Skocz do zawartości

Krótkie pytanie- krótka odpowiedź część 2


kuflik

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj rozmawiałem z kolegą i tak doszliśmy do wniosku, że po co glinkować samochód przed polerowaniem skoro polerka wszystko usunie? Czy nie jest tak? :mrgreen:

 

EDIT:

 

Ponawiam swoje pytanie które zostało bez odpowiedzi:

 

Który glaze będzię lepszy do czarnego i zielonego auta:

 

1) 3M 05990 (05991 jeśli maszynowo)

2) Poorboy's Black Hole

 

??

 

Lepiej nakładać maszyną czy ręką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 751
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wczoraj rozmawiałem z kolegą i tak doszliśmy do wniosku, że po co glinkować samochód przed polerowaniem skoro polerka wszystko usunie? Czy nie jest tak? :mrgreen:

 

Lepiej wyglinkuj lakier ;) Sam zobaczysz ile jest na nim niewidocznego syfu. Na dobrze oczyszczonym lakierze pracuje się zdecydwanie łatwiej. Polerka ma miej roboty, nie mieszczasz brudu z pastą. Pastą masz polerować lakier a nie czyścić auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozmawiałem z kolegą i tak doszliśmy do wniosku, że po co glinkować samochód przed polerowaniem skoro polerka wszystko usunie? Czy nie jest tak?

 

Nie usunie :acute: . Spróbuj usunąć polerką smołę z dolnych części drzwi samochodu na przykład.

 

Ta część zabrudzeń które usunie polerka będzie rysować lakier w trakcie polerowania, żeby tego uniknąć glinkuje się lakier przed korekcją.

 

[ Dodano: 2 Marzec 2011, 09:33 ]

Czyli jeżeli dobrze zrozumiałem to pedały można nabłyszczać każdym dresingiem na bazie wody ?

To jeszcze jedno pytanie które dresingi są na bazie wody a nie silikonu ?

 

Żeby rozwiać niebezpieczne wątpliwości z kilku stron wcześniej. Nigdy , przenigdy nie wolno kłaść żadnych dressingów na pedały. Niezależnie od składu, wodnych ani jakichkolwiek innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi, ale w tym przypadku się nie mylę.Pozwolę sobie zacytować Juliana

Nie wiem czemu cytujesz Juliana?? Jest jakimś twoim mentorem?? (Julek wybacz :evil: ), kieruj się swoim doświadczeniem (skoro piszesz ,że je masz) a nie wypowiedzią innych. Ja ma przyjemność pracy z woskami naturalnymi od 6 lat i nie przekonasz mnie swoją wiedzą którą jak sądzę opierasz w dużym stopniu na teorii.

Pozdrawiam i więcej nie dyskutuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wax Paradise, czy zgodnie z teoria którą przedstawiłeś, a chcąc zaoszczędzić kosztów i czasu, można jako zastępstwo cleanera zastosować mocną chemie przy myciu wstępnym, która usunie stary wosk?

Nie wiem o jaką teorię chodzi. Musiałeś wyciągnąć mylne wnioski :) Odpowiadając na pytanie: Nie, nie można zastąpić cleanera mocną chemią. Cleaner służy do usunięcia wosku, ale także (a nawet przede wszystkim) ma spełniać rolę przygotowania powierzchni pod wosk. Mocna chemia się do tego nie nadaje ;)

 

Nie wiem czemu cytujesz Juliana?? Jest jakimś twoim mentorem?? (Julek wybacz :evil: ), kieruj się swoim doświadczeniem (skoro piszesz ,że je masz) a nie wypowiedzią innych. Ja ma przyjemność pracy z woskami naturalnymi od 6 lat i nie przekonasz mnie swoją wiedzą którą jak sądzę opierasz w dużym stopniu na teorii.

Pozdrawiam i więcej nie dyskutuję :)

wax-master, nie będę polemizował na takie "argumenty" podyktowane Twoim emocjonalnym wzburzeniem. Cała Twoja wypowiedź jest zupełnie nie na temat i wręcz nie na miejscu. Nie szukaj zaczepki, tylko odnieś się do sedna sprawy. Bo póki co, to twierdzę, że to Ty opierasz się na teorii. Czekam na odpowiedź z Twojej strony, która obali moje tezy. Jeżeli nie potrafisz tego zrobić rzeczowo, to daruj sobie tego typu posty. Bo ja naprawdę nie mam czasu na przepychanki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie patenty na wypłukanie piany, brudu z miejsc takich jak ranty, zawiasy drzwi czy klapy bagażnika- ogólnie wszędzie tam gdzie pracuję się pędzelkiem przy otwartych w.w elementach karoserii? Pytanie może dziwne, jednak mnie tak kwestia zastanawia i nijak nie mogę sam sobie na nie odpowiedzieć, no i nie chciałbym lać wodą po fotelach, czy podłodze. Tak więc pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, ale nie spieszy mi się bardzo i rozglądam się za bardziej ekonomiczną wersją, bo castoramie za 800g trzeba zapłacić 42zł. Na allegro są po 17zł, z tym, że w foliowym woreczku i obawiam się jego zawartości (czy to naprawdę RM760).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DDominikk,

 

raz dostalem taki proszek karchera w woreczku czy tam jakism innym wiaderku i jakos nie przypomnialo mi to zbytnio tego samego proszeku... a sprzedawca zapewnial ze to na pewno karcher jak kupowalem maszyne do prania - bo do niej dostalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem, nie znalazłem więc pytam. Macie może jakieś doświadczenia z CG Wet Mirror Finish, chodzi mi o to jak długo pozostawić na lakierze po nałożeniu i czy można po spolerowaniu od razu nakładać wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie odzywke po nalozeniu, zostawia sie to przyschniecia, az pojawi sie mgielka - wtedy wycieramy. Co do odstepu pomiedzy glazem a woskiem, zawsze dobrze zrobic przerwe. W detalach wszystko powinno byc opisane na opakowaniu. Jak jest konkretnie z CG WMF nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki zestaw będzie dobry ?

 

1. mycie samochodu DURAGLOSS CAR WASH,

2. glinkowanie BILT HAMBER AUTO CLAY,

3. pierwsza warstwa MEGUIARS 105 ULTRA CUT COMPOUND,

4. druga warstwa MEGUIARS 205 ULTRA FINISHING POLISH,

5. trzecia warstwa MEGUIARS # 16.

 

Coś mi się wydaje, że brakuje mi cleanera, i tu drugie pytanie czy można się bez niego obejść lub czy można go czymś zastąpić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to że najpierw zrobię polerką element Megsem #105 potem ładnie do czysta mikrofibrą, i znowu to samo tylko Megsem # 205, czy tak będzie dobrze?? Jestem laikiem także proszę o wyrozumiałość. Drugie pytanie IPA (Isopropyl alcohol) czy jest łatwo dostępny, gdzie najlepiej kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.