Skocz do zawartości

Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Auto jest z 2004 takie jak pod nickiem.

Czyszczenie z konserwacją, czyli Soft Clean i Versiegelung. Za pierwszym razem poszedł na to jeszcze LV Protector z zestawu (bo nie wiedziałem, że to bez sensu). Teraz przy drugim czyszczeniu tylko SC i Ver. Silskość pod tyłkiem ta sama w obu przypadkach.

 

ps. Zastanawiam się czy ze względu na wiek nie dokupić sobie jeszcze Leder Protectora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Jeśli chodzi o śliskość po nałożeniu może wystąpić krótkotrwale. Natomiast ciężko mi zdefiniować jej intensywność.

 

Inne przyczyny:

 

1. Za dużo nałożonego versiegelungu na skórze.

2. Charakter samej skóry

3. Versiegelung i LV protector nie są to jednorodne zawiesiny. Może zaaplikowałeś gęstszy środek. Zawsze dobrze należy mocno wstrząsnąć opakowanie przed użyciem.

 

Spróbuj przetrzeć powierzchnie wilgotną ściereczką, powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

Dzisiaj spotkałem klienta, ktory zwrocił się do mnie z dość nie typową prośbą... a mianowicie został nowym właścicielem ładnego autka - BMW M3 z 2002 roku i zapytał mnie czy mógłbym znaleźć sposób na usunięcie farby ze skórzanych siedzień w jego nowym nabytku. Nie spotkałem się jeszcze w swojej karierze z takim pytaniem ale jak się okazało po kilku próbach - to możliwe! :-]

Gość zdecydował się powrócić do fabrycznego koloru siedzień - niebieskich, które zostały odrestaurowane i pomalowane jakimś sposobem na kolor czarny.

Pstryknąłem tylko jedno foto w dowód skuteczności - Auto Glym Magic Sponge i produktu o nazwie Auto Glym No66 Clean All stosowanego bez ówczesnego zmieszania z wodą.

 

image0047i.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy na forum i zaczynam zabawę z detalingiem na początek chciałbym zapytać czy pracował ktoś na skórce Collinite no. 855 bo w opisie produktu pisze ze pozostawia połysk a mi wręcz odwrotnie zostawia mat czy cos robie żle nakładam zwilżonym MF i poleruję próbuje dośc mało nakładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pstryknąłem tylko jedno foto w dowód skuteczności - Auto Glym Magic Sponge i produktu o nazwie Auto Glym No66 Clean All stosowanego bez ówczesnego zmieszania z wodą.

 

Ta gąbka, która trzesz, to jedna z tych magicznych ściernych gąbek typu "scotch brite" ?

Myślę, że dzięki niej to tak łatwo schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! czy jest ktoś na forum kto używał zestawu gliptone i colourlock do skóry i może ma jakieś porównanie? skończył mi się właśnie glipton i się zastanawiam co kupić

 

Co prawda porównania nie mam, ale korzystałem z colourlocka. Typowy zestaw do oczyszczenia tapicerki samochodowej powiększony o zakup wosku syntetycznego do skór z lederzentrum. Po aplikacji środka do czyszczenia, odczekaniu 2h i nałożeniu lv protector skóry bordowe w volvo xc90 zrobiły się matowe, co mnie trochę zdziwiło, bo ogólnie należą do tych z gatunku świecących. Nałożenie tego wosku spowodowało, ze skóry odzyskały balans między matem po oczyszczeniu a blaskiem gdy były jeszcze brudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta gąbka, która trzesz, to jedna z tych magicznych ściernych gąbek typu "scotch brite" ?

Myślę, że dzięki niej to tak łatwo schodzi.

 

Tak to była gąbka tego typu. Dość agresywna ale bardzo skuteczna, bezpieczna przy odpowiednim posługiwaniu się nią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście zależy mi na matowej powierzchni, gliptone radzi sobie całkiem fajnie. jestem jednak ciekawy zestawu colorlock pod względem matu łatwości aplikacji i zapachu skóry po nałożeniu

 

KarolDRrg25 po co ci połysk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! czy jest ktoś na forum kto używał zestawu gliptone i colourlock do skóry i może ma jakieś porównanie? skończył mi się właśnie glipton i się zastanawiam co kupić

 

Mam porównanie głównie z cleanerami.

 

Cleaner Gliptone gt12 jest dość gęsty i ciężko się nim pracuje.

Odżywka Gliptone gt11 daje mat jak się wchłonie całkowicie, ale minusem jak dla mnie śmierdzi dziwną chemią (na pewno nie skórą tak jak jest reklamowany). Zabił mi naturalny zapach skóry na kilka tygodni.

 

Cleanerem Colourlock łatwiej się pracuje, szczególnie z aplikatorem piany.

Leder protektora jeszcze nie próbowałem, ale właśnie zamierzam kupić. Podobno nie śmierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to ja moze zapytam o zestaw sonusa do skory, ktos moze stosowal i wypowie sie jakos konkretniej w kwesti tego zestawu? jaki efekt zostawia odzywka itp? potrzebuje wyczyscic i zabezpieczyc 8 letnia czarna skore w audi (zniszczenia srednie, nie jest jakos dramatycznie spekana czy cos w tym stylu). Niestety budzet na srodki jest ograniczony ze wzgledu na swiezo kupione autko wiec poszukuje czegos relatywnie taniego.

