Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również podepnę się pod temat.

Mam problem z doczyszczeniem czarnej tapicerki skórzanej. Mam AG Leather Cleaner i AG Leather Care Balm.

 

Pierwszy raz czyściłem szczotką z naturalnego włosia i ściągałem MF. Później kilkuktornie MF. Problem w tym, że skóra po tym kilkukrotnym myciu brudzi mi aplikator przy nakładaniu balsamu :/ Problem występuje nie tylko w konretnych miejscach więc transfer koloru odpada.

 

Czy można spróbować porządnie doczyścić skórę APC zakładając, że zrobię to tylko raz żeby usunąć ten stary brud i zaraz po tym przetrę skórę AG LC i AG LCB? Jeśli tak to w jakim stężeniu będzie to bezpieczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Witam!

 

United Kingdom unitedkingdom.gif

 

Swissvax - England

Unit 14 - NDD Valley Business Park

 

Market Flat Lane - Lingerfield North Yorkshire

 

Tel. 0044 (0)1423 797989

sales@swissvax.co.uk

www.swissvax.co.uk

 

 

Jeśli chodzi o farbę na aplikatorze. Barwnik jeśli migruje na aplikator powinien migrować też

na inne powierzchnie. Sprawdź czy aplikator barwi Ci palec.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów

Niedawno zakupiłem kpl. wnętrze skórzane z małymi jak mi się wydawało plamami jak się okazało z przepracowanego oleju silnikowego na 3 boczkach.

Zastosowałem TEN preparat, niestety nie dał spodziewanego efektu.

Czy ktoś z was ma jakieś skuteczne a jednocześnie bezpieczne dla skóry i lakieru sposoby.

Ostatecznością jest zmycie całości rozpuszczalnikiem i ponowne polakierowanie.

A tak przy okazji zdjęcia całego środka

59442a9085325_a019.jpg.387fe8c6ed3ed79e0e82fc89ef11fff5.jpg

59442a908924e_a018.jpg.cd460c948ada9ab1957642a7b03ccaae.jpg

59442a908f327_a017.jpg.a41bfba87692da2fcc2f21708ece486c.jpg

59442a9092fe4_a020.jpg.84794d92c8d9b709f4db427061090cb2.jpg

59442a90996b0_a016.jpg.23e130d7688da3a5d444877cc836ecd0.jpg

59442a909cc25_a015.jpg.cefba33a8c047810f8ea1f41404b2ff0.jpg

59442a90a1323_a014.jpg.c29e544e65cf1f2ba6ea4523095fda63.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Witam!

 

Plamy są utrwalone w powierzchni. Bez farbowania raczej się nie obędzie.

 

Możesz spróbować tej metody:

 

Usuwanie plam z oleju

 

Generalnie w takich wypadkach zawsze polecam zlecić to specialiście.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

W nadchodzący weekend miałem plan zająć się skórą w świeżo-kupionym, używanym Volvo V70 - skóra jest kremowa, soft. Auto ma w tym momencie równiutko 7 lat i 100 tys. km przebiegu.

Trochę (chyba) pochopnie kupiłem 2 artykuły Gliptone'a GT11 oraz GT12. Niestety, nie wiem jak to sprawdzałem ale wygląda na to, że GT11 jest do konserwacji skóry ciemnej.

 

W związku z powyższym pytanie do zorientowanych:

- czy lepiej odstawić GT11 całkowicie i zaopatrzyć się w coś nowego?

- co by się stało gdybym jednak użył do konserwacji GT11?

- czy ktoś się orientuje gdzie można dostać produkty, np. Colourlock we Wrocławiu od ręki? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jedermann; tak jak pisze prezes1. Mleczko jest białe, bez pigmentu, możesz śmiało stosować. Zresztą najlepiej zrób próbę w niewidocznym miejscu. Gdybyś szukał innych produktów to polecam Avel/Saphir. Stosowałem większość tych promowanych na forum, ale po zastosowaniu tych co wymieniłem już przez tydzień nie mogę wyjść z podziwu - 8 letnia skórka tj. tapicerka skórzana - jak nowa. :D

 

Ps. ze skórami w volvo musisz zachować szczególną ostrożność, są niezwykle delikatne, czyli robimy próbę w niewidocznym miejscu, jeśli Ok. to działamy stosując minimalne ilości środków i minimalny czas działania środków czyszczących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Pytanie do zorientowanych w temacie czym wyczyścić i zabezpieczyć skórę w bmw e91 z 2006r, przebieg 107tys km?

COLOURLOCK - ZESTAW DO PIELĘGANCJI SKÓRY, GLIPTONE ZESTAW GT12, GT11 czy może coś innego.

 

Z góry dzięki za pomoc

 

Pozdrawiam!

 

Poniżej kilka fotek skór

 

 

1.jpg

 

2.jpg

 

3.jpg

 

4.jpg

 

5.jpg

 

7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gliptone, Ja dziś używałem GT11 na beżowej skórze w E60. Lekki szczur, ale nieważne.

 

Chodzi mi mianowicie o to co robię źle. Odkurzoną skórę szczotkowałem ( na szczoteczke nałożone. Pojawiać się zaczęła jakby piana, jak już zaczęło znikać ściągnąłem nadmiar MF.

 

Problem w tym że bardzo kiepsko środek wyciągał syf z porów i żeby było w miarę zużyłem więcej niż 1/3 butelki cleanera. Mimo to efekt mnie nie zadowalał. Co więcej ze skóry zaczął schodzić top coat.

 

Co robię nie tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryskaj fotel tak aby środek pokryl calosc ale bez przesady ;)

Delikatnie rozetrzyj po fotelu szczotka tylko w ramach rozprowadzenia. Odczekaj chwile, tak ok 1min, ale żeby nie wyschlo. Przeszczotkuj dokładnie całość (ale nie jak podłogę szczota ryzowa) i po szczotkowaniu wytrzyj MF-będzie git ;)

 

A co robisz zle-za dużo lales na szczotke zamiast delikatnie na fotel i pewnie ta przemoczona szczota za bardzo tarles aż wytarles :/

Ja mam zuzyte 1/3 butli po ok 5 pelnych czyszczeniach Q7-fotele, konsola, boczki, podlokietniki i podlokietniki na boczkach i za kazdym razem byłem zadowolony a efekt czyszczenia zgodny z oczekiwaniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Gliptone dzięki za info, czy mógłbyś jeszcze napisać jakiej szczotki powinienem użyć i czy ma być z miękkiego czy z twardego włosia?

Jeszcze jedno czy na przed ostatnim zdjęciu skóra nie jest lekko wytarta czy ona już taka była, pytam ponieważ podobny wygląd ma skóra na bokach oparć fotel czyli w miejscach gdzie teoretycznie nie powinna się zużywać.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gliptone dzięki za info, czy mógłbyś jeszcze napisać jakiej szczotki powinienem użyć i czy ma być z miękkiego czy z twardego włosia?

Jeszcze jedno czy na przed ostatnim zdjęciu skóra nie jest lekko wytarta czy ona już taka była, pytam ponieważ podobny wygląd ma skóra na bokach oparć fotel czyli w miejscach gdzie teoretycznie nie powinna się zużywać.

Szczotkę rzeczywiście znajdziesz na w zestawach.

 

Co do zdjęcia - wygląda na brud. Czyszczenie Ci to powinno odkryć.

 

[ Dodano: 5 Lipiec 2012, 10:56 ]

"Bio", dokładnie tak napisał "Rosemeyer"

Skóry w BMW są jednymi z najlepszych do czyszczenia.

Jeżeli zaczął schodzić lakier może to oznaczać, że skóra już powoli potrzebuje wzmocnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
Spryskaj fotel tak aby środek pokryl calosc ale bez przesady ;)

Delikatnie rozetrzyj po fotelu szczotka tylko w ramach rozprowadzenia. Odczekaj chwile, tak ok 1min, ale żeby nie wyschlo. Przeszczotkuj dokładnie całość (ale nie jak podłogę szczota ryzowa) i po szczotkowaniu wytrzyj MF-będzie git ;)

 

A co robisz zle-za dużo lales na szczotke zamiast delikatnie na fotel i pewnie ta przemoczona szczota za bardzo tarles aż wytarles :/

Ja mam zuzyte 1/3 butli po ok 5 pelnych czyszczeniach Q7-fotele, konsola, boczki, podlokietniki i podlokietniki na boczkach i za kazdym razem byłem zadowolony a efekt czyszczenia zgodny z oczekiwaniami.

 

To może napiszę jak mnie uczyli:

 

Nigdy nie nakładaj żadnego środka, bezpośrednio na skórę.

Nigdy nie zostawiaj żadnego środka na dłużej na skórze.

 

Jeśli zajdzie jakaś reakcja to na całej powierzchni i nieodwracalnie. Nie możesz przerwać czyszczenia, nie cofniesz efektu.

 

Najlepszy sposób na dobicie uszkodzonego lakieru wykończeniowego to nanieść mocny środek czyszczący, zostawić na chwilę by sobie popracował i zacząć trzeć. Różnica między zwykłym czyszczeniem, a pozostawieniem czegoś na powierzchni na chwilę jest diametralna jeślii chodzi o siłę działania środka i bezpieczeństwo. Zresztą znacie to z działania APC, tylko że lakier samochodowy to nie ten na skórzeniestety. Farbę bez zabezpieczenia można usunąć nieraz przy użyciu szmatki z wodą.

 

2.jpg

 

Na boczku widoczne już są wytarcia i sama farba jest uszkodzona. Warto jednak te siedzenia zabezpieczyć środkiem zapobiegającym wycieraniu.

 

5.jpg

 

Nie wygląda mi to na zabrudzenie. Wyraźnie widać, że starte są wzniesienia równomiernie na całej powierzchni. Widać tylko fragment, ale szansa, ze to będzie tak jednolicie zabrudzone nie jest duża. U góry jasna tapicerka. Dlaczego tylko ta tym kawałku? Widziałem już skóry, gdzie taki efekt był zamierzony, ale nie w BMW :)

 

Ps. Patrze na zdjęcie bez powiększenia. To jednak może być zabrudzenie.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muzycom, podany przeze mnie schemat postepowania oparty jest na instrukcji zamieszczonej na cleanerze Gliptona. Tak jak pisalem kilkukrotnie czyscilem w ten sposob tapicerke i nie pojawily się żadne uszkodzenia, odbarwienia, przetarcia itp. (skóra to Valcona). Zreszta gdyby takie miały powstać to zapewne producent zalecilby inny sposób aplikacji i używania. Po całym zabiegu skóra jest przyjemnie miękka i matowa.

Może Colourlock jest bardziej agresywny od Gliptone'a i wymaga większej ostroznosci i dlatego tak wlasnie Cię uczono ;)

Nie wszystko co jest skuteczne musi być od razu żrące ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Ja swoją opinię przedstawiłem , nie zamierzam polemizować. :)

 

Widać coś w tym musi być, skoro tak zalecają.

 

Przede wszystkim zawsze należy stosować zalecenia producenta!

 

Amen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Pytanie do zorientowanych w temacie czym wyczyścić i zabezpieczyć skórę w bmw e91 z 2006r, przebieg 107tys km? ............. czy może coś innego.

 

Ja proponuję jedno: mydło AVEL i jakiś balsam tej samej lub innej marki, może np. też Avel balsam z norek czy coś w podobnego - nie będziesz żałował.

 

Ważne: jak byś zdecydował się na w/w mydło to zwróć uwagę czy opakowanie jest szczelne, jest to bardzo ważne ponieważ produkt reaguje/uaktywnia się pod wpływem tlenu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dzięki Panowie za pomoc!

 

Do muzycom cala tapicerka jest w jednolitym czarnym kolorze.

Wydaje mi się, że faktycznie farba w niektórych miejscach jest lekko poprzecierana, rowki są czarne a góra przetarta :/. Najbardziej jest to widoczne na bokach kanapy oraz bokach foteli.

Poniżej fotki boku kanapy:

 

1.jpg

 

2.jpg

 

 

Do adr_ad dzięki za radę, widzę ze też masz bmw :D. Czytałem opisy produktów, które poleciłeś i z opisu wynika, że są przeznaczone do skór gładkich (nie lakierowanych). W moim BMW skóry nie są gładkie i nie wiem jak te środki będą się spisywały.

 

Fotka skóry z podłokietnika:

 

3.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do adr_ad dzięki za radę, widzę ze też masz bmw :D . Czytałem opisy produktów, które poleciłeś i z opisu wynika, że są przeznaczone do skór gładkich (nie lakierowanych). W moim BMW skóry nie są gładkie i nie wiem jak te środki będą się spisywały.

 

Fotka skóry z podłokietnika:

 

Pozdrawiam

 

Mam mazdę sześć, popularnie nazywaną M6 :D

 

Wg mnie masz skórę gładką akurat o takiej fakturze. Z tego co się orientuje to skóry możemy tak z grubsza, nie zagłębiając się w technologię w jakiej powstały, podzielić na:

1. gładkie (tak jak u mnie)

m614.jpg

2. perforowane (też tak jak u mnie) :D

3. lakierowane (raczej niestosowane na tapicerki samochodowe), wiadomo tapicerka musi oddychać, a pokrycie jej dodatkową powłoką tylko to utrudni.

 

Ja robiłem, różnymi produktami i mi produkty "avel i spółka" najlepiej odpowiadają - oczywiście moje odczucie jest wysoce subiektywne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spryskaj fotel tak aby środek pokryl calosc ale bez przesady ;)

Delikatnie rozetrzyj po fotelu szczotka tylko w ramach rozprowadzenia. Odczekaj chwile, tak ok 1min, ale żeby nie wyschlo. Przeszczotkuj dokładnie całość (ale nie jak podłogę szczota ryzowa) i po szczotkowaniu wytrzyj MF-będzie git ;)

 

A co robisz zle-za dużo lales na szczotke zamiast delikatnie na fotel i pewnie ta przemoczona szczota za bardzo tarles aż wytarles :/

Ja mam zuzyte 1/3 butli po ok 5 pelnych czyszczeniach Q7-fotele, konsola, boczki, podlokietniki i podlokietniki na boczkach i za kazdym razem byłem zadowolony a efekt czyszczenia zgodny z oczekiwaniami.

 

To może napiszę jak mnie uczyli:

 

Nigdy nie nakładaj żadnego środka, bezpośrednio na skórę.

Nigdy nie zostawiaj żadnego środka na dłużej na skórze.

 

Jeśli zajdzie jakaś reakcja to na całej powierzchni i nieodwracalnie. Nie możesz przerwać czyszczenia, nie cofniesz efektu.

 

Najlepszy sposób na dobicie uszkodzonego lakieru wykończeniowego to nanieść mocny środek czyszczący, zostawić na chwilę by sobie popracował i zacząć trzeć. Różnica między zwykłym czyszczeniem, a pozostawieniem czegoś na powierzchni na chwilę jest diametralna jeślii chodzi o siłę działania środka i bezpieczeństwo. Zresztą znacie to z działania APC, tylko że lakier samochodowy to nie ten na skórzeniestety. Farbę bez zabezpieczenia można usunąć nieraz przy użyciu szmatki z wodą.

 

Pozdrawiam!

 

 

Rzeczywiście farbę ze skóry można usunąć szmatką z wodą. Nie mówiąc już o jakimkolwiek środku czyszczącym.

 

Jak widać pojawia się kolejna cecha odróżniająca Gliptone. Tu środek czyszczący sam rozpuszcza brud. Nie trzeba szorować i męczyć się, szczotkuję się odrobinę. Doskonale odczuwają różnicę zwłaszcza profesjonaliści, którzy czyszczą sporo. Ręce przestają boleć :)

 

To co najgorzej działa na skórę, to długie tarcie wilgotną szmatką lub szczotką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.