Skocz do zawartości

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Dystrybutor

Jeśli udało Ci się trąc mechanicznie soft cleanem usunąć farbę, znaczy że nie było w tym miejscu wykończenia. Co więcej sama farba musiała być uszkodzona. Nie było to czasem ciemne zabrudzenia w okolicach miejsc używanych, które mają kontakt ze skórą. Podłokietnik, zagłówek? Ewentualnie siedzisko?

 

Ja poproszę zdjęcia na info@lederzentrum.pl

Dane kontaktowe (skąd jesteś) + telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzycom, jak pisałem wcześniej - meble mają już kilka lat, więc niewykluczone, że mogło być tak, jak piszesz. Z drugiej strony dziwne wydaje się, żeby cały element miał uszkodzoną farbę... Był to właśnie podłokietnik, ładuję zdjęcia i spróbuję zaraz wrzucić.

 

[ Dodano: 14 Czerwiec 2010, 09:41 ]

Wklejam same linki, bo zdjęcia są spore:

1. przed czyszczeniem (akurat drugi fotel, ale widać, że gąbeczka nie dała rady):

http://img37.imageshack.us/img37/3152/p6145085.jpg

2. wyraźnie odbarwiona skóra w dobrym świetle:

http://img257.imageshack.us/img257/5513/p6065058.jpg

3. słabe zdjęcie, ale tutaj górna część została wyczyszczona Zymolem i nic się nie odbarwiło:

http://img580.imageshack.us/img580/5487/p6145088.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Tak jak piszesz. W takim przypadku uszkodzenia były by miejscowe. Winowajca jest wtedy pot, który pomału rozpuszcza wykończenie i farbę. Powierzchnia robi się klejąca. Zaczyna przywierać bród. Przed czyszczeniem wygląda to jak czarne zabrudzenie. Podczas czyszczenia usuwasz je wraz z farbą. Dlatego ja już nie będę dalej spekulował.

 

Załatwmy to jak należy :)

 

Wyślij proszę te zdjęcia na naszego maila wraz z danymi swoimi i telefonem. Napisz ile mebel ma lat. Podeślij zdjęcie środków i ważne: potrzebuje zdjęcie całego mebla, bo coś mi się zdaje że to jest skóra dwubarwna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin GDA, tak jak pisał Kanar te kremowe fotele musiały mieć jakiś feler. Nigdy nie zażyło się, żeby farba schodziła ze skóry normalnie użytkowanej.

 

Wykończenie matowe to plus Gliptone do ciemnej skóry. Jeżeli jednak irytują Cię ślady po kroplach deszczu, możesz wypróbować Conditioner GT13. Pozostawia warstwę chroniącą min. przed wodą. Skóra będzie miała delikatny połysk - nazywamy go "ćwierćpołyskiem". Zapach skóry w tym Conditionerze jest jeszcze mocniejszy :evil:

 

Lexus Europe (w tym Lexus Poland) nie promują swoim logo żadnych kosmetyków. Ani do skóry, ani do lakieru. Kosmetyki sygnowane logo Lexus są dostępne wyłącznie w USA.

 

Jeżeli idzie o meble Kler, to mamy wielu klientów używających naszych środków.

 

Gliptone jest jeszcze mało znany, ale szybkość i skuteczność czyszczenia Cleanerów znacząco wyróżniają się spośród innych kosmetyków.

No i pozostaje jeszcze zapach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chcę kupić ten zestaw:

 

http://sklep.lederzentrum.pl/colourlock ... -p-14.html

 

widziałem też w ofercie specjalną szczoteczkę. Czy ona jest do czyszczenie clanerem i czy warto ja dokupić?

 

Czy po kompletnym czyszczeniu w/w zestawem warto przetrzeć skóry dodatkowo jeszcze tym preparatem?:

 

http://sklep.lederzentrum.pl/leder-prot ... -p-23.html

 

Wyczytałem, że w starszych samochodach warto tym potraktować dodatkowo skórę.

Samochód ma 6 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Jaki masz kolor tych skór?

 

Szczoteczkę warto dokupić. Bardzo ułatwia pracę i pomaga pozbyć się brudu z miejsc trudno dostępnych. Szczególnie przydaje się przy jasnych tapicerkach.

