Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

  • Partner forum

W zeszły weekend pracowałem RaceGlaze Pre wax signature series + RG 55 opinie:

- cleaner rzadki , aplikowałem ręcznie

- metoda : rozprowadzenie aplikatorem lekkie wypolerowanie i następnie wypolerowanie mikrofibrą.

- praca na pewno lżejsza niż PB PP.

- efekt: lakier dostał mocnego Wet Look-a , w ogóle to wyglądał jakby był nawoskowany :good:

 

RaceGlaze 55

-aplikacja: aplikator gabkowy

-bardzo lekki w aplikacji i można bez problemu nałożyć cienką warstwę,

-po wyschnięciu na czarnym lakierze w niektórych miejscach ciężko było dostrzec gdzie jest nie wypolerowany wosk stał się bardzo przezroczysty, na jasnym kolorze będzie praktycznie nie widoczny.

-nałożyłem 2 warstwę po upływie 4 godzin, chciałem nałożyć druga ale nie mogłem dłużej czekać więc dlatego taki krótki czas, drugą warstwę kładło się tak samo łatwo ale po wyschnięciu już była bardziej widoczny, jak każdy naturalny zaczął się trochę pocić na drugi dzień rano na słońcu.

-efekt: jak na wosk z wysoką zawartością carnauby: bardzo ładny wet look i mocna głębia.

-trwałość : na razie mija tydzień w tym jedno mycie samą wodą a potem CG Pro detailer, ładne kropelki i super odpychanie wody.

 

Pozdrawiam, może komuś się przyda kto zastanawia się nad tym zestawem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

lakikwap, Jeżeli oceniać cleaner + sample 55 to za tą cenę jest Mega wypas i połączenie butikowe, jeżeli oceniać cleaner + pełne opakowanie 55 to kasa jest poro wyższa i tu nie wiem jak wyjdą w porównaniu podobne cenowo zestawy Zymol lub Swisvax bo moim zdaniem tylko do nich można porównywać takiej wartości zestaw. Samplerek wosku starczył mi na 2 warstwy i jeszcze zostało na pewno na 1 warstwę a może 2 jak się postaram.

 

Bardzo dobre opinie zbiera zestaw Revitalizing creme + Lusso Oro ale sam jeszcze nie testowałem, test będzie jak znudzi się efekt RG 55 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MetalMagnes - wybacz ze dopiero teraz odpisuje ale czasem gubie sie w tym gdzie cos pisalem i zapominam o temacie :) Nie wiem co masz na mysli piszac "jak sie pracuje na zymolu". Nakladam go na pad doslownie sladowe ilosci zeby np przeleciec drzwi. Wypracowuje sie naprawde fajnie, efekt jest widoczny nawet dla kogos kto lakier traktuje jako kolor samochodu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre opinie zbiera zestaw Revitalizing creme + Lusso Oro ale sam jeszcze nie testowałem
...a testował ktoś może bo się czaję ;)

 

Bardzo dobry zestaw. Cleanerem pracuje się bardzo dobrze, najlepiej kładzie mi się go mikrofibrowym aplikatorem, mimo że pod koniec pracy trochę się zapycha. Sam wosk natomiast - bajka w ręcznej aplikacji, przy umiarkowanej temperaturze wewnątrz można położyć właściwie niewidoczną dla oka warstwę, "schodzi" bez większych problemów, wg. zasady "mniej przejść - więcej siły" miękką mikrofibrą. Połysk i kropelki rewelacja, trochę poleży to będę mógł powiedzieć coś więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja również miałem przyjemność przetestować połączenie clenera i wosku firmy lusso. Tak jak pisał MusicMan oba produkty są bardzo przyjemne w pracy, a efekt świetny! Wosk jest twardy, dzięki temu można położyć naprawdę cienką warstwę.

Dodam że REVITALIZING CREME należy do grupy clenerów "olejkowych". Zgodnie z zaleceniem producenta nałożyłem go polerką orbitalną na niebieskim padzie 3m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób nakładać PB Professional Polish, a dokładniej jaką ilość? Czy kilka kropel i wypracować do skrzypienia, czy nieco więcej i przetrzeć mikrofibrą pozostałości, a może jeszcze inaczej. Jutro się za niego zabieram i byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki odnoście jego nakładania. Auto będzie po glinkowaniu, a po PB PP, będzie Megs #16. :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qbarteq, hymm ja dokładnie kilka kropel (może troche więcej) wsmarowywałem chwile ale wcale niedługo, bardziej nakładałem. Po nałożeniu na całe autko pucowałem MF do skrzypienia.

Aha wiesz mi poszły 2 aplikatory z mf, jeden na samym końcu sie już zapchał i kiepsko nakładał, tak samo jak mf do polerowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Partner forum

qbarteq, Tak jak napisał lakikwap, tym cleaner-em najlepiej się pracuje jak aplikujesz jego bardziej jak wosk (tylko bez czekania aż wyschnie) niż jak pastę polerską czyli lekkie wtarcie cienkiej warstwy w lakier i od razu spolerowanie mikrofibrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jeszcze takie pytanie, może troszkę OT:

kupiłem PB white diamond i na opakowaniu jest napisane, ze zawiera cleanery i fillery. Czy mogę rozumieć to, że nie ma konieczności użycia cleanera przed jego użyciem, czy lepiej jednak użyć?? nie chodzi o dodatkowe koszty, ale o efekt końcowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam glinkę megs'a (biała), ostatnia rozpadła się po drugim użyciu (chyba moczenie w ciepłej wodzie nie wyszło jaj najlepiej), ale bardzo fajnie się nią pracuje, więc zakupiłem jeszcze raz-niecałe 50pln. mam kilka rysek do usunięcia, będę używał Scratch X i właśnie dla tego myślałem o cleanerze, mam w zestawie jeszcze DC1, ale jeśli ten PB WD spełni też rolę cleanera, to nie ma sensu. Na to nałożę R222. Jestem ciekawy efektu :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jeszcze takie pytanie, może troszkę OT:

kupiłem PB white diamond i na opakowaniu jest napisane, ze zawiera cleanery i fillery. Czy mogę rozumieć to, że nie ma konieczności użycia cleanera przed jego użyciem, czy lepiej jednak użyć?? nie chodzi o dodatkowe koszty, ale o efekt końcowy

jeśli masz czas i chęć to użyj cleanera ściernego, lecz nie jest to koniecznością , jakaś tam poprawa o kilka % powinna być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.