Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
Dzięki Gracjan za odp na PW :)

 

http://allegro.pl/profesjonalna-pa-pian ... 06149.html

Tutaj chyba to samo za niższą cene. Tzn chyba zrobili promocje bo widać na liście kupujących, że jeszcze oni kupowali za 179 zł. Zadzwonie i się zapytam czy są jakieś różnice.

To na pewno PA, bo wcześniej ten sklep Wera ponoć miał PA-podobne.

 

Ja kupiłem od nich pianownicę PA miesiąc temu, jeszcze w starej cenie - oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Kulon, nie odpowiem Ci autorytatywnie :/

Test zrobiłem ale na mojej miejscówce do mycia auta były kłopoty z ciśnieniem wody i karcher strzelał wodą pulsacyjnie. Po założeniu pianownicy, nie mogłem regulować ciśnienia wody i piana leciała z ciągłymi przerwami.

To co wystrzeliło wyglądało nie najgorzej ale fajerwerków też nie było - na aucie leżało ok 15 minut.

Próbkę dziś Ci wysłałem na podany adres.

Litr piany pojechał do jeszcze jednego forumowicza, który w weekend zrobi test na innej pianownicy - wtedy wszystko ostatecznie się wyjaśni.

Pianownicę kupowałeś od PPHU Wera z Allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzekałem już na swoją pianownicę nie raz i nie dwa, ale postanowiłem dać jej jeszcze jedną szansę. Dla przypomnienia: to kupiona u PPHU Wera pianownica włoska, ale nie marki PA (wtedy tych lepszych nie było jeszcze w sprzedaży). Jak się jej poda 200 ml Tenzi Trucka i dopełni wodą, to produkuje mleko 2%, a po wlaniu 100 ml Citrus Prewasha sika praktycznie samą wodą. Szansę zaprzepaściła.

 

Postanowiłem ją więc rozebrać i zobaczyć, co ma w środku. Okazało się, że funkcję sitka pianującego pełni... coś na podobieństwa kłębka cienkiego drutu. Wiem, że w PA siedzi w tamtym miejscu grube, metalowe sitko przypominające nieco wkład katalizatora.

 

Chciałbym ten swój sprzęt jakoś zmodyfikować. Póki co dopchnąłem ten zwitek drutu filcem z gąbki kuchennej, ale niewiele to zmieniło. Jakieś rady? Czy od razu skup złomu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Zastanawiam sie nad wyborem aktywnej piany. Z posrod wielu wybralem te dwie: ValetPRO pH Neutral Snow Foam lub ValetPRO Citrus Pre-Wash. Ktora z nich bedzie lepsza i bardziej uniwersalna na zewnatrz jak i wewnątrz?

 

co masz na myśli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianownica od PPUH WERA dotarła do mnie, wygląda na oryginał. Testować jeszcze nie testowałem. Nie ma pogody ;) Ja zamówiłem z końcówką do Karchera z serii K. Cena 149 zł + przesyłka. Myślę, że to dobra cena, zważywszy, że kiedyś tej pianownicy nie szło dostać, albo cena była wyższa.

 

 

IMG_7004.JPG

 

IMG_7005.JPG

 

IMG_7007.JPG

 

IMG_7008.JPG

 

IMG_7009.JPG

 

IMG_7010.JPG

 

IMG_7011.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.