Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam oryginalna pianownice lavora, piana kiepska ale jest, tylko bardzo szybko spływa, praktycznie od razu. W takim wypadku jest sens jej używać?

 

Identyczna jest sytuacja z pianownica dolanczana do zestawow Karcher. Leci mleko a nie piana, powiem tak ja wlasnie czekam za dostawa PA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam uzywam PA do tego piana Daerg - Autocosmic dzialanie natychmmiastowe na aucie ladna smietana ktora odrazu dziala i piana zmienia kolor , uzywalem z tenzi i innych i jak narazie z Daerg - Autocosmic 1 miejsce ;)

Zastosowanie:

- Mycie samochodów osobowych 1 : 30 – 40

- Mycie samochodòw ciężarowych, plandek, naczep 1:20-30

- Mycie naczep, konteneròw, plandek 1 : 20

- Mycie podwozi, kòł 1 : 8

- Mycie zewnętrznych części silnikòw 1:6

- Mycie maszyn przemysłowych 1:10-20

 

Jutro dodam pare fotek jak zachowuje sie na aucie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy taka sprawa.Używam Pa już jakiś czas.Ciągle eksperymentuję z różnymi pianami.Często spotykam się z takim opisem jak na pianie powyżej poleconej Daerg - Autocosmic czyli:

1......Do urządzeń z lancą pianotwòrczą (dokręcany do lancy pojemnik), należy napełnić pojemnik roztworem w rozcieńczeniu 1 : 2 – 3 .... czyli wg mnie chodzi o nasze PA

 

2. ....... Zastosowanie:

- Mycie samochodów osobowych 1 : 30 – 40

- Mycie samochodòw ciężarowych, plandek, naczep 1:20-30

- Mycie naczep, konteneròw, plandek 1 : 20

- Mycie podwozi, kòł 1 : 8 itd. tak jak kolega powyżej pisze.

Czyli w końcu jakie stężenie stosować?.Te proporcje 1;30 i inne duże wartości to chyba do jakiejś wytwornicy piany czy czegoś,a bardzo często na opakowaniach nic nie pisze o tym.

Mało tego podobny opis jest na K2 active foam próbowałem dać te największe opisane stężenia np 1:20 1:30 i oczywiście nic z tego. 1: 3 1:5 /myje fajnie piana gęsta potwierdzam przy okazji powyższy kolegi @ kepa416/,ale nie 1:30???.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam do was pytanie w tym temacie. Gdzie kupię pewną pianownicę PA? Przeglądnąłem kilka stron wstecz, ale nie trafiłem na żaden link ;) a te co znalazłem na allegro nie do końca wydają mi się pewne. (Chociaż mogę się mylić bo dopiero raczkuję w tym temacie)

 

Dla przykładu, ta będzie ok? Nr aukcji Allegro: 5110786723

 

Posiadam Karcher K4 jakby co.

 

[mod=Slovak]Nie podajemy linków do aukcji Allegro.[/mod]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież w co drugim poście ludzie piszą żeby kupować w PPUH WERA

Bez przesady, na 7 stron wstecz tylko raz nazwe tej firmy widziałem... i to nie w temacie czy kupować tam czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. z naturalnym Ph wosk powienien przetrwać około miesiąca na samochodzie?

Nikt Ci nie powie, bo u każdego inaczej. To zależy od bardzo wielu czynników

 

Czy użycie szamponu MEGUIARS GOLD CLASS do dedykowanej pianownicy nilfisk da pianę? Czy nie uszkodzenia pianownicy nie odpowiednim preparatem?

Możesz zatkać sitko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i większość pian, które polecacie są lub mają być neutralne dla wosków. Jaką dobrze działającą pianę polecicie jeśli na aucie nic nie "leży"? W tej chwili używam VP Neutral Snow Foam i nie jestem z niej zadowolony, owadów i ptasich kup nie rusza. Być może gdzieś w tym wątku już jest odpowiedź na moje pytanie ale jest on dość obszerny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam i większość pian, które polecacie są lub mają być neutralne dla wosków. Jaką dobrze działającą pianę polecicie jeśli na aucie nic nie "leży"? W tej chwili używam VP Neutral Snow Foam i nie jestem z niej zadowolony, owadów i ptasich kup nie rusza. Być może gdzieś w tym wątku już jest odpowiedź na moje pytanie ale jest on dość obszerny.

Jeżeli nie musi być delikatna dla wosku to Blink HD Foam Almond :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam karchera k7 i pianownicę PA. Do tej pory używałem piany ValetPRO pH Neutral Snow Foam i była ok. Muszę kupić nową pianę bo się kończy i teraz widzę jakąś nowszą ValetPRO Advanced Neutral Snow Foam.

Czy ta piana jest równie dobra/lepsza od tej Zwykłej ValetPRO ? Warto do niej dopłacić czy kupić tą zwykłą? Może polecacie zupełnie inną? Zależy mi na neutralnym PH żeby wosk jak najdłużej się utrzymywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem zawsze tą drugą co podałeś i fakt że dobra ale za drogi spas żeby mi to na kostce leżało dwa dni. Teraz używam Shiny Garage fruit, dużo tańsza domywa super zapach świetny i dużo lepiej mi się nią pracuje niż VP a no i bezpieczna dla wosku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to bardzo dobra piana złego słowa na nią nie powiem tylko wkurzało mnie to ze tak długo sie trzymała wokół auta i tak jeździłem po tym i paciałem kola w tym. No i cena przesadzona. Jak na mycie wstępne to naprawde trochę dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończy mi się piana Blink Active Foam. Co byście polecili w cenie ok. 80 zł / 5 l? Zapach to sprawa drugorzędna, liczy się efektywność z pianownicą ręczną Epoca Tec i obojętność dla wosków.

 

Blink Active Foam Forest Berries 5L

Shiny Garage Perfect Active Foam 5L

ValetPRO pH Neutral Snow Foam 5L / Combo 2

 

czy jeszcze coś innego z oferty ANB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vespa, z tych 3 co piszesz to moim zdanie gdyż wszystkie miałem wybrał bym "Blink Active Foam Forest Berries 5L". Wszystkie bardzo fajnie działają i ja tutaj postawiłem bardziej na zapach i najbardziej robi mi Blink. Tak jak napisałem - w ich działaniu nie widzę różnic. Ja i tak używam Magi ale robię tak że leje jej 100 ml do pianownicy PA i dolewam 30 ml Blinka bo jak wszystkim wiadomo Magi daje śledziem a Blink radzi sobie z tym zapachem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.