 

Jezeli gdzies byl temat o srodkach sonusa do skory to bardzo bym prosil o wskazanie - za nic nie moge odnalezc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

A ja mam dziwny problem gdyż w niektórych miejscach skóra robi się gładka, tzn traci fakturkę oraz powstają takie dziureczki :x (nie chodzi o perforacje) Są to następujące miejsca: górna tylna część fotela pasażera, podłokietnik oraz małe punkciki na fotelu siedzisku kierowcy i oparciu pasażera. Najdziwniejsze jest to, że skóra na podłokietniku wyniszczała nie od strony gdzie trzyma się łokcie, tylko od zewnętrznej(czyli jak podłokietnik jest złożony). Bardzo się wkur... gdyż skakałem nad tą skórą aby wyglądała jak najlepiej. I teraz proszę mnie nie zlinczować, jeżeli używałem środków marnej jakości :oops: :

-pianka Sonxa

-następnie zrezygnowałem piankę i tapicerkę myłem szarym mydłem i nawilżałem oliwką dla dzieci bądź balsamem do rąk na bazie wosku pszczelego,

-środki Soft Clean i LV Protector od Colourlock,

-no i ostatnio zakupiłem balsam do mebli skórzanych z woskiem pszczelim firmy Buffalo.

 

Samochód ten mam od ponad roku. W pierwszych 2 miesiącach zdarzało się, że skórę czyściłem co tydzień. Powiedźcie mi czy to jest w jakiś sposób spowodowane moim czyszczeniem czy skóra po prostu z wiekiem niszczeje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład jak wygląda skóra w innych "zdrowych" miejscach:

Boczek

201109121244.th.jpg

 

Górna część oparcia fotela kierowcy

201109121237.th.jpg

 

 

No a tutaj zniszczenia:

Górna tylna część oparcia fotela pasażera

201109121234.th.jpg

 

201109121232.th.jpg

 

201109121229.th.jpg

 

201109121226.th.jpg

 

To jest część fotela gdzie jest uchwyt do złożenia fotela(samochód w wersji coupe). Najlepiej jest powiększyć zdjęcie.

201109121248.th.jpg

 

 

A tu już podłokietnik tylnej kanapy:

201109121224.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
A ja mam dziwny problem gdyż w niektórych miejscach skóra robi się gładka, tzn traci fakturkę oraz powstają takie dziureczki :x (nie chodzi o perforacje) Są to następujące miejsca: górna tylna część fotela pasażera, podłokietnik oraz małe punkciki na fotelu siedzisku kierowcy i oparciu pasażera. Najdziwniejsze jest to, że skóra na podłokietniku wyniszczała nie od strony gdzie trzyma się łokcie, tylko od zewnętrznej(czyli jak podłokietnik jest złożony). Bardzo się wkur... gdyż skakałem nad tą skórą aby wyglądała jak najlepiej. I teraz proszę mnie nie zlinczować, jeżeli używałem środków marnej jakości :oops: :

-pianka Sonxa

-następnie zrezygnowałem piankę i tapicerkę myłem szarym mydłem i nawilżałem oliwką dla dzieci bądź balsamem do rąk na bazie wosku pszczelego,

-środki Soft Clean i LV Protector od Colourlock,

-no i ostatnio zakupiłem balsam do mebli skórzanych z woskiem pszczelim firmy Buffalo.

 

Samochód ten mam od ponad roku. W pierwszych 2 miesiącach zdarzało się, że skórę czyściłem co tydzień. Powiedźcie mi czy to jest w jakiś sposób spowodowane moim czyszczeniem czy skóra po prostu z wiekiem niszczeje?

 

Tak jak pisałem wcześniej skóra jest pozbawiona górnej warstwy wykończenia. Wyraźne są już ubytki w fabie. Proces będzie niestety postępował.

 

Nie jestem w stanie stwierdzić co uszkodziło skórę.

 

Zalecam zlecić dofarbowanie i na nowo położyć lakier wykończeniowy. Doraźnie możesz zabezpieczyć skórę LV Protectorem. Odbuduje to wykończenie. Musisz pamiętać, że jest to słabsze zabezpieczenie niż oryginalny lakier. Nie trzyj miejsc uszkodzonych, bo najzwyczajniej będzie schodzić Ci tam farba. :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć, mam pytanie do muzycom

chciałbym wyczyścić tapicerkę skórzaną w bmw e60 - skóra Dakota beżowa,samochód ma już 6 lat, skóra prawdopodobnie chyba nigdy nie była profesjonalnie czyszczona - jest ogólnie brudna a fotel kierowcy jest trochę zniszczony. moje pytanie to:

1. jakiego cleanera użyć soft czy strong?

2. czy jeżeli użyje mocniejszego cleanera to czy mi przypadkiem nie zejdzie farba na fotelu kierowcy?

dzięki za szybką odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Jeśli lakier wykończeniowy jest uszkodzony, a farba była przez długi czas wystawiona na wpływ czynników zewnętrznych, farba schodzi przy tarciu nawet wilgotną ściereczką. Nie potrzeba mocnego środka.

 

Jeśli masz wytarcia na fotelu uważał bym z strong cleanem. Może się okazać, ze dopiero po czyszczeniu wyjdą uszkodzenia.

 

Jeśli wstawisz zdjęcia fotele, będę mógł coś więcej powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak jak pisałem wcześniej skóra jest pozbawiona górnej warstwy wykończenia. Wyraźne są już ubytki w fabie. Proces będzie niestety postępował.

 

Nie jestem w stanie stwierdzić co uszkodziło skórę.

 

Zalecam zlecić dofarbowanie i na nowo położyć lakier wykończeniowy. Doraźnie możesz zabezpieczyć skórę LV Protectorem. Odbuduje to wykończenie. Musisz pamiętać, że jest to słabsze zabezpieczenie niż oryginalny lakier. Nie trzyj miejsc uszkodzonych, bo najzwyczajniej będzie schodzić Ci tam farba. :(

 

Pozdrawiam

 

A czy w waszym sklepie dostanę środki, którymi będę mógł zrobić to sam? Bo niestety w moim mieście nie ma chyba zakładów zajmującymi się takimi usługami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.