Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Właściciel chciałby żeby skóra była miększa i sprawiała wrażenie zadbanej.

Zastanawiam się nad zestawem Futrniture Clinic. Spisze się to ?

Skóra na boczkach w E46 zawsze jest twarda i sprawia wrażenie bycia innym materiałem. Ale jeżeli właścicielowi chodzi też o skórę na fotelach, to bardzo dobrze sobie radzi preparat Colourlock Leder Protector (jako trzeci etap po czyszczeniu i utrwalaniu wykończenia).

 

Kremo-balsam Furniture Clinic jest jakiś taki nijaki, mimo że super łatwo i przyjemnie się nim pracuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazder, Zdjęcie boczka wrzuciłem żeby zaznaczyć fakturę "skóry" ;)

 

Same fotele nie są z takiej skóry jak normalnie. To linia exclusiv i ma właśnie coś takiego jak niektóre kompakty E36 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a więc postanowiłem wziąść sie za skóre w moim bmw oto fotki

img1554ky.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

img1555cx.jpg

img1556sr.jpg

img1557v.jpg

 

mam już kosmetyki Strong Cleaner i Leder Versiegelung, chciałbym zregenerowac tą skóre z jak najlepszym efektem , myślalem o malowaniu , co mi jeszcze będzie potrzebne za kosmetyki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tasaq, Uwierz mi że strong cleaner jest silniejszy niż nie jedno silnie skoncentrowane APC .

 

Nie kwestionuję tego, nie miałem styczności ze strong cleanerem. Bardziej chodziło mi o ekonomikę. Użycie APC wydaje mi się, że wychodzi po prostu taniej. No chyba, że nie posiada APC i musiałby kupić to wtedy faktycznie lepiej potraktować strong cleanerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tasaq, Uwierz mi że strong cleaner jest silniejszy niż nie jedno silnie skoncentrowane APC .

 

Nie kwestionuję tego, nie miałem styczności ze strong cleanerem. Bardziej chodziło mi o ekonomikę. Użycie APC wydaje mi się, że wychodzi po prostu taniej. No chyba, że nie posiada APC i musiałby kupić to wtedy faktycznie lepiej potraktować strong cleanerem.

 

No nie wiem - wg mnie APC jest na bazie wody i nią rozcieńczane więc nie bardzo do skóry się nadaje. Dobry środek do czyszczenia skóry ma np Polishangel. :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

srodek do konserwacji i czyszczenia mam chciałbym też odmalować skóre , chciałbym użyć do tego środków Lederzentrum zastanawiam się co mi jeszcze potrzebne, oczywiście farbka i co jeszcze chce to zrobić według sztuki , tak jak być powinno zrobione , nie przecze że licze na pomoc muzycom , ale wszystkie podopwiedzi mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

210 tys tyle że zdjęcia były tak robione żeby efekt złapać, mocno na żywo to sie w oczy nie rzuca i wcześniejszy własciciel słabo dbał o tą skóre, czysciłem ja na wiosne szarym mydłem , efekt był nie zly ale o jasna tapicerke trzeba dbać :-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

210 tys tyle że zdjęcia były tak robione żeby efekt złapać, mocno na żywo to sie w oczy nie rzuca i wcześniejszy własciciel słabo dbał o tą skóre, czysciłem ja na wiosne szarym mydłem , efekt był nie zly ale o jasna tapicerke trzeba dbać :-]

 

To dziwne. Moja przy tym przebiegu wygląda znacznie lepiej, żeby nie zaryzkować stwierdzenia 4+ Myślę, że nie ma co skóry oceniać tylko przez pryzmat przebiegu. Znaczący wpływ ma na to czas i starzenie się skóry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Witam!

 

Tapicerka killer23

 

Siedzenia dość mocno już zużyte. Moim zdaniem samo czyszczenie niewiele pomoże, ale i tak musisz wyczyścić zanim będziesz farbował. Dopiero po czyszczeniu tak naprawdę dopiero po czyszczeniu okaże się jaki stan jest tej tapicerki. ale ja tam widzę nie tylko brud ale i poważne ubytki w farbie.

 

Jeśli zdecydujesz się na farbowanie:

 

Część zestawu już posiadasz. Czyli zostaje farba:

 

http://sklep.lederzentrum.pl/farba-tonu ... l-p-2.html

 

 

Szczoteczka do czyszczenia skóry 16 zł. brutto.

 

http://sklep.lederzentrum.pl/szczoteczk ... -p-21.html

 

 

Dodatkowa farba tonująca 67 zł. brutto.

Jasne farby mają słabszy pigment krycia , w związku z czym przy renowacji zużywane są większe ilości farby.

 

http://sklep.lederzentrum.pl/farba-tonu ... l-p-2.html Poleć znajomym

 

Pad szlifujący 15 zł. brutto. Do delikatnego wyrównania uszkodzonych powierzchni. Przy szlifowaniu należy zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić nici.Po szlifowaniu skórę należy przetrzeć suchą szmatką.

