Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 2


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 751
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jodan jak najbardziej. wszyscy mówią o tym na forum :P możesz spokojnie wydmuchać wodę ze wszystkich zakamarków, nawet wskazane jeszcze przed woskowaniem. tylko kompresorem, nie zauważyłem, że chodzi Ci o sprężone powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki, może kupowanie puszki za 10zł średnio się kalkuluje, ale mi na pewno bardziej niż kupienie kompresora i używanie go tylko w tym celu( innego zastosowanie u siebie nie widzę) no i pozostaje kwestia jego przechowywania, natomiast sprężone powietrze w puszce, które ma oficjalnie inne zastosowanie niż wydmuchiwanie wody zawsze można zamówić na firmę jako sprzęt biurowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Megs Glass Cleaner moim zdaniem sam w sobie odparowuje tak dobrze że nie ma potrzeby dodawania IPA. Za to praktykowałem cos takiego z Nielsen Blue Window, faktycznie poprawiało to szybkość odparowania, bez zmniejszania siły czyszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy stosowanie wosku syntetycznego (Ultimate quik wax) na przemian z naturalnym (#16) nie jest niczym "złym"?

 

Przy obecnych temperaturach, bez ciepłego garażu klasyczne nanoszenie wosku mija się z celem, także pozostaje mi tylko środek typu "quick".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

16 to nie jest wosk naturalny, tylko w najlepszym wypadku hybryda ;) Jeśli położysz UQW jako uzupełnienie już nałożonego 16 to wszystko będzie ok, natomiast w drugą strone może to zaowocować słabą wytrzymałością 16. Dopóki nie zrobi się cieplej używałbym tylko UQW,który podobnie jak inne woski w sprayu jest idealnym rozwiązaniem na tą pore roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy efekt "mycia na szybko" przy pomocy VP neutral snow foam z opryskiwacza ręcznego i spłukanie wężem ogrodowym będzie porównywalny z myciem na bezdotykówce?
No nie ,ale jeśli masz nawoskowane auto to spokojnie taki prewash będzie skuteczny.Ale bez mycia "zasadniczego" ręcznego się nie obejdzie.Zresztą po myjni bezdotykowej w wielu przypadkach tez nie.

O końcówce do węża nie wspominam bo to chyba zrozumiale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica poza nazewnictwem

 

HARD WAX vs SOFT WAX?

 

trwałość?

konsystencja?

sposób aplikacji?

sposób docierania.

 

Proszę o rozjaśnienie przez kogoś światłego w tym zagadnieniu...

 

Cytat kolegi Kubz z tego tematu: http://forum.kosmetykaaut.pl/viewtopic.php?t=837

 

Dostałem odpowiedź od Pana Macieja Piętowskiego z dodojuice.pl :

"Różnica miedzy twardym a miękkim woskiem odnosi się do konsystencji te miękkie nadają się do aplikacji za pomocą dłoni z tymi twardszymi jest tak że trzeba nieco więcej popracować aby je rozprowadzić dłońmi . Dodatkowo Twarde woski charakteryzują się nieco większą wytrzymałością na lakierze za to miękkie dają lepszy efekt wizualny na lakierze. Co do warstwowania wosków tak jeżeli chcemy nakładać dwa woski miękki i twardy to w kolejności twardy a na to miękki , w teorii powinno to nieco polepszyć efekt wizualny , idealnie jest odczekać między warstwami 24 h w związku z tym że jest to trudne w wielu przypadkach minimalnym zalecanym czasem to 2h przerwy między każdą przerwą."

 

Bo rozumiem że Hard Wax = twardy, Soft = miękki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.