Skocz do zawartości

Jaki preparat hydrofobowy - NW, niewidzialna wycieraczka


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

G1 nie wymaga specjalnego traktowania, ja mam od ponad pół roku i trzyma idealnie. Jedynie trochę osłabł z przodu tam gdzie pracują wycieraczki, ale to skutek używania zużytych piór. Kropelkowanie też się nie zmieniło od dnia nałożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hubert, chcesz powiedzieć, że piękne równe krople grochu turlające się po przedniej szybie utrzymują się do tej pory?!

A jak myjesz/czyścisz szyby?

tak, utrzymują się a szybę myję czym popadnie nawet aktywną pianą.

Takie rzeczy tylko w Erze :D

Nie ma już Ery :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresował mnie ten G1.

Widzę, ze sprzedawany jest w buteleczkach po 15ml i 100ml.

Na ile aplikacji lub aut przewidziana jest buteleczka 15ml,

jeśli aplikowalibysmy produkt tylko na przednią szybę?

 

15ml starczy na 2 warstwy na szybę czołową jednego auta, czy da się "zrobić" wiecej aut?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymałość G1 to 2lata lub >40tys km.
Mike, wytrzymał Ci 2 lata na aucie? Czy ktoś inny wykonał taki test? Ile Gtechniq jest na rynku? Jak myć/konserwować to po nałożeniu?

Jak możesz to udowodnić/udokumentować?

 

Udowadnianie z mojej strony mogło by zostać potraktowane mało obiektywnie. Wax-master, Evo dzięki za odpowiedź. Gtechniq jest na rynku od 6lat. Więcej testów możesz znaleźć na zagranicznych forach np. detailingworld.co.uk lub youtube.

 

Wracając do mojego auta, z opowieści nowego właściciela preparat cały czas powoduje „ te kropelki same uciekają do góry” (1,5 roku). Po nałożeniu, szyby myjesz normalnie, nie czego nie trzeba konserwować.

 

Rozumiem Twój smutek, kiedy po miesiącu nie było śladu po „niewidzialnej wycieraczce”. Stąd może pochodzi ich nazwa ;-) Nie zapominajmy, że w auto kosmetyce, jak wszędzie, są różne klasy produktów które też różnie kosztują i oferują inny performance.

 

[ Dodano: 21 Czerwiec 2011, 10:11 ]

Zainteresował mnie ten G1.

Widzę, ze sprzedawany jest w buteleczkach po 15ml i 100ml.

Na ile aplikacji lub aut przewidziana jest buteleczka 15ml,

jeśli aplikowalibysmy produkt tylko na przednią szybę?

 

15ml starczy na 2 warstwy na szybę czołową jednego auta, czy da się "zrobić" wiecej aut?

 

15ml wystarczy na pokrycie przedniej szyby (3warstwy) i całej reszty (1 warstwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge zaproponowac nasz srodek ktory wytrzyma dluzej i wyjdzie taniej
Rafał, do którego środka odnosi się Twoja wypowiedź? Jaką trwałość masz na myśli?

 

Bardzo chciałbym aby były takie środki, ale po prostu naprawdę ciężko uwierzyć w to co piszecie! :(;)

Ja stosowałem 2 niewidzialne wycieraczki do tej pory i K2 Visio Plus i DG Rain Repel i wytrzymałość obu do miesiąca normalnej eksploatacji i myciu/czyszczeniu.

 

Mowie o premium vision w porownaniu do tego co pisze Aquapel. 30ml starczy na 30m2 szkla samochodowego, na przednia szybe na 15m2 bo aplikujemy 2 razy. Wytrzymalosc do 2 lat badz 30kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wypowiedzi...może w przyszłym roku przetestuję...bo i opinii będzie coraz więcej;-)

Cieszy opinia stosowaczy Wax-master i Evo!

Udowadnianie z mojej strony mogło by zostać potraktowane mało obiektywnie.
Guzik prawda;-), jeśli stosowałeś preparat i faktycznie działa to możesz się tym podzielić...nie mylmy nachalnej reklamy z prezentacją/opisem działania/recenzją/szczerą opinią o produktach:-)

 

Wybór pomiędzy Gtechniq G1 vs 4nano Automotive Premium Vision, za pierwszym przemawia znana firma i dłuższy staż na rynku, za drugim cena;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie znalazłem żadnego środka G4

pewnie niedługo pojawi się w ofercie PL

http://gtechniq.com/shop/3s-for-cars/po ... no-polish/

 

Pojawi się niedługo.

