Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pianę ValetPro Snow Foam Combo 2 i pianownicę PA podpiętą do karcher K.5.200 i nie wiem jak ustalić proporcję do grubej piany, a etykieta mi zamokła i nie wiem gdzie jest :dontknow:

Trafiłem w sieci na film https://pl-pl.facebook.com/valetpropols ... 310932962/

Czy to tak ma wyglądać? W innych pianach jest grubsza warstwa. Nie chcę marnować piany, a ktoś może też jej używa i może doradzi.

 

Próbowałem 100ml na 900ml i 200ml do 800ml i efekt jest podobny jak na filmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz sitko zapchane, płuczesz pianownicę wodą po pianowaniu?

sprawdź odpowietrzenie na nakrętce PA może jest niedrożne.

Miałem taki sam problem z Karcherem K7 + PA + magifoam

Niestety nowa pianownica okazała się chyba uszkodzona i wymieniona na nową. Przy magifoam 1:9, 1:8 dalej piana nie była gesta ale już duzo lepiej. Przez przypadek kupiłem pianę K2 sambo i piana mega gęsta. Nie wiem dlaczego ale z magi kupionej w forumowym sklepie nie uzyskam gestej piany. I tak oto zostałem przy sambo. Myje tak samo jak magi jest dwukrotnie tańsza i też nie rusza wosku. Miej na uwadze że w obecnych czasach większość rzeczy jest robionych po to żeby zarobić kasę! Wystarczy że coś jest dwukrotnie droższe, napiszą jeszcze że jest mega zajebiste, jeden pochwali, drugi i robi się jakiś idealny srodek a czasem coś tańszej firmy bywa duzo lepsze. Już kilka razy dałem się nabrać na super woski, politury, szampony które nie doruwnują tym duuużo tańszym

Ja nie ustawiam maksymalnie na minus painownicy. Deliaktnie ją odkręcam. Brud ma się rozmiękczyć piana ma być wilgotna a nie "sucha i mega gesta"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę do tego dokupić SG Fruit Snow Foam Neutral pH.

Pytanie od zielonego w temacie: Do tego zbiorniczka wlać nierozcieńczoną pianę? Jest tam pokrętło regulacji podawania piany do strumienia, ale głównie chodzi mi, by nie zaszkodzić lakierowi...

 

5415013595_zpsuwjz0dcp.jpg

Chcę do tego dokupić SG Fruit Snow Foam Neutral pH.

Pytanie od zielonego w temacie: Do tego zbiorniczka wlać nierozcieńczoną pianę? Jest tam pokrętło regulacji podawania piany do strumienia, ale głównie chodzi mi, by nie zaszkodzić lakierowi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

peterps1, Pofatygowałem się i poszukałem za Ciebie odpowiedzi :?

Strona 252 tego tematu kolego czyli 5 stron wstecz :good:

Pianownica 2l-lejesz 1,5l wody i około ~ 60 ml piany na 2 filcach-resztę próbuj

Czasem trzeba pół tematu przewertować żeby coś znaleźć ale czasem wystarczy trochę cofnąć :good::kox:

 

-- 29 cze 2015, o 12:15 --

 

karacz,

viewtopic.php?f=228&t=12848&start=15

Szukanie nie boli -rejestrujecie się,nie uzupełniacie profili i zaraz 1000 pytań do-nie dziwcie się że nikt nie chce pomóc skoro wy nie zadajecie sobie fatygi poszukać :wallbash::good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam trafiłem na informację, że można zmienić zbiornik w Glorii FM10 na większy stosując zbiornik z Kwazara, nie znalazłem info który jest kompatybilny, ale organoleptycznie po zdjęciach podejrzewam, że seria Venus jest odpowiednia, czy jest ktoś kto mógłby to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pierwsze starcie z PA i SG Perfect Active Foam.

Stężeni 1:9 100ml piany + 900ml ciepłej wody.

Poniżej zdjęcia z położenia i po 6 minutach leżakowania.

Spływa bardzo szybko jak woda a nie piana na aucie ;/ ta piana tak ma czy stężenie za małe??

Pokrętło max na "-" ustawione.

 

Auto nie myte około 1,5 miesiąca. Piana nawet poradziła sobie z zaschniętymi robalami na aucie i ogarnęła brud z powierzchni ale już z "kupami" much sobie nie poradziła zupełnie. Wydaje mi się iż problem może leżeć w tym iż za szybko spływa, nie jest gęsta.

 

6b3a9357b5c17353med.jpg

po 6min

67b69d24a1ba87a6med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stężeni 1:100 100ml piany + 900ml ciepłej wody.

 

Według mojej matematyki stężenie to 1:9 ;)

Ale to taki drobiazg :P

 

Zero mi się jedno za dużo dało :P

no właśnie przy 1:9 powinno być gęsto a jest rzadko... to wina piany czy stężenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spox. dam 150ml zobaczymy jaki będzie efekt.

 

Jak ustawić w pianownicy aby oprysk był wyprowadzany poziomo a nie pionowo?

Można obrócić głowicę o 90-stopni, czy tylko regulacja tymi blaszkami od rozwarcia do max ściśnięcia blaszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo -rozebrać są gdzieś filmiki- i przy składaniu podłożyć blaszkę/podkładkę/ aby przy skręcaniu głowica wcześniej wykręcona trochę mniej się dokręciła i powinno się ustawić w poziomie.Ewent.poeksperymentować z grubością owej podkładki.Nie napiszę szczegółów jaka grubość itd,bo robiłem to zaraz po zakupie ładnych kilka lat temu i nie pamiętam. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.