Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przetestowałem sambo i chyba zostanie ze mną na dłużej. Tygodniowy bród domywa tak samo jak magi, pachnie ładniej, piana jest gęsta nawet przy 1:9 co przy magi+PA+K7 nie było u mnie wykonalne no i cena 17zł za litr

Nie wiem czy usuwa wosk, dzisiaj obskoczyłem swoje i zony auto ale tak wiało że przemarzłem do kości i zapomniałem przyjrzeć się ale kropelkuje dalej wiec chyba ok

Pisze na niej że można jej uzywać jako szampon, więc chyba nie jest jakaś mega silna/żrąca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem dość długo sambo i na prawdę piana :good: domywa super, nie mam porównania do magi ale do VP ADVANCED NEUTRAL SNOW FOAM lub SG fruit i moje szczere zdanie nie warto przepłacać. Piany nie rozcieńczam zawsze leje do pianownicy i reguluję pokrętłem wodę więc nie wiem jakie stężenie wychodzi ale wosku nie podjada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie może jak to jest z tymi pianownicami przy mocnych myjkach... Zakupiłem dziś Karchera HD 9.20 który jest dość mocny bo 200bar 8-) Ale większość pianownicy na allegro ma max 180bar... I teraz nie wiem czy to da radę czy może się uszkodzić, pół biedy jak będzie to pianownica... Ktoś ma Karcher HD 9 lub 10 i ma pianownicę do niego??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysze do myjek NIE dobiera się na podstawie ciśnienia a na podstawie wydajności w L/min(h). Ciśnienie 200 bar dało by radę osiągnąć nawet z najmniejszych myjek ale można by powiedzieć ze myjesz parą. Wątpie aby myjka przerywała na pianownicy bo tam dysz jest dość spora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

menior, gloria czy przerobiony marolex 2000, dają rade i robią fajną piane, poczytaj i pooglądaj filmiki to sam zobaczysz. A czy jako pre-wash, bez piany jako wodnisty płyn moim zdaniem słabo sie nadaje bo za krótko poleży i nie zdąży zadziałać :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

menior,

gloria czy przerobiony marolex 2000, dają rade i robią fajną piane,

poczytaj i pooglądaj filmiki to sam zobaczysz. A czy jako pre-wash, bez

piany jako wodnisty płyn moim zdaniem słabo sie nadaje bo za krótko

poleży i nie zdąży zadziałać :o

Ja ten z EPOCA chce kupic,na filmikach to fajnie wyglada ale czy w rzeczywistosci tak mi wyjdzie :-/

 

[ Dodano: 18 Grudzień 2014, 13:31 ]

menior,

gloria czy przerobiony marolex 2000, dają rade i robią fajną piane,

poczytaj i pooglądaj filmiki to sam zobaczysz. A czy jako pre-wash, bez

piany jako wodnisty płyn moim zdaniem słabo sie nadaje bo za krótko

poleży i nie zdąży zadziałać :o

ja ten z EPOCA chce kupic,na filmikach to fajnie wyglada a w rzeczywistosci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem kupić tą epoce 2l ale jakoś dałem się namówić na marolexa i przerobić go cenowo wyszedł mnie tak jak epoca ponieważ wszystko zamawiałem na necie. Używam tego tylko w zimie i na jakiś wyjazdach żeby ta chemia z myjni nie zjadała mi wosku. Jestem z marolexa bardzo zadowolony bo daje rade i podobno ma największe ciśnienie robocze spośród tych innych i dłużej nim po pracujesz. Jest w cholere opini na forum na temat glori epoci i marolexa i wszystkie są raczej bardzo dobre, tylko teraz Twoja męska decyzja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też chciałem kupić tą epoce 2l ale jakoś dałem się namówić na marolexa i przerobić go cenowo wyszedł mnie tak jak epoca ponieważ wszystko zamawiałem na necie. Używam tego tylko w zimie i na jakiś wyjazdach żeby ta chemia z myjni nie zjadała mi wosku. Jestem z marolexa bardzo zadowolony bo daje rade i podobno ma największe ciśnienie robocze spośród tych innych i dłużej nim po pracujesz. Jest w cholere opini na forum na temat glori epoci i marolexa i wszystkie są raczej bardzo dobre, tylko teraz Twoja męska decyzja ;)
Wlasnie ja podjelem :-] pianownica juz zamowiona,2l epoca i piana aktywna AngelWax.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również już pianuje tyle, ze marolexem :) Mam u siebie dystrybutora, u którego kupiłem marolexa z niebieską dyszą i razem wyszedł mi słabe 40 zł z czego jestem bardzo zadowolony, bo przez internet miałbym sporo drożej, nie licząc jeszcze zakupu piany... :P Mój pierwszy wybór padł na k2 bore. bo gdzieś wyczytałem że jest dobra i teraz fakt mogę z czystym sercem to potwierdzić :) Auto nie myte 3tyg. a caly brud zszedl po prostu, że nie zostało nic! (sprawdzone mikrofibrą) a auto uwalone, że masakra z resztą specjalnie dłuzej je takie przytrzymałem, aby sprawdzić czy piana faktycznie daje radę i mogę powiedzieć, ze wcale sie nie zawiodłem, brud puszcza, aż miło :) Dodam jeszcze, że raczej nie zdejmuje tez wosku, choc teraz tego w 100% nie ejstem w stanie potwierdzic, dlaczego? Dlatego, że na dolnych partiach była tafla, ale po 1,5msc nattysie w tych warunakch nie podjaranego QD nie ma co liczyc, że jeszcze by siedział... Natomiast na masce i szczególnie dachu, gdzie także była grana piana nadal dość fajnie kropelkuje :) Podsumowując: K@ Bora to wd. mnie świetna piana, która na pewno zostanie u mnie na dłużej, a przy cenie 11zl za litr bije chyba wszystko na głowę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.