 

Czy po kompletnym czyszczeniu w/w zestawem warto przetrzeć skóry dodatkowo jeszcze tym preparatem?:

 

Jeśli masz starsze auto to tak. Środek mocniej nawilża skórę i sprawia, że staje się bardziej miękka. Ważne, aby po lv protektorze dobrze przeschła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z wami telefonicznie i dostałem dzisiaj od was ten zestaw:

 

Zestaw tonujący do skóry

http://sklep.lederzentrum.pl/zestaw-ton ... y-p-4.html

 

GLD

http://sklep.lederzentrum.pl/rozpuszcza ... l-p-8.html

 

Pad szlifujący

http://sklep.lederzentrum.pl/pad-szlifujacy-p-5.html

 

Skóry mam czarne łączone z alcantarą:

 

d23909e84cabdf36m.jpg

 

8995f9236a9d8114m.jpg

 

Mam nadzieję, że dobrze mi dobraliście kolor :-]

 

Muszę jeszcze poczekać na szczoteczkę bo niestety ktoś zapomniał jej zapakować.

Zastanawiam się jeszcze nad dokupieniem do tego zestawu tego co pisałem wyżej, żeby na koniec tym pokryć:

 

http://sklep.lederzentrum.pl/leder-prot ... -p-23.html

 

Co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Jeśli chcesz dodatkowo natłuścić i sprawić, aby zrobiła się bardziej miękka w dotyku warto.

Auto ma 6 lat więc jest to już wskazane.

 

Mam nadzieję, że dobrze mi dobraliście kolor

 

Jeśli rzeczywiści masz czarny kolor tapicerki, to nie sposób się pomylić. :)

 

Muszę jeszcze poczekać na szczoteczkę bo niestety ktoś zapomniał jej zapakować.

Już mu zmieniliśmy zakres obowiązków, troszkę za często się mylił. :) Dobry magazynier to niestety skarb, ale ciągle szukamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To i ja zadam pytanie w kwestii czyszczenia skóry ;)

Pacjent: 5cio miesięczne Volvo xc90, skóra jasny beż, cleaner gliptone gt12

 

Skóra na fotelu kierowcy posiadala imponujace jak na wiek i przebieg auta zabrudzenia, coś jak na zdjęciu podanym jako przykład przez murzycom (mam nadzieję, że nie obrazi sie za użycie jako przykład;))

b9.jpg

Chodzi mi o zabrudzenia widoczne np. na oparciu oraz poduszce bocznej od strony pleców, w nieco większym stopniu niż na zdjęciu. Przetarcia nie występowały.

 

Czysciłem skóre wspomnianym juz cleanerem gliptone gt12 oraz padem z mikrofibry, po spędzeniu chyba pół godziny przy samym oparciu, z efektem powiedzmy sobie miernym, gdyż tylko część zabrudzeń (przebarwień?) zniknęła, zaczęły sie pojawiać dodatkowo ciemniejsze plamki. Po zauważeniu tych objawów odpuścilem dalsze czyszenie tego elementu. Czy oznacza to, że przetarłem się przez warstwę ochronną oraz farbe? Co mogło być powodem takiej sytuacji i ostatecznie, jak temu zaradzić? :wallbash:

 

Jednocześnie chciałem zaznaczyć, że na pozostałych fotelach o mniejszym stopniu zabrudzenia cleaner sprawdził się bardzo dobrze, a conditioner gt 11 to już bajka jeżeli chodzi o odżywienie i zapach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W miarę wolnego czasu, którego ostatnio praktycznie brak wziąłem się za kremową tapicerkę w mojej A6. Na razie tylko czyszczę, bo dysponuje dosłownie godzinką dziennie, ale już jestem pod wrażeniem środków, z którymi przyszło mi pracować.

