Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo łatwo, zdejmujesz plastikową osłonę dyszy (trzeba wysunąć takie metalowe zabezpieczenie i osłona ładnie schodzi), później rozkręcasz w tym miejscu które było pod osłoną i jest dostęp do sitka. Kilka stron wcześniej chyba były nawet schematy z budową samej pianownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gotowych może lepiej ShiningCar Mr. Foamer 1,65L lub epoce? Chyba że chcesz sobie przerobić Marolexa :o to musi być Twój wybór bo wszystkie swoją rolę spełniają i opninie na temat każdej znajdziesz tutaj

 

A ta piana do czego ma służyć i co od niej oczekujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCK, Piana by była do użytku własnego, to troszkę za dużo bo prawie drugie tyle trzeba dołożyć do Shiny Garage. Fajnie by było żeby była osoba która testowała z których tych pian i miała porównanie na forum niestety nie znalazłem opinii.

O przerobieniu Merolexa myślałem, tylko czy jest sens zabawy z przerabianiem, bo chyba kilka rzeczy trzeba do niego dokupić na allegro i chyba podobna cena by wyszła jak za Kwazara, chyba że ktoś mnie poprawi z tym co piszę. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCK, Piana by była do użytku własnego, to troszkę za dużo bo prawie drugie tyle trzeba dołożyć do Shiny Garage. Fajnie by było żeby była osoba która testowała z których tych pian i miała porównanie na forum niestety nie znalazłem opinii.

O przerobieniu Merolexa myślałem, tylko czy jest sens zabawy z przerabianiem, bo chyba kilka rzeczy trzeba do niego dokupić na allegro i chyba podobna cena by wyszła jak za Kwazara, chyba że ktoś mnie poprawi z tym co piszę. :)

 

 

Mnie marolex 2000 wyszedl 90zł wszystko zamawiałem na alle.. to w jakiej cenie są piany które chcesz kupić bo z tego co ja patrzyłem to w prawie podobnej co SG :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz dobre porównanie. Ja poszukałem wszystkiego na miejscu i razem za marolexa 2l z dyszą dałem 38zł jakoś. Filce miałem z wkładki od butów co gdzieś walały się po domu, potem dokupiłem jeszcze wentyl za dychę taką zakrzywioną i chyba 8 czy 10m wężyka za 20zl. Chwila roboty, a teraz praca jest nieporównywalnie przyjemniejsza i i równie szybka. :song: Doliczając to wszystko i pianę borę od k2 zapłaciłem jeszcze mniej niż Dawid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana z Kwazara będzie słaba, mokra i szybko spłynie.

 

Ja używam Marolexa przerobionego z lancą i zmienioną dyszą z pianą K2 Active Foam. Nie zauważyłem nadmiernego oddziaływania na wosk (Nattys Red, FK1000), można uzyskać całkiem niezłą pianę, dobrze domywa, tylko nie ma fajnego zapachu, ale na pewno nie jest drażniący (zaciągając się z butli, zapachem trochę przypomina farbę do wnętrz :kox: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz dobre porównanie. Ja poszukałem wszystkiego na miejscu i razem za marolexa 2l z dyszą dałem 38zł jakoś. Filce miałem z wkładki od butów co gdzieś walały się po domu, potem dokupiłem jeszcze wentyl za dychę taką zakrzywioną i chyba 8 czy 10m wężyka za 20zl. Chwila roboty, a teraz praca jest nieporównywalnie przyjemniejsza i i równie szybka. :song: Doliczając to wszystko i pianę borę od k2 zapłaciłem jeszcze mniej niż Dawid.

 

 

Zgodzę się z Tobą bo na miejscu wszystko taniej wychodzi, tylko że ja mam dysze od Glorii, filce również od Glorii i mam jeszcze lance 15cm a jakby nie było to takie bajery trochę kosztują. Zrobiłem to głównie na zimowe wypady na bezdotyk bo PA nie ma sobie równych ;) rzuciłem w kąt i leży sobie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCK, Piana by była do użytku własnego, to troszkę za dużo bo prawie drugie tyle trzeba dołożyć do Shiny Garage. Fajnie by było żeby była osoba która testowała z których tych pian i miała porównanie na forum niestety nie znalazłem opinii.

O przerobieniu Merolexa myślałem, tylko czy jest sens zabawy z przerabianiem, bo chyba kilka rzeczy trzeba do niego dokupić na allegro i chyba podobna cena by wyszła jak za Kwazara, chyba że ktoś mnie poprawi z tym co piszę. :)

 

W piątek mam do odebrania myjkę ciśnieniową, a pianownica PA jest już zamówiona, myślę że w sobotę wszystko poskładam i jeśli wszystko będzie ok, to mój Mr. Foamer użyty kilkanaście razy leci na sprzedaż. Mam też baniaczek SG fruit więc z jakiejś 2 litry jestem w stanie odlać. Jakbyś był zainteresowany to pisz ;)

 

http://shiningcar.pl/pl/p/ShiningCar-Mr.-Foamer-1,65L-/1106

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

matraxo, Pimps, Pianownicę wyciągnąłem po 3 miesiącach z piwnicy z gotowym (ale starym) roztworem.

Na 10 litrów wody (z tego co pamiętam) lałem 0,5 litra szamponu (np SG) i 0,5 litra piany aktywnej - bo tak chce, tak mi wygodnie i tak lubię. :)

 

A czy rzadka czy gęsta to już "jak sobie pościelisz tak się wyśpisz". Możesz sobie kombinować z roztworami aż do efektu który Cie zadowoli. :good:

 

Wczoraj był zwariowany dzień ale wkrótce zrobię lepszy filmik.

Kilka osób pytało jak sprawuje się EPOCA 10L i powiem szczerze nie zamienię ją już na mniejszy model. Duży zbiornik, super ciśnienie, wygodny uchwyt - POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Dokladnie. Moja 2l Epoca byla chyba jakas wadliwa bo mialem problem z opryskaniem jednego panelu. Tą robie obficie na bogato caly bok. Bedzie czas i okazja bedzie dokladny filmik.

 

 

--

Sent from Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Mam pytanko, zamówiłem pianownicę ręczną Kwazara 2l. W jakich proporcjach rozcieńczać pianę? :D

 

z taka jaka zaleca producent na etykiecie, ale efekt finalny sam musisz sobie dopasowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.