Skocz do zawartości

Lustrzanka


AreK

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, mam okazję kupic w śmiesznych pieniądzach (220e) jak na ten zestaw nikon d3300 + 18-55 + torba + karta 16gb. Wszystko nowe nie otwierane jeszcze.

Przeczytałem cały temat i nic na temat d3300 nie było.

Czy to dobry wybór na początek? Gdzie znajdę jakieś ciekawe poradniki jak rozpocząć przygodę z tym wszystkim? Nie chce zaczynać od trybu auto tylko próbować i uczyć się na błędach.

Co jeszcze będzie mi potrzebne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haks - bardzo fajnie to wytłumaczyłeś i chwała ci za to.

 

Spoko, polecam się ;)

 

 

Ale czy widziałeś kiedykolwiek osobę fotografującą reporterkę ze statywem?

 

No pewnie, że nie widziałem. Ten statyw mógłby się co najwyżej przydać do powieszenia marynarki fotografa ;)

 

 

 

haksA i jeszcze pytanie - po co w takim razie w szkłach profesjonalnych stabilizacja jeżeli to wszystko psu na budę?

Mniej więcej po to, co kontrola trakcji w nowej M4. Jedni uważają, że jest potrzebna. A drudzy wręcz odwrotnie, że wyłącznie psu na budę ;)

 

Tak to mniej więcej jest z działami marketingu w dużych korporacjach. Musi być ruch w interesie i co chwile coś się wymyśla, dokłada etc. Żeby fotograf nie kupił sześć słoików i jechał na nich przez całe życie :)

 

---

 

 

Dunga - polecam zacząć od dobrej książki. Jak choć jedną przeczytasz, to będziesz wiedział jaki obiektyw i jaką matrycę potrzebujesz. Jeśli chcesz, mogę Ci coś wypożyczyć (zapraszam na priv).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako początkującemu żebyś się nie zraził nadmiarem informacji polecam Serię książek Briana Petersena "..... Bez Tajemnic"

Każda poświęcona odrębnemu ważnemu zagadnieniu. Pierwsza jest ogólna a potem oddzielnie ekspozycja, przeslona, czas naświetlania, portrety, lampa błyskowa.

Super do czytania i mnóstwo do oglądania. Super językiem napisana.

Po pierwszej części nigdy nie zechcesz juz używać trybów automatycznych :)

 

Dodane po 8 sekundach:

Jako początkującemu żebyś się nie zraził nadmiarem informacji polecam Serię książek Briana Petersena "..... Bez Tajemnic"

Każda poświęcona odrębnemu ważnemu zagadnieniu. Pierwsza jest ogólna a potem oddzielnie ekspozycja, przeslona, czas naświetlania, portrety, lampa błyskowa.

Super do czytania i mnóstwo do oglądania. Super językiem napisana.

Po pierwszej części nigdy nie zechcesz juz używać trybów automatycznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako początkującemu żebyś się nie zraził nadmiarem informacji polecam Serię książek Briana Petersena "..... Bez Tajemnic"

Każda poświęcona odrębnemu ważnemu zagadnieniu. Pierwsza jest ogólna a potem oddzielnie ekspozycja, przeslona, czas naświetlania, portrety, lampa błyskowa.

Super do czytania i mnóstwo do oglądania. Super językiem napisana.

Po pierwszej części nigdy nie zechcesz juz używać trybów automatycznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Czy możecie podać jakiś portal/stronę, na których dobrze, w miarę przejrzyście jest opisana tematyka związana ze sprzetem foto - w szczególności o lustrzankach, formatach matryc, systemach itp.

 

Sporo fotografowałem jeszcze w czasach lustrzanek analogowych, potem zatrzymałem się na etapie średniego kompaktu. Zamierzam sprawić sobie jakąś lustrzankę i chciałbym odświeżyć swoją wiedzę nt. sprzętu, a uzmysłowiłem sobie, że się przez ostatnie 10 lat bardzo zapuściłem w tym temacie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tamtym czasie to z wypiekami na twarzy regularnie czytałem recki Steve's. :mrgreen:

Sam po reckach na tej stronie kupiłem pierwszego kompakta Olympusa 740uz

Niestety przez lata strona mocno się zmieniła... Moim zdaniem nie ma już 'klimatu'.

http://www.steves-digicams.com/camera-reviews/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Panowie mam pytanko opłaca się jeszcze kupić Canon eos 450d czy to już staroć ? Bo zaoferował mi go kolega co mega go ciśnie hajs (200euro chce za to). Mało używany no ale kupiony w 2010r w styczniu ile warte to jest ?

 

To wszystko zależy do tego po jakim jest przebiegu migawka, jaki jest stan ogolny, co jest w komplecie z body itd. Ale nie jest to aparat wysokich lotów - zwykła amatorska lustrzanka. Dużo bardziej opłaca się kupić serie 40d albo 50d gdzie masz półprofesjonalny sprzęt wykonany z magnezu i dodatkowo uszczelniony.. klasyka jeśli chodzi o dobre i nie drogie lustro. 450d - samo body 300-400 zl z obiektywami kitowymi 500-800zł. 40d body z przynajmniej jednym obiektywem 600-1000zł. Podsumowując jak chcesz kupić tanie dobre lustro to na pewno nie kupuj 450d. ;)

 

Edit: teraz doczytałem..200 euro to dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statyw? Celuj w okolice minimum 200zł (używany velbon sherpa, używany slik 330dx/340dx, triopo z masywniejszą głowicą).

Moim zdaniem nie warto rzucać się na roztrzęsione symulatory statywu. Musi być stabilny. A co za tym idzie swoje ważyć.

Głowica to druga strona, też musi ułatwiać ustawienie aparatu a nie doprowadzać do gorączki (dokręcasz pozycję a aparat zmienia miejsce kadru).

Kupisz jakaś zabawkę do 100zł to się tylko będziesz wkurzał, statyw będzie rezonował razem z aparatem na lekkim wietrze, nawet z tendencjami do wywrotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do budzetu wiadomo im mniej tym lepiej. Nie chce kupic badziewia, ale tez nie jakieś super pro, zaczynam zabawe i nie chce kupywać najdrozszych rzeczy bo nie wiem czy bedzie mnie to wciagac czy się znudze i bedzie to cprykanie fot na AUTO.

 

200zł to myślę że taki max, no może 50+/-.

 

Może być i używany, bo przecież on się jakoś nie psuje (chyba że się mylę). A jakaś rysa na statywie chyba nie popsuje jakości zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

No to zarty sie skonczyly.
Zona "zagrozila" mi ze jesli ja nie zdecyduje sie na jakis aparat, to ona pojedzie do marketu i kupi cos kierujac sie rada sprzedawcy. Czyli jakis drogi badziew z wodotryskami dla dzieci.
Ratujcie!!!
Potrzebna lustrzanka i jakis solidny obiektyw na poczatek. A i zebym nie musial nerki sprzedac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Mam juz dosc starszy model Nikona bo d5200. Obiektyw kitowy daje rade chodz uzylem go moze z 5 razy ja osobiscie lece na 18-105 dosc ciekawe rozwiazanie dla amatorow . Wiec Nikona i Canona moge polecic . Mialem sony to spalil mi sie zarnik i poszedl na handel 

  • Super 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.