodowych wystawiło pozytywne opinie co do stosowania go do stosowanych przez siebie skór. Młodszy brat Leder versiegelungu. :)

 

Leder Protector jest to środek bardziej pielęgnujący skórę. Delikatnie ją natłuszcza. Po użyciu staje się bardziej miękka. Zalecamy go do aut starszych niż 5 letnie. Na bardzo mocno matowych czarnych tapicerkach może zostawiać delikatny połysk. Posiada antyutleniacze filtry UV.

 

Można te środki stosować razem. Po nałożeniu i związaniu warstwy LV Protectora można położyć Leder Protector.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak postępować gdy nie wiemy z czym mamy doczynienia.

 

W aucie mam połączenie skóry ( perforowana częsc siedziska) z czymś skóropodobnym - jak by powlekany skróra winy - pęka jak dialbli.

Kto widział w CarSpa FXa i byl na tyle ciekawy że zajrzał do środka to mógł zobaczyć o czym mówię.

 

Więc mam pytanko jechać na II środki czy może ogarnąć całość środkiem do skóry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.