Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 2


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 751
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

no właśnie próbowałem i dalej ciągły strumień.. Może zepsuty atomizer..? Bo tej niebieskiej nasadki nie ściągać prawda? :oops:

 

[ Dodano: 9 Luty 2011, 17:08 ]

Zamknij na maksa i odkręc jak najmniej zeby cos leciało i nacisnij mocno spust.Bo jak lekko naciskasz to nie ma cisnienia.

Ok, działa :)

czasami człowiek gubi się wykonując najprostsze czynności.. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taki "plan" mycie > glinkowanie > UC > SRP > Colli

 

i teraz 2 pytanka:

 

1) czy po UC umyć samochód czy od razy nakładać SRP (bo po UC zostają olejki, zgadza się ? i nakładać na nie SRP czy wymyć samochód ?)

2) czy jeżeli podczas glinkowania bym zrobił jakieś hologramy to czy po ręcznej pracy z UC je bez problemu usunę ?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
gdzieś na necie ktoś polecał ten sposób

 

Na "necie" polecają też polerowanie wosku watą i psikanie plaka na karoserie. Płyn do szyb jest do szyb,nie do plastików. Koszt APC to 30 zł, to naprawde niewiele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy AUTOSOL Metal Polish jest na tyle silną pastą aby usunąć zarysowania z powierzchni chromowanych czy nadaje się tylko do odświeżenia/nabłyszczenia czyli bieżącej pielęgnacji?

jeżeli są to bardzo delikatne rysy to zejdą ale nie nastawiaj sie za bardzo na porazające efekty. Bardziej do nabłyszczania, odświeżenia polerki ta pasta sie nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też polerowałem niejedne felgi , autosolu również używałem i jak nie masz dobrze przygotowanej powierzchni papierami to pastą rys nie usuniesz, oczywiście jakieś tam usunie bo to lekko ścierna pasta ale nie głebsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnośnie mikrofibr - jakiej używać do nakładania środków do deski rozdzielczej, plastików, tapicerki skórzanej we wnętrzu? z tego co widziałem w hipermarketach to takie marki jak sonax czy nigrin do wnętrza (oraz szyb) dedykują takie mikrofibry o bardzo krótkim włóknie... jakich Wy używacie? jaką wybrać aby nie wchłaniała za dużo środka i wygodnie się nią pracowało/nakładało?

 

 

sonax-mikrofibra-do-szyb_765.jpg

SunShine_sciereczka_mikrowlokno_do_szyb_b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jordan ja do nakładania środków na deskę rozdzielczą/plastiki zastosowałabym aplikatory z MF lub bawełny. Według mnie nakładanie tego MF jest nie wygodne bo ona się albo zawija albo rozkłada. Natomiast te MF z fotek są idealne do szyb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie do nakladania dresingow sprawdzaja sie aplikatory. Sa wygodniejsze i bardziej ekonomiczne bo nie wchlaniaja tyle srodka co szmatka.

Zaleznie od plastikow, do tych z struktura cos z dluzszym wlosiem, czyli np fibra, do plaskich moze byc zolty aplikator megsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie myślałem o tych aplikatorach bawełnianych czy z mikrofibry, ale w błąd wprowadziły mnie wypowiedzi tutejszych użytkowników typu: "nakładaj mikrofibrą", "ja psikałem na mikrofibrę i potem wcierałem", także trochę zbaraniałem, ale widać to taki skrót i jak jest się w temacie to nie ma problemu ze zrozumieniem :mrgreen: Dodatkowo ostatnio nakładałem mleczko do deski aplikatorem gąbkowym i średnio wygodnie się to robiło 8-) (być może wina temp. bo było jakieś 7st) i to także mnie trochę skołowało :ad: A więc OK. zaopatrzę się w aplikatory z mikrofibry i problem rozwiązany :)

 

 

a tak odnośnie tych "płaskich" fibr - co sprawia, że są dobre do szyb? jest lepszy "poślizg" przy "tarciu" niż w przypadku grubszych? mam taką jedną fibrę u siebie, ale nie testowałem jej na szybach...

 

PS. Justyna, pozdrawiam płeć piękną na forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.