Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze domywa polecana tutaj piana Autobrite Magifoam. Do mało brudnego/przykurzonego auta będzie dobra ValetPro pH Neutral. Jeśli nie zależy Ci na tym by wosk dłużej poleżał to Dimer będzie OK. W dziale "Testy" masz trochę informacji o pianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupując na allegro od jednego z użytkowników dostałem gratis aktywną pianę, jak się okazało po zastosowaniu jej na moim samochodzie stężenie było zdecydowanie za wysokie (piana ladnie sie trzymała na samochodzie i domywała wiekszość brudu).

 

Po spłukaniu samochodu i wyschnięciu (nie suszyłem ręcznikiem) zostawiło plamy na wszelkich elementach z tworzyw sztucznych - tj uszczelki, plastikowa lotka tylna oraz grill z przodu. Próbowałem APC w różnych stężeniach, jednak zupełnie bezskutecznie. Co mi pozostaje?

 

Nie chce tego maskować dressingami - chciałbym się pozbyć plam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyga, jakiej piany użyłeś i w jakim stężeniu?
co to za piana była??

 

Dostałem ją w zwykłej, niepodpisanej butelce... Jako że nie miałem wcześniej do czynienia z aktywną pianą, postanowiłem ją po prostu przetestować. Także NIE WIEM jaka to była piana. Wiem że to raczej średnio odpowiedzialne, ale no cóż, nikt inny niż ja sam za to nie płaci.

 

Stężenia również nie znam, bo dostałem gotową, rozrobioną już pianę.

 

Tak to wygląda:

img0778m.jpg

img0777cr.jpg

img0776me.jpg

img0775hi.jpg

img0774gi.jpg

img0772g.jpg

img0771sj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że Dimer zasadowy, lecz może ta Magifoam ma coś w sobie że lepiej domywa, no bo po Dimerze koniecznie muszę gąbką myć, a teraz chchiałbym to jakoś zniwelować najmożliwiej;P więc jestem ciekawy czy po magifoam musiałbym gąbkować;)

 

[ Dodano: 16 Maj 2012, 16:56 ]

Cyga wydaję mi się że troche Ci po zasychało w słońcu, a mocne stężenie swoją drogą;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cyga mialem kiedys to samo... po pianie NERTY ....

 

 

niestety do dzisiaj mam takie plamy na uszczelkach :/ a to juz z 2-3 lata

Troche to niepokojące musze przyznac, ale co mi zostaje... Przykryłem uszczelki środkiem jaki miałem, wyglądają nieźle, zobaczymy jak będzie za w tyg.

Martwi mnie ta kratka z przodu ciągle... Mimo to dzięki za odpowiedzi, na tą chwile zostaje mi jeszcze troche poszorować, potem przykryje dionysusem vp. Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wybieram pianę, no i oczywiście ma być magifoam, za 5 litrowy baniak cena jest blisko 150 zł, ale znalazłem Piana aktywna Autobrite Super Citrus Snow gdzie 5 litrów kosztuje 90 zł - używał ktoś tego??

 

Widzę, że jest jeszcze Autobrite Super Snow Foam with Wax 5L, ale to się chyba nie nadaje jeśli później jadę cleanerem i sam woskuję auto??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.