Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem po taniości niewidzialną wycieraczkę Turtle Wax ClearVue. W życiu czegoś takiego nie używałem, więc nie mam porównania - w szczególności do produktów z wyższej półki.

 

Szyby umyte, dwie warstwy preparatu nałożone, szyby spłukane butelką wody. Efekt - spływa jak, za przeproszeniem, po kaczce. Znaczy, dobrze jest.

 

Wyjazd do miasta i troszeczkę w trasę... słabo. W mieście przy niedużych prędkościach szyba pokrywa się malutkimi kropelkami, które przemieszczają się po szybie, zostawiając drobne ślady. Jakby setka miniaturowych ślimaków wędrowała po szkle. Przy wyższych prędkościach ślady się wydłużają, ale woda zasadniczo spływa.

 

Ogólnie jestem średnio zadowolony. Następnym razem wypróbuję coś droższego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Środek nakładałem na przednia szybę jakoś na początku stycznia, ale od 3 tyg już nie widzę działania,

szybę wyczyściłem ze 5-6 razy zwykłym środkiem do cztszczenia szyb, czyli aż papierowy

ręcznik nie był w żaden sposób brudny, później dwa razy zaaplikowałem środek i to na tyle,

jeśli po wyschnięciu pojawi się lekka mgiełka na szybie po prostu trzeba przetrzeć MF i jest git.

 

Podczas deszczu praktycznie nie używałem wycieraczek, nawet powiem że lekka mgiełka na

szybie ucieka jak trzeba, smużenie bardzo ale to bardzo nikłe podczas pracy wycieraczek,

w nocy możesz mieć mokrą całkowicie szybę a nadjeżdżające auta i tak nie będą Cię

oślepiały światłami, po prostu nie widać wody na szybie. Ja do tego kupowałem jeszcze anty parę bo w komplecie była za 10 E.

 

A i dodam jeszcze że krople nie pozostawiają śladów gdy "uciekają" z szyby.

 

Ogólnie według mnie środek godny polecenia :good:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem nałożoną niewidzialną nano wycieraczkę firmy 'moje auto' (chyba), z rozpędu wytarłem szyby mikrofibrą nasączoną PB QD+, takie smugi się zrobiły że nie dało się niczym spolerować, szyby jakby tłuste były, także nie polecam łączenia tych specyfików :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

... zazwyczaj stosuje Rain X i jestem bardzo zadowolony . Aby efekt twal i trwal to polecam NANO GLAS niewidzialna wycieraczka firmy Hartim car care, na przedniej szybie wytszymuje w moim przypadku juz 6 miesiecy i jest tani jakies 47 zl Polecam ! Sprawdzone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolistymi ruchami aplikowac na szybe , pozoztawic na 15 minut ,po tym czasie nano powloka wejdzie w reakcje z szyba , wypolerowac najpierw wilgotna scierka i na koniec sucha.Gotowe:) nawet 20 000 kilometrow po jednej aplikacji .Buteleczka o pojemnosci 33 ml wystarcza na jedna szybe przednia i dwie boczne, moze nie wielie , ale jak dziala !

p.s. szyba jest krystalicznie czysta i nie zauwazylem zlej pracy wycieraczek, polecam bo warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze mam pytanko - chce zastosowac owa niewidzilna wycieraczke ale tylko na szyby boczne oraz tylna (hedback) - czy te preparaty zapobiegaja w jakis sposob brudzeniu sie szyb ? szczegolnie chodzi mi o brud z deszczy ktory wysycha na szybie i pozostaja takie brudne krople a takze brudzenie sie tylniej szyby podczas jazdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Dystrybutor

Marcin, zasada działania takich preparatów (hydrofobowych) sprowadza się do wytwarzania tak dużego napięcia powierzchniowego, że ciecz pod wpływem własnego ciężaru łatwiej sama spływa. Jeśli jednak kropla wody z kurzem (która zostawia po wyschnięciu ślad) będzie na zbyt poziomej powierzchni lub będzie zbyt mała, to po wyschnięciu pozostanie brud.

 

Podczas jazdy póki szyba jest mokra, to łatwiej ją spłukać bo brud dopiero po wyschnięciu zacznie przylegać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

również poszukuję takiego specyfiku, aby na deszczu woda kropelkowała i sama spływała (głównie tylna szyba; mam hatchback'a i zawsze po deszczu cały tył jest zapaskudzony) .. Z tego co widzę, to muszę szukać owej "niewidzialnej wycieraczki". Z niższej półki cenowej znalzłem coś takiego firmy Unique. Miał ktoś z Was do czynienia z tym produktem?

Wcześniej ktoś pisał, że NXT Megs'a też pełni podobną funkcję, choć nie jest produktem typu "niewidziala wycieraczka".. trochę tylko ta cena :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge dodac ze sa firmy ktore aplikuja niewidzialna wycieraczke na stało .Co prawda namiaru niemam , ale rzecz przydatna tak jak widzialem takie szyby i jak sie zachowuja takie powloki .Rewelacja :good: .Ciekawostka: marka Lexus ma takie powloki na szybach bocznych na stalo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i czytam i sam nie wiem, którą "niewidzialną wycieraczkę" kupić.. ale skłaniam się pomału w stronę TENZI (chociaż trudno dostępna) lub Daerg Chimica (ew. Autoland).

 

Jeszcze zapytam:

Parę tygodni temu na przednią i przednie boczne szyby nałożyłem "niewidzialną wycieraczkę" AUTO SIM

Mógłby ktoś napisać, gdzie to kupić, bo coś nie mogę znaleźć tego w sieci..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczne najmniej.. najbardziej zależy mi na tym efekcie na szybie przedniej i tylnej.

 

PS. Istotna kwestia.. ja mam naprawianą przednią szybę.. kiedyś ktoś strzelił kamieniem spod kół i zrobił się mały odprysk. Defekt naprawiałem w firmie, która "ceruje" tego typu usterki wpuszczając coś w środek pęknięcia, co skleja i wzmacnia miejsce ubytku. Czy na coś takiego można nałożyć w ogóle preparat typu "niewidzialna wycieraczka"?

I jeszcze jedno.. gdzieś wyczytałem, że po nałożeniu takiego specyfiku, gdy zrobi się np. odprysk na szybie (np. kamyk spod kół), to można zapomnieć o klejeniu.. chciałbym się upewnić czy rzeczywiście coś w tym jest?

 

Ehh, sam już nie wiem.. a może AG CGP lub Meg's NXT, który podobno również działa jak niewidzialna wycieraczka..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zapytam:

Parę tygodni temu na przednią i przednie boczne szyby nałożyłem "niewidzialną wycieraczkę" AUTO SIM

Mógłby ktoś napisać, gdzie to kupić, bo coś nie mogę znaleźć tego w sieci..?

Tam gdzie ja kupiłem już tego nie ma. Właściwie to zniknęło zaraz po tym jak kupiłem, chyba zakosiłem ostatnią sztukę :D

 

Boczne najmniej.. najbardziej zależy mi na tym efekcie na szybie przedniej i tylnej.

U mnie na przedniej i bocznych działa elegancko jednak na tylnej :thumbdown: ... drugi raz na tylną nie będę nakładał bo nie zarejestrowałem oczekiwanego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.