Skocz do zawartości

Meguiar's Ultimate Compound


Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie,nie mam maszyny do polerowania ale w pon oddaje samochod do malowania maski i zderzaka i koles robi tez polerke tylko mowi ze farecla a chcialbym mu uc podrzucic i zeby zrobił uc? to dobry pomysl? i poznije bym przyjechal polozyl cleaner sam i wosk,co sadzicie o tym?

Zawsze to mniejsze spustoszenie,ew.lepsze wyprowadzenie spustoszenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn co miales na mysli? koledze robil polerke(farecla) i fajnie to wygladalo lecz ja chce UC(lepszy) + cleanerem pozniej i wosk,zda egzamin?

Nie ma pojęcia lepsza pasta.

Farecla jest gruboziarnista i robi spustoszenie,które trzeba wyprowadzić,no i trochę syf wkoło :mrgreen:

UC jest ok,ale nie jest tak mocną pastą,więc jak farecla,dlatego może strzelić 2 etapy :-];)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Z tego co tu piszą to lakier należy do twardych. Przy ręcznej robocie krzywdy mu nie zrobisz.

A czy jest sens? UC ładnie usunie oksydacje z lakieru, odświeży go. Nie wiem w jakim stanie masz lakier, ale jeżeli jest zapuszczony, to będzie widać różnice, więc jest sens.

Jak masz UC na stanie, to nie zaszkodzi zrobić próbę np na zderzaku z tyłu. A jak nie masz i zastanawiasz się czy warto kupić to pooglądaj relacje w dziale PSB i wnioski wyciągnij sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sami wiecie ze reczna praca przy aucie i na koncu efekt jaki by nie był i tak jest super zadowalający... ;) i satysfakcjonujacy. Koniec konców Meguiars UC jest słabszy, mniejj agresywny od Foam cut Compound ? i da mi lepszy efekt przy polerowaniu recznym na lakierze od passata b5 ? Rysy pokazane na tych fotkach zdołam usunąć poprzez polerowanie reczne? kondycja lakieru myśle ze nie jest najgorsza co o tym sądzicie?

WP_000209.jpg.872c36d79cdf66348bd612a69429a75d.jpg

WP_000211.jpg.10f9df5d675036d99e39f21c44221e2b.jpg

WP_000212.jpg.093153637b4917f6e1fe51836bf7c44f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie tez czeka delikatna poprawa kondycji lakieru przed black hole i Coli 476 - chce to zrobic wyłacznie recznie, na poczatek glinka -tylko co do lakieru zeby nie narobic szkod, holi oraz swirli..

zastanawiałem sie nad Megsem UC i poorboy's ssr2..

kolor to Ming blue pearl effect -LZ5L -audi a6 c5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Glinka -tylko co co lakieru zeby nie narobic szkod holi oraz swirli..

 

Nie wiem jaki lakier, ale jesli tak miekki jak czarny, to jest duza szansa, ze nawet dosc miekka glinka narobisz balaganu :P

 

Daruj sobie UC i SSR2 i lec po prostu BH i woska oraz zbieraj na maszyne i rob korekte :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to taki granat, w sloncu wchodzi we fiolet ;]

ming blue pearl effect -lz5l -audi a6 c5

chciałbym poprostu zebrac utleniona warstwe lakieru, lekko nablyszczyc powierzchnie i usunac mikro ryski -mysle ze powinienem uzyc jakiegos srodka lekkosciernego przed BH i Coli..

dla przykladu:

side1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czytam i czytam i czytam temat ponieważ drażnią mnie już lekkie swirle powstale po moim nieumyślnym myciu szczotką :wallbash:

 

Posiadam Ibiza 6L kolor szary/grafitowy

 

 

nie posiadam maszyny do polerki mechanicznej, ale myślę, że z czasem i do tego dojdzie ze przez moje dobre oko będzie wykonana dobra polerka tymczasem musze zrobić to ręzcznie i tutaj mam pytanie badz ocenienie moich planów

 

Umyte wyglingowane auto po tym "polerka" UC na średnim bądz twardym padzie po tym zabiegu cleaner i jakiś wosk

 

Myślicie, że da to w miare zadowalający efekt? No i czy UC wkońcu maskuje czy też coś tam poleruje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica będzie na pewno widoczna, a jak bardzo to zależy od tego jak się przyłożysz. W dziale Pokaż swój blask jest kilka relacji z ręcznej korekty np. Punto lub Lexus ( znalezione na szybko ), więc możesz się przyjrzeć.

Prawdopodobnie lakier w Seacie należy do twardych jak w VW, więc praca może być ciężka :D

Sam będę wiosną ręcznie walczył z lakierem za pomocą UC :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.