Skocz do zawartości

Pianownica i aktywna piana


Łukasz

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam pianownicy [dobrej :) ] do nilfiska, ma ktoś jakiś sklep :roll: i powiedzcie mi czy snowfoam jest bezpieczna dla polerowanego alu ?

 

Polecam pianownice PA na Alledrogo od P.P.U.H. WERA. Wystarczy, że pomierzysz adapter w swojej lancy i wybierzesz odpowiedni. Do mojego Nilfiska ALTO Poseidon 4 pasuje adapter A(zdjęcie poniżej). Co do Snowfoama, jest to naprawdę delikatna piana jeżeli stosuje się ją w odpowiednich stężeniach, czasami mam wrażenie, że nawet w 1:5 nie rusza owadów i chyba przerzucę się na AngelWaxa...

 

adaptory_wymiary_zps81aa11f9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam pianownicy [dobrej :) ] do nilfiska, ma ktoś jakiś sklep :roll: i powiedzcie mi czy snowfoam jest bezpieczna dla polerowanego alu ?

 

Polecam pianownice PA na Alledrogo od P.P.U.H. WERA. Wystarczy, że pomierzysz adapter w swojej lancy i wybierzesz odpowiedni. Do mojego Nilfiska ALTO Poseidon 4 pasuje adapter A(zdjęcie poniżej). Co do Snowfoama, jest to naprawdę delikatna piana jeżeli stosuje się ją w odpowiednich stężeniach, czasami mam wrażenie, że nawet w 1:5 nie rusza owadów i chyba przerzucę się na AngelWaxa...

 

adaptory_wymiary_zps81aa11f9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie, bo pianownica PA do karchera jest jako element dodatkowy. Czy oryginalna dysza wg producenta przeznaczona do piany aktywnej może ku temu posłużyć?? Bo nie wiem czy opłaca się wydawać kase jeśli dołączona dysza się nada.

 

Gdyby jednak tak nie było, czy ręczna pianownica Gloria fm10 w połączeniu z lancią daje rade?? Wiem, że trzeba się napompować, ale jakoś do mnie przemawia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wszystkiego można się dowiedzieć czytając tylko pobieżnie odpowiednie wątki :) Serio.

 

-ta dołączona do Karchera się nie nada, nie warto nawet próbować

-PA robi robotę (zobacz sobie jakieś filmy na YT)

-Gloria też daje fajną pianę z tym, że niektórzy narzekają na jej delikatne części i jakieś tam usterki (nie mam jej, więc dokładnie się nie wczytywałem)

-Trzecia opcja kupić opryskiwacz Marolexa (ok. 35zł) i komplet dysza+filce+metalowe sitka na allegro (15zł +5zł przesyłka) i przy odrobinie chęci mieć bardzo tanią pianownicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się mojej PA popierdzieliło :/ Jak ją podłącze to chwilę robi ładną pianę, a za chwilę leje samą wodę i nie ciągnie płynu. Oglądałem butelkę na płyn jest pęknięta na gwincie, myślałem że to przez to więc podmieniłem na drugą ale też nie jest dobrze. Czasami odkręcę butelkę i przykręcę i znowu chwilę dobrze i znowu źle. Macie może jakieś pomysły co z nią się stało? Czy to sitko? Gotowało się w occie dość długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romekkk, niemal jestem pewny że u mnie te problemy nie występują. Stało się to jakoś 2 miesiące temu i od tamtej pory sprawdzałem kilka razy i było to samo, to nie możliwe że mam cały czas niskie ciśnienie wody w sieci. A myjka też nie zapowietrzona, za każdym razem spuszczam wodę aż powietrze ucieknie i dzieje się tak od razu po podłączeniu myjki jak i przez odłączeniem to raczej też nie problem z zapowietrzeniem bo nie strzela mi powietrzem. :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś sie dzieje z moja pianownicą PA. Jak ja założe na lance to karcher chodzi z 5 sekund i przerywa znowu się włącza na 5 sekund i przerywa. Taki "kaszel" trwa cały czas. Sprawdzałem na innym karcherze i dzieje się tak samo czyli to ewidentnie wina pianownicy. Ktoś kojarzy co dokładnie może powodować takie objawy? Gdzieś widziałem kiedyś filmik jak rozebrać PA, ale nie mogę go odnaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to wina ani prądu ani wody! Sprawdzałem na 2 róznych urzadzeniach w różnych miejscach. Poza tym do tej pory nigdy nie miałem problemu i nic się w instalacji wodnej ani elektrycznej nie zmieniło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

bienek, :dontknow:

swego czasu miałem takie same objawy i zgłębiłem ten temat na forum dogłębnie. U każdego był to problem z wodą lub prądem. Uszkodzona lanca pianująca nigdy nie dawała takich objawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że zrobił się gdzieś w dyszy jakiś niewielki osad i to może powodować wyłączanie karchera... Musze ją rozebrać i sprawdzić, do tej pory było elegancko.

Zawsze musi się coś spierniczyć :/ Jeszcze dla pewności pożycze od sasiada jego PA i sprawdze dla pewności że z pradem i woda wszystko ok, ale u kumpla na jego zestawie moja PA dawała takie same objawy jak u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.