Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

CrisAGC, zostaw 2 filce wlej próbnie 40 ml i jak będzie słabo to dolewaj i sam dojdziesz ile musisz dolać piany aby cię jej wygląd satysfakcjonował. Co do zalewania pianownicy po brzegi to faktycznie lepiej nie zapełniać jaj na max bo wtedy czas pianowania po nabiciu jest bardzo krótki gdyż nie ma gdzie tego powietrza wtłoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CrisAGC, zalej 60-70 ml na 1.5 wody i popsikaj sobie do wanny. Potem rozkręć i wyjmij jeden, dwa filce. Porównaj efekt który będzie dla Ciebie lepszy. Jak tak zrobiłem po zakupie swojej pianownicy, żona przy okazji kazała mi posprzątać łazienkę, a teraz kupiłem drugą pianownicę by też mogła sobie popianować auto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś używałem pierwszy raz i na 1,5L wody dałem 45 ml piany, dwa filce i spłynęła szybko i jakoś dziwnie leciała ta piana.. w górnej i dolnej części strumienia więcej, a po środku bardzo mało, no i szybko skończyło się ciśnienie.. ledwo drzwi i błotnik zdążyłem zrobić i musiałem tłoczyć od nowa..

Chyba następnym razem będę lał litr wody, tak by więcej weszło tego powietrza i dłużej aplikowała pianownica. Mam rację? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CrisAGC, W marolexie mam filce z glorii, na 2 filcach przy 1,5l wody 90ml piana ok lecz zbyt długo utrzymuje się na aucie (ciężko spływa). Myśle że na 1,5l te 70 ml będzie okej.

Pierwsze słyszę żeby piana utrzymywała się zbyt długo. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś używałem pierwszy raz i na 1,5L wody dałem 45 ml piany, dwa filce i spłynęła szybko i jakoś dziwnie leciała ta piana.. w górnej i dolnej części strumienia więcej, a po środku bardzo mało, no i szybko skończyło się ciśnienie.. ledwo drzwi i błotnik zdążyłem zrobić i musiałem tłoczyć od nowa..

Chyba następnym razem będę lał litr wody, tak by więcej weszło tego powietrza i dłużej aplikowała pianownica. Mam rację? :)

 

 

Masz marolexa? Jak piana leci tylko po bokach dyszy, to filce zapychają ci lance. Musisz dać dodatkowy oring i dobrze by było też sitko, wtedy się nie zatka na 100%. Zajrzyj do tematu viewtopic.php?f=22&t=8293&start=2610

 

Edit: Już widzę, że Epoca, to nie pomogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o mała podpowiedź ile aktywnej piany nalać do pianownicy PA...

Dzisaj pierwsze mycie włąsnym sprzętem, myjka K5 kupiona, pianownica PA takżę...

aktywana piana którą posiadam to Shiny Garage Fruit Snow Foam 2015 Neutral pH ... i pytanie w jakich proporcjach rozrobić do pianownicy PA by nie było mleka tylko piekna piana jak na niektórych filmikach na YT..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież na opakowaniu masz instrukcję jeśli chodzi o rozcieńczenia.. 100ml na litr

THX, myślałem, że są jakieś sprawdzone proporcje, przepraszam że pytam ale dzisiaj pierwszy raz się za to zabieram, bo jedyny dzień wolny od pracy...

A czy jakoś specjalnie trzeba ustawić samą pianownice PA tymi pokrętłami ?

Przepraszam, za banalne pytania ale jestem cienki w tym temacie a im więcej czytam tym mniej wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.