Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że zapewne było już gdzieś wcześniej ale przekopać się przez ten ocean wiedzy na forum nie jest łatwo to też pytam:

 

Jaka sprawdzona i w miarę tania pianownica do karchera k2.21 i jaka musi być jej minimalna pojemność co by starczyło na średniego sedana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając w planach zakup -- zainwestuj w PA, będziesz miał na lata.

Zmieniając urządzenie, dokupisz tylko odpowiedni adaptor i używasz dalej.

 

Widowiskowego efektu piany raczej nie uzyskach przy użyciu K2’ki -- lecz „swoje” będzie robić.

 

0,6 l zależnie od skrupulatności podczas nakładania piany może być ilością niewystarczającą na jednokrotne pianowanie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor
0,6 l zależnie od skrupulatności podczas nakładania piany może być ilością niewystarczającą na jednokrotne pianowanie auta.

wystarczy mam taką pianownicę ale niestety uległa uszkodzeniu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0,6 l zależnie od skrupulatności podczas nakładania piany może być ilością niewystarczającą na jednokrotne pianowanie auta.

wystarczy mam taką pianownicę ale niestety uległa uszkodzeniu :/

To już kwestia indywidualnego podejścia do auta… :mrgreen:

 

Miałem wieeele lat temu pierwszy wypust 0,3 l (żółta) Karcher’a… -- mało pozytywnie wspominam…

Po przesiadce na PA -- inna liga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepytałem dealerów karchera (aż trzech) i twierdzą że K2.21 poradzi sobie z ori pianownicą choć ekstra śmietany nie mam co się spodziewać. Co do pojemności 0,6L to zgodnie twierdzą że jak się nauczę obsługiwać i korzystać z niej to ta pojemność i na dwa małe auta wystarczy. :shock: ? :shock::)

Prawda czy fałsz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zachowuje VP NSF w niskich temperaturach?

Kupiłem bankę 5l odstawiłem do piwnicy, dzisiaj patrze a piana jest galaretowata i straciła przeźroczystość, jest biała. W piwnicy temp około 5-8 stopni C, na pewno temp. nie spadła poniżej zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie. Moja pianownica PA do karchera 7.800 zasadniczo spisywala sie bardzo dobrze, poza kilkoma wybrykami kiedy nie pianowala a leciala z niej woda :zly:

Nie mam pojecia czym to bylo spowodowane, przechodzilo jej. Ostatnio podobny przypadek *bylo cieplo kilkanascie stopni, sprawdzona piana i mieszanka jak zwykle. Nie przeszlo jej. Pianownica zostala rozebrana, oczyszczona i zlozona - nie pomoglo. Jakies sugetie?

Czy Wam tez sie czasem cos takiego przytrafia czy to domena mojej "uszkodzonej" pianownicy?

Da sie to jakos naprawic?

Jesli kupowac to jakis sprawdzony sprzedawca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Griffe, wymień to stalowe sitko w środku :P wczoraj to przechodziłem ;) ledwo leciała woda + puszczało bokiem przez dziurki które są pod czarnym pokrętłem od strumienia.

 

EDIT: albo weź sitko/filterek obróć w przeciwnym kierunku, może się odetka ;) trzeba próbować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można kupić piasnownicę polecanej tutaj firmy PA? Szukałem na allegro, ale brak takiej, albo nie potrafię jej znaleźć. Drugie pytanie to jaką dobrą pianę polecanie co tej pianownicy, tak aby całość pasowała do Karcher HDS 550 Eco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd. Rzeczywiście przewinęły mi się te aukcje gdzieś. W takim razie pianownice już wybrałem, bo chyba nie ma nic lepszego w tym budżecie. Pozostaje mi do wybrania jakaś dobra piana. Potrzebują ja do mycia domowych osobówek, na pierwszy etap aby usunąć większe zabrudzenia przed dalszym ręcznym myciem. Brać Shiny Garage Perfect Active Foam czy polecacie coś lepszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.