Nie ujmując nic produktom z lederzentrum oraz innym, zapewne równie dobrym, których jeszcze nie wypróbowałem, na prawdę polecam linię środków Avel. Mydło do skór regenerujące robi na prawdę świetną robotę. Przy łatwej aplikacji nie tylko świetnie czyści (brud znika dosłownie w oczach), ale też zmiękcza i odżywia skórę przygotowując ją do dalszej zabawy. Użyłem też płynu bakteriobójczego do czyszczenia tekstyliów i alkantary i wyczyściłem nim podsufitkę - spisał się równie dobrze, plamy po paluchach majstra, który nieprofesjonalnie i z miernym rezultatem oklejał mi szyby folią zniknęły bezpowrotnie, za to pozostał bardzo przyjemny zapach. Pewnie z alkantarą poradzi sobie podobnie...

 

Kilka fotek poglądowych jak mydełko poradziło sobie z kremową (dopiero teraz widać, że taki ma właśnie kolor) skórą

 

 

 

img0602e.jpgimg0603w.jpg

 

 

img0609x.jpgimg0610o.jpg

 

img0612we.jpgimg0613u.jpg

 

 

Jak fotele będą w całości wyczyszczone do akcji wkroczą rekoloranty i kremy z w/w marki(szczególnie zależy mi na pokryciu lub zminimalizowaniu otarć na boczku siedzenia kierowcy) . W odpowiednim dziale postaram się zamieścić małe fotostory.

Chciałbym na koniec zaznaczyć, że nie prowadzę sprzedaży ani nie czerpię jakichkolwiek korzyści finansowych z reklamy produktów Avel. Ot trafiłem na ciekawe moim zdaniem chemikalia i chciałbym się tym podzielić :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Czysciłem skóre wspomnianym juz cleanerem gliptone gt12 oraz padem z mikrofibry, po spędzeniu chyba pół godziny przy samym oparciu, z efektem powiedzmy sobie miernym, gdyż tylko część zabrudzeń (przebarwień?) zniknęła, zaczęły sie pojawiać dodatkowo ciemniejsze plamki. Po zauważeniu tych objawów odpuścilem dalsze czyszenie tego elementu. Czy oznacza to, że przetarłem się przez warstwę ochronną oraz farbe? Co mogło być powodem takiej sytuacji i ostatecznie, jak temu zaradzić? :wallbash:

 

Wklej zdjęcie miejsca, o którym piszesz po czyszczeniu. Szczególnie mnie interesują, te ciemniejsze plamy. Jak zobaczę zdjęcie napiszę więcej. Teraz to wróżył bym z fusów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja zadam pytanie w kwestii czyszczenia skóry ;)

Pacjent: 5cio miesięczne Volvo xc90, skóra jasny beż, cleaner gliptone gt12

 

Czysciłem skóre wspomnianym juz cleanerem gliptone gt12 oraz padem z mikrofibry, po spędzeniu chyba pół godziny przy samym oparciu, z efektem powiedzmy sobie miernym, gdyż tylko część zabrudzeń (przebarwień?) zniknęła, zaczęły sie pojawiać dodatkowo ciemniejsze plamki. Po zauważeniu tych objawów odpuścilem dalsze czyszenie tego elementu. Czy oznacza to, że przetarłem się przez warstwę ochronną oraz farbe? Co mogło być powodem takiej sytuacji i ostatecznie, jak temu zaradzić?

 

Jednocześnie chciałem zaznaczyć, że na pozostałych fotelach o mniejszym stopniu zabrudzenia cleaner sprawdził się bardzo dobrze, a conditioner gt 11 to już bajka jeżeli chodzi o odżywienie i zapach ;)

 

Na początek zgodnie ze sztuką:

1. Do konserwacji skór jasnych polecamy conditioner GT13.

2. Do czyszczenia skór nowych (do 2 lat) zalecamy Cleaner GT15.

3. Jeżeli już czyścisz GT12 taka nową skórę jak Twoja, należy rozcieńczyć GT12 dodając 25% ciepłej wody.

4. Najlepiej użyć do czyszczenia miękkiej szczoteczki z naturalnego włosia, a nie ściereczek. Szczotka nadaje znacznie mniejsze tarcie, a dużo lepiej "wyciąga' brud.

5. Środki są bardzo skuteczne. Jeżeli czyściłeś więcej niż 2 razy oznacza to że jest tam jakiś problem. Wklej foto.

6. Wszytko powyżej + nasz nr tel. jest na instrukcji z tyłu butelki. Warto zadzwonić w razie pytań.

 

P.S. Volvo ma bardzo wrażliwe i delikatne skóry. Im młodsze tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Witam,

 

posiadam jasna tapicerke - banan - rocznik auta to 99r lekko pomarszczone boczki - mialem wode w bagazniku i skóra na tylnim siedzeniu w szczelinach zrobila sie ciemna, byla wilgotna - nawet jakas larwa sobie tam domek zrobila :D bylem obrzydzony tym widokiem...

 

jakies pol roku temu raz wyszczyscilem tapicerke tym zestawem http://sklep.lederzentrum...dowej-p-14.html po czym zgubilem ten zestaw

 

teraz przymierzam sie do nowego zakupu i pyt czy ten bedzie ok?:

1. http://sklep.lederzentrum...dowej-p-14.html

 

2. oraz dodatkowo po 1 tym potraktowac? http://sklep.lederzentrum...50-ml-p-23.html

 

czy moze jakies mocniejszy srodek do wyczyszczenia, moze bakteriobujczy?

 

dzieki ogromne za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Linki nie działają. W wypadku wystąpienia wilgoci dobrze przetrzeć jest skórę octem. Byle nie naturalnym winnym. Zwalczamy nim pleśń, tyle że my używamy, rozcieńczonego kwasu octowego. Jelsi chodzi o produkty, to niestety nie działają linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

muzycom Chcę u was zakupić coś do wyczyszczenia i zaimpregnowania tapicerki w moim samochodzie.

Samochod w tym momencie ma 6 miesiecy i 10 000 km.

Skóra na fotelach jest beżowa , a reszta elementów skórzanych jest w kolorze czarnym.

Tapicerka nie jest zapuszczona ani zafarbowana od jeansów ale na pewno potrzebuje odpowiedniej kuracji :)

 

Czy zestaw : http://sklep.lederzentrum.pl/zestaw-do- ... -p-14.html to dobra opcja?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów wie, co to za rodzaj tapicerki, który znajduje się po bokach siedzeń. Auto to Fiat Croma z lat 80-tych, z niedużym przebiegiem. Tapicerka w oryginale była błękitna. Z biegiem lat wyblakła, zrobiła się biała. Barwnik pozostał tylko w zagłębieniach, więc wygląda na brudną. Naprawdę brudny jest tylko podkłokietnik, jak go wyczyścić ? Tapicerka w dotyku sprawia wrażenie niegarbowanej skóry.

 

dscn8425.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, że nie chce zakładać nowych tematów postanowiłem wkleić swój problem tutaj. auto ma 6 lat- alfa romeo. kupiłem je pół roku temu. skóra wydawała się być czyściutka bez żadnych pęknięć itp.do tej pory zastosowałem 2 razy mleczko SONAX-a w odstępach 2 miesięcznych, ale niestety nie spełniło moich wymagań ...... ostatnio zastosowałem je 10.10.2010r.

podstawowe pytanie do fachowców. co się dzieje z moją skórą, jakich środków użyć żeby doprowadzić ją do stanu zachwycającego oczy ;) chcialbym ją równiez jakoś zabezpieczyć. prosiłbym o porady w stylu łopatologicznym czyli (co, jak, czym, po kolei robić). z góry dziękuje za wszelkie sugestie i podpowiedzi

 

 

 

21088850.jpg

38900822.jpg

96625592.jpg

92215962.jpg

69551519.jpg

37157414.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alf, Na szwach przetarcia farby, tylko malowanie. na oparciu ślad od ubrań, powinien zejść w 100%. Załamań nie usuniesz, taki urok tego materiału. Po zdjęciach widzę, że skóra jest brudna, wręcz się błyszczy tylko nie wiem czy to od fleszu , czy wina kosmetyków których używałeś. Ogólnie wg mnie stan na 3+, czas się zabrać do pracy ;)

Zacznij od oczyszczenia i zaimpregnowania dobrymi kosmetykami. Do podmalowania przetarć na szwach możesz zamówić zestaw tonujący z colourlocka, dostępny w sklepie Lederzentrum.

 

paid_in_full pojęcia nie mam co to jest, zrób zdjęcia z trochę bliższej perspektywy jak mozesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.