 

http://sklep.lederzentrum.pl/pad-szlifujacy-p-5.html Poleć znajomym

 

 

Gld 65 zł. brutto. Delikatny rozpuszczalnik do skór. Niewielką ilość płynu nalewamy na białą nie troczącą się szmatę i przecieramy uszkodzone miejsca na skórze, do momentu , aż na szmatce pojawi się farba.Środek delikatnie rozluźni starą farbę, co uplastyczni powierzchnię i ułatwi łączenie się obu farb.

http://sklep.lederzentrum.pl/rozpuszcza ... l-p-8.html

 

 

Słowem wyczyść i zobacz na ile to pomoże. Na twoim miejscu już bym jednak wysyłał kawałek skóry celem dobrania koloru :)

 

Odbarwienie dzierzaGST

 

Jeśli to podłokietnik prawdopodobnie jest to eko skóra.

 

Wyczyść to Strong Cleanerem jeśli zostaną niebieskie "przebicia" to doczyść GLD.

 

Jeśli to skóra to może się okazać, że wykończeni jest uszkodzone i po gld zacznie schodzić farba. Bez problemu można wtedy to dofarbować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Ciężko powiedzieć ile trzeba będzie pomalować.

 

Dużo zależy od tego jak dobierzemy farbę. o oryginalnym kolorze możesz zapomnieć na tych siedzeniach niestety.

 

Przy nakładaniu gąbką w metodzie półprofesjonalnej nie kontrolujesz stopnia połysku lakieru wykończeniowego. Co byś nie robił jak byś farby nie dobrał po malowaniu w tym kolorze i przy tym stanie tapicerki fotel, który zrobisz będzie wyglądał bardzo "świeżo".

 

To się rzuca w oczy. 2 farby poleciłem w opcji ze wyrównasz kolor na całości.

Z doświadczenia wiem, że dużo łatwiej gubi się różnica przód tył niż między dwoma przednimi fotelami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Podłączając się do tematu...

Co byście zaproponowali aby doprowadzić tapicerkę skórzaną do akceptowalnego poziomu.

Napiszecie pewnie co to znaczy akceptowalny? :D:-]

 

Pacjent to W220 a wygląd skóry poniżej: (jeśli zdjęcia się nie wczytają to link do albumu http://imageshack.us/g/825/71125011d.jpg/ )

9_9.jpg.7583429bfcba70704dccf2bd209f22e1.jpg

8_8.jpg.916233a159784fb2511b9b392cf71f6a.jpg

6_6.jpg.97995c3d7ded5bc2cc50c7e379268655.jpg

5_5.jpg.6bf997da80158dc6d2d058c7b251d875.jpg

3_3.jpg.5728a66c519b9f7fa7d23e5e3bd3b579.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączając się do tematu...

Co byście zaproponowali aby doprowadzić tapicerkę skórzaną do akceptowalnego poziomu.

Napiszecie pewnie co to znaczy akceptowalny? :D:-]

 

Pacjent to W220 a wygląd skóry poniżej: (jeśli zdjęcia się nie wczytają to link do albumu http://imageshack.us/g/825/71125011d.jpg/ )

 

Przeczytaj od początku cały temat, a jest tego 20str. to na pewno znajdziesz odpowiedź na swoje

pytanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siwy49 czytałem, czytałem...

 

Mam więc troszkę wątpliwości, czy w moim przypadku :o :

 

- należy zastosować agresywne środki czyszczące

(boję się czy nie naruszę farby) czy zacząć od łagodnych?

 

- czy po odżywieniu skóry należy zastosować jakieś utrwalacze

(według muzycom, którego b. szanuję za wiedzę dla skór starszych niż 5 lat TAK, natomiast według dzisiejszej korespondencji z przedstawicielem firmy lederzentrum NIE. Tak więc... ???)

 

- czy może przed cleanerem zacząć wodą z mydłem?

 

- czy w związku z dziurkami jakie są w tapicerce stosować środki w formie pianki?

- itd. itp.

 

Jeśli wszystko już napisano, to można zamknąć temat. :)

Pozwoliłem sobie więc napisać do mądrzejszego w doświadczenie Koleżeństwa, podając konkretny przypadek i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Co rozumiesz przez utrwalacze i środki odżywiające.

 

W naszej technologi jest odwrotnie.

 

Najpierw utrwalacz, potem dla skór starszych środek konserwujący.

 

Po przeanalizowaniu Waszych i Producentów Aut problemów doszliśmy do wniosku, że środki konserwujące w nowych autach nie za bardzo pomagają, a reklamacje są :).

 

W naszych zestawach do konserwacji znajdziecie środek tworzący powłokę zapobiegającą wycieraniu się farby. Jak już farba bedzie zabezpieczona przed wycieraniem możecie zadbać o wszystkie jej inne walory na przykład Leder Protectorem :)

 

Jeśli otrzymałeś inną informację, albo inaczej to zrozumiałeś to przepraszamy :)

 

Jak by nie było, zafundowałeś pracownikom szkolenie wewnętrzne w poniedziałek :D

 

Pozdrawiamy :)

 

Co do pozostałych tematów:

 

1. Taka mała uwag Strong nie jest aż taki agresywny. Generalnie jeśli farba się nie trzyma, jest uszkodzona to i tak zejdzie. Po prostu potrwa to trochę dłużej i będzie większa szansa, ze przy okazji zatłuścicie powierzchnię.

 

2. Jeśli masz cleaner czemu stosować gorsze rozwiązania.

 

3. Perforacji nie można przemoczyć. (migracja kolorów itp) Im mniej wody tym lepiej, więc pianka się sprawdzi o ile nie pozwolisz jej wyschnąć w dziurkach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.