Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko, przynajmniej w moim przypadku, myjki zawsze po włączeniu przed dokładnym odpowietrzeniem, wchodziły na wysokie obroty, sugerując, że coś jest nie tak i skłaniając do wyłączenia i zastanowienia się co jest grane.

nie wiem, czy droższe urządzenia mają to samo, bo zawsze dysponowałem budżetówkami.

 

[ Dodano: 10 Kwiecień 2012, 18:41 ]

dorwałem pianownicę z techkaru.

rozcieńczyłem najpierw 1:9.

rozkręciłem na max...i raczej mleko.

dolałem więc piany (neutral snow foam VP) do stężenia 1:4.

pokrętło na max...ciągle nie to.

wkręciłem pokrętło niemal na max i dopiero wtedy zaczęła iść piana. nie jakaś gęsta, taka płynąca, rozwodniona pianka do golenia, ale zadowalająca.

zastanawiam się tylko, czy pokrętło nie powinno działać przeciwnie, tj. im bardziej rozkręcam, tym większa piana? (byłoby to zgodne z oznaczeniami na pokrętle)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam pytanko odnośnie aktywnej piany MAGIFOAM , kurna zauważyłem że coś zaczyna mi się " wytrącać " na butelce , na zewnątrz , piana stoi w piwnicy , na posadzce , zakręcona nic niby nie przecieka , ale po jakimś czasie zauważyłem plamę pod butelką i spód jest obrośnięty jakby kryształkami .

Pomijam że piana po prostu cuchnie , ważne że bardzo dobrze się pieni .... Co kurna się dzieje ze środkiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze o pomoc. Orientuje sie ktos z Was czy pianownica z aukcji o nr 2245212722 bedzie odbiegac jakoscia od PA :?: Czy bedzie robic taka sama piane :?:

 

Kilka osób kupiło od ''nich'' pianownicę i dawała radę, myślę że w połączeniu z dobrą pianą będziesz zadowolony...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze o pomoc. Orientuje sie ktos z Was czy pianownica z aukcji o nr 2245212722 bedzie odbiegac jakoscia od PA :?: Czy bedzie robic taka sama piane :?:

 

Kilka osób kupiło od ''nich'' pianownicę i dawała radę, myślę że w połączeniu z dobrą pianą będziesz zadowolony...

Przecież to jest PA/Idrobase :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze o pomoc. Orientuje sie ktos z Was czy pianownica z aukcji o nr 2245212722 bedzie odbiegac jakoscia od PA :?: Czy bedzie robic taka sama piane :?:

 

Kilka osób kupiło od ''nich'' pianownicę i dawała radę, myślę że w połączeniu z dobrą pianą będziesz zadowolony...

Przecież to jest PA/Idrobase :D

 

Czyli taka o jaka chodzi :?: Kupilem ja dzis

 

Tak sie sprawuje z myjka Nilfisk C115

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak stosować wosk z pianownicy Idrobase?

Myślałem że będzie bezbarwny po nałożeniu a tu auto zostało pokryte pianą.

Odczekałem chwile i spłukałem całość myjką.

Auto pokryło się całe małymi kropelkami. Jak wyschły to zostały na karoserii białe plamki.

Trzeba auto polerować czy jest inny system nakładania wosku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu całego tematu nie znalazłem informacji na temat tego czy można stosować aktywną pianę co tydzień, myjąc auto? Czy wpływa ona negatywnie na elementy chromowane auta? Gdzieś wyczytałem, że zbyt częste używanie piany jest szkodliwe dla lakieru, jednak nie określone zostało co to znaczy "częste".

 

Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz używał piany o neutralnym ph to sobie codziennie możesz myc nią auto i bedzie ok a jak będziesz używał piany do mocnych zabrudzeń, mycia ciężarówek to na pewno nie wpłynie to zdrowo na listwy chromowane, uszczelki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie na wczoraj potrzebuję dobrą aktywną pianę do pianownicy, którą kupię we Wrocławiu. Gdzie mogę jutro kupić dobrą aktywną pianę? Na sklep internetowy nie mam czasu - pianę muszę kupić maksymalnie jutro. :?

 

A tak na marginesie - Wrocław w chemii do auta to jakaś bezludna wyspa? Nigdzie nie mogę namierzyć stacjonarnego sklepu posiadającego dobre (podkreślam dobre a nie bardzo dobre) produkty. :oops:

 

Tak więc jak ktoś z forumowiczów zna jakieś adresy, będę "dzwięczny" :good:

 

Z góry dzięki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie prosze o pomoc. Orientuje sie ktos z Was czy pianownica z aukcji o nr 2245212722 bedzie odbiegac jakoscia od PA :?: Czy bedzie robic taka sama piane :?:

 

Kilka osób kupiło od ''nich'' pianownicę i dawała radę, myślę że w połączeniu z dobrą pianą będziesz zadowolony...

Przecież to jest PA/Idrobase :D

 

Czyli taka o jaka chodzi :?: Kupilem ja dzis

 

Tak sie sprawuje z myjka Nilfisk C115

 

 

Witam

czyli pianownica z tej podanej aukcji będzie bezproblemowo pasować też do do Nilfisk C110 3-5 X-Tra Pressure ? Czy macie jakieś inne propozycje do tej myjki ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z forumowiczów mógłby opisać jak się sprawuje pianownica p.a z myjką karcher'a najniżej klasy model k2? Czy myślicie, że ten karcher poradzi sobie z tą pianownicą czy jednak potrzebny jest lepszy sprzęt? Jeden z forumowiczów opisywał kiedyś, że takowy zestaw posiada, ja jednak nie znalazłem zdjęć jak wygląda piana, bo to mnie najbardziej interesuję. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z forumowiczów mógłby opisać jak się sprawuje pianownica p.a z myjką karcher'a najniżej klasy model k2? Czy myślicie, że ten karcher poradzi sobie z tą pianownicą czy jednak potrzebny jest lepszy sprzęt? Jeden z forumowiczów opisywał kiedyś, że takowy zestaw posiada, ja jednak nie znalazłem zdjęć jak wygląda piana, bo to mnie najbardziej interesuję. Pozdrawiam

przeczytaj kilkanaście stron wstecz - było to już poruszane w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w firmie WERA w celu zakupu pianownicy P.A, ale pan sprzedawca rozłożył ręce, bo nie pasuje do mojej myjki. Konkretnie do Nilifiska C120.

Wiecie może gdzie kupię samą końcówkę, żeby móc zamontować pianownice P.A do Nilfiska?

Czy taka redukcja będzie pasować do pianownicy P.A https://mrcleaner.pl/redukcja-bayonet-d ... p1922.html ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przewertowaniu ponad 30 stron tego tematu jestem zdecydowany na zakup pianownicy PA :) Często piszecie o pianownicy z P.P.U.H. WERA. Aktualnie sprzedają pianownice za 149zł, można spokojnie kupować? Jest to oryginał? Pytam bo wolę mieć pewność że nie kupię badziewia, a wiem, że w temacie była mowa o pianownicach za 179zł stąd moje wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.