Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktos testowal piane z K2 w opryskiwaczu ?dosyc tania i mam blisko po nia tylko czg warto?Zaczynam dopiero z opryskwaczo pianownica. Co tak naprawde daje piana nie lepien oplukac woda aktywny szampon nastepnie mycie na 2 wiadra?

 

 

http://allegro.pl/turbo-truck-k2-mocna- ... 68636.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem dziś lancę pianującą PA i przetestowałem z Magifoam, ładnie kładzie piankę, tylko zgubiłem wężyk do butelki i z karchera pożyczyłem za krótki, więc tak pół butelki zużyłem na auto.

Będąc w sklepie widziałem niemiecką lancę Kranzle, sprzedawca mówił, że to jeszcze wyższa półka niż PA. Zamierzam kupić ją do testów, chociaż kosztuje już inne pieniądze, a moja PA trafi niedługo na allegro, pewnie od złotówki, bo trochę obszorowana przy problemach z rozkręcaniem, ale pianę kładzie.

Masz może jakieś zdjęcie lub namiary na tą pianownice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką pianownicę ręczną wybrać? Marolex z przedłużką + zestaw filcy i końcówek, (wersja industry jest w czymś lepsza od zwykłej?) czy Mr Foamer (bliźniak Epoci), na korzyść Marolexa przemawia pojemność robocza 2l vs 1,5l(czy 1,65l?) ma to duże znaczenie przy pianowaniu osobówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos testowal piane z K2 w opryskiwaczu ?dosyc tania i mam blisko po nia tylko czg warto?Zaczynam dopiero z opryskwaczo pianownica. Co tak naprawde daje piana nie lepien oplukac woda aktywny szampon nastepnie mycie na 2 wiadra?

 

http://allegro.pl/turbo-truck-k2-mocna- ... 68636.html

 

W kwestii bardziej opryskiwaczo niż pianownicy :D i pian aktywnych od K2 to testowałem zarówno Dimer`a jak i Deeper`a- choć żadnej różnicy między nimi nie widziałem. Domywanie na bardzo sensownym poziomie (oczywiście w zależności od użytego stężenia).

Używam jej głównie do odszczurzania twardych zawodników i pierwszego mycia po zimie, ale może znaleźć też i inne zastosowanie.

Na mojego Focusa (hatchback) zużyłem niecałe 1.5 l roztworu, przy dwóch podejściach opryskiwaczem, najpierw wstępne i potem po 3-4 minutach poprawka i spłukiwanie.

 

Dobry prewash ułatwia mycie i zmniejsza ryzyko porysowania lakieru. Spłukując na początku samą wodą spłukujesz tylko luźny piasek, a resztą syfu trzesz niestety po lakierze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z pianownicą PA, od pewnego czasu przestała mi robić gęstą piane, wymieniłem "sitko" na nowe, próbowałem różnych pian i niestety leci rzadka piana a środka w pianownicy ubywa bardzo mało.

 

W czym może być problem ? Karcher k5.55

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KeepeR, skoro mówisz ,iż pobiera dużo mniej piany aniżeli wcześniej, obstawiam, iż coś się dzieje z zaworem dozującym.

Jeżeli brałeś PA od PPUH WERA, zadałeś im to pytanie…? :mrgreen:

 

Obstawiam, iż bez demontażu zaworu, odkamienieniu, oczyszczeniu i nasmarowaniu się nie obejdzie… ,lecz to takie gdybanie na odległość…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bgs, tak brałem w PPUH WERA, będę musiał do nich podjechać z tą pianownicą, powinni to zrobić w ramach gwarancji czy raczej odpłatnie ?

 

Nie pisałem do nich wcześniej bo myślałem że rozwiąże problem domowymi sposobami.

 

Pytanie tylko czy mam gdzieś jeszcze dowód zakupu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Keeper czy rozwiazales swoj problem z pianownica.

Kupile PA do karchera K2.91 uzylem 3 razy doslownie, super gesta piana, bylem zadowolony.

Dzisiaj probowalem umyc samochod i lipa leci mleko geste a nie piana rozne ustawienia rozne proporcje 1:5 1:7 1:9 i lipa to samo. Nie wiem co moze byc przyczyna.

PA praktycznie nowa.

 

Pianownica zdjecia

 

Uszkodzona pianownica PA

Link do filmu o ile dobrze udostepnilem :)

 

 

Poradzcie co robic :( mam dosc juz PA zastanawiam sie nad kupnem recznej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby nie to, że słychać odgłos myjki, to gotów jestem pomyśleć, że do węża ogrodowego podłączyłeś :)

Jeśli myjka sprawna jest to pozostaje rozebrać PA i przeczyścić.

 

Wczoraj myłem swoją nową ST-73 i poleciało z magifoam mleko, może dałem za ciepłą wodę proporcja była 1:9. Wypryskałem to co było i wlałem na oko piany i wody zimnej - poszło już normalnie.

 

Czasem przyczyną może być brak wężyka w butelce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pimps

 

Opryskiwacz piany nie robi ale dla mnie działa lepiej bo stężenie piany aktywnej jest większe jak w pianownicy. ;)

Ale przez to ze substancja aktywna jest w stanie cieklym, spora jej czesc splywa, a na zabezpieczonym aucie zbiera sie w male struzki gdzie dziala intensywniej.

Skutkow mozna sie domyslac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.