 

Do G1 dołączony jest G2 którym usuniesz pozostałości po wyschniętym G1, dzięki temu nie powstają smugi itp. Płyn do szyb również usunie pozostałości, ale może się zdążyć, że zostaną usunięte nie do końca związane z szybą cząsteczki G1. Pojemność G2 jest taka ze nie będziesz miał potrzeby używania zamienników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
ja bedę teraz testował Duragloss Rain Repel #751 :)

yacek _b masz juz jakies wrazenia ktorymi mozesz sie podzielic?

 

 

 

z topicu o kropelkowaniu pozwolilem sobie przeniesc:

Na szybach Glass Science Rain Clear Windshield Repellant Gel

Marco mozesz napisac cos wiecej o tym zelu (trudnosc aplikacji, wydajnosc, skutecznosc, satysfakcja)?

 

 

 

BTW dzis bylem u 'szybiarza' uzupelnic ubytek w czolowce i wdalem sie z nim w rozmowe o 'niewidzialnych',

czlowiek rekomendowal specyfik 'Aquacontrol', uzywany podobno przez Volvo i Jaguara na szybach

pojazdow wypuszczanych z tasmy

wrzucilem haslo do wyszukiwarki... strona na ktorej rowniez jest film jak wyglada kit i jak dziala preparat:

http://www.autover.pl/pl_pl/content/216 ... ntrol.html

 

wspomniany 'szybiarz' winszuje sobie za 1 aplikacje 60-80zl ale moze ktorys z partnerow forum zainteresuje sie tematem?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo nie znalazłem żadnego środka G4

pewnie niedługo pojawi się w ofercie PL

http://gtechniq.com/shop/3s-for-cars/po ... no-polish/

 

Pojawi się niedługo.

 

Do G1 dołączony jest G2 którym usuniesz pozostałości po wyschniętym G1, dzięki temu nie powstają smugi itp. Płyn do szyb również usunie pozostałości, ale może się zdążyć, że zostaną usunięte nie do końca związane z szybą cząsteczki G1. Pojemność G2 jest taka ze nie będziesz miał potrzeby używania zamienników.

 

G2 to nic innego jak izopropanol...

 

po nalozeniu G1 radze zakupic nowe wycieraczki. Preparat ten nie zastepuje wycieraczek w jezdzie miejskiej a warstwa G1 na szybie utrudnia poslizg wycieraczki.

 

Do jazdy miejskiej duzo lepszym lecz mniej wytrzymalym produktem jest G3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bedę teraz testował Duragloss Rain Repel #751 :)

yacek _b masz juz jakies wrazenia ktorymi mozesz sie podzielic?

 

 

 

 

 

 

 

 

na pewno jest to słabszy ( trwałość ) od stosowanego przeze mnie zestawu Car-lack 68 - Glass Sealing Kit , no ale nie takie jego jest zadanie , kropelki zaczynają " płynąć " po szybie od 70 km/h , dobry na boczne szyby .

Na myjni koleś co mi karczerem płukał autko to zauważył , że coś mam na szybach .

Posiada właściwości czyszczące , jednak trochę mniejsze niż tradycyjny płyn do szyb , dlatego wcześniej lecę szyby normalnym płynem , a potem Rain Repel-em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po dłuugich testach wypowiem się o niewidzialne wycieraczce Unique.

Świeżo po nałożeniu działa doskonale na przedniej szybie (od 50-60km/h0 no i z czasem spada. skuteczność. Cena śmieszna, aplikacja prosta więc na przednią szybę można spokojnie raz na miesiąc/dwa sobie nakładać.

 

Ale dopiero na szybach bocznych i tylnych jest magia!

Szyby boczne potraktowane były ponad rok temu, i nadal mają się doskonale!! Woda spływa po nich idealnie, bardzo ąłtwo się je czyści, cud malina. Na tylnej szybie równeiż jakiś rok temu zaaplikowałem unique tylko na pół szyby, do dzisiaj widać na sporą różnicę (łatwiej umyć, po deszczu woda szybciej znika, kropelki).

 

Podsumowując jak za 16pln to chyba nic lepszego nie ma;p Plan na przyszłość jest taki, by na front dać sobie G1 a na reszte unique.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chyba dobrze oczyściłem szyby przed G1? (niestety nie miałem G4)

 

Megs Glass Cleaner>Glinka BH>SSR2.5>SV CF>IPA 1:1>G1

 

Chciało by się, żeby z godzinke popadało, ale na złość jak tydzień temu chciałem taką pogode to jest odwrotnie :